زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های موزه ی دریانوردی در گرینویچ ، انگلستان (اينجا) را کليک کنيد.

موزه ی دریانوردی (National Maritime Museum) در Greenwich  انگلستان یکی از برجسته ترین موزه های دریانوردی در انگلستان و شاید یکی از بزرگترین موزه ها در نوع خودش در جهان باشد . ساختمان های تاریخی ، بخشی از صنایع دریایی گرینویچ (میراث جهانی یونسکو ) را تشکیل داده اند که رصدخانه سلطنتی ، Greenwich  و منزل ملکه مربوط به قرن 17 ام را نیز در خود جای داده است . بدنه موزه غیر از دپارتمان های عمومی ، حمایت مالی وزارت فرهنگ ، رسانه ها و ورزش را دارا می باشد . با کمک های مالی سخاوتمندانه sir james caired (1864-1954) موزه توسط مصوبه ی 1934 فصل 43 قانون ملی صنایع دریانوردی زیر نظر اعضای هیأت امناء که توسط خزانه داری H.M  منصوب شده بودند ایجاد شد .

پادشاه جورج ششم رسما موزه را در 27 آوریل 1937 هنگامی که دخترش پرنسس الیزابت ، بعدها ملکه الیزابت دوم وی را در سفرش در طول تیمز از لندن همراهی می کرد افتتاح کرد .  اولین مدیر موزه  sir geoffry callender  بود .

از زمان های قدیم Greenwich  انجمن هایی در رابطه با دریا و کشتیرانی داشت . اینجا لنگر گاهی برای رومی ها بود ؛ هنری هشتم اینجا زندگی میکرد ؛ و چارلز دوم رصد خانه ی سلطنتی را در 1675 برای پیدا کردن طول های جغرافیایی ایجاد کرد .

Greenwich  از سال 1884 مرکزی برای تحصیل نجوم است و همه ی دریانوردان از همه جای دنیا ساعت هایشان را بر اساس ساعت روزانه ی Greenwich  تنظیم می کنند و موزه  تاریخ دریایی انگلستان ، که یکی از مهم ترین ها در جهان هست را در خود نگهداری می کند که شامل هنر دریا نوردی (مربوط به انگلستان و قرن 17ام هلند) ، نقشه کشی ، نسخ خطی شامل اسناد رسمی ، مدل های کشتی ها و نقشه ها ، لوازم علمی و دریا نوردی و لوازم نجوم است .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد