زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای دیدن عکس های کلیسای خانواده مقدس در بارسلونا ، اسپانیا (اینجا) را کلیک کنید

این کلیسای کاتولیک ها در بارسلونا(Barcelona) در اسپانیا(Spain) در حال ساخت می باشد. و در سال 1882 پی ریزی شده و اتظار می رود در سال 2026 به پایان برسد.در طراحی این کلیسا از نماد های مسیحیت استفاده شده است.این کلیسا دارای 18 برج می باشد که 12 برج آن مربوط به رسولان و 4 تا از آن مربوط به انجیل نویسان و یکی از آن هم مربوط به مریم مقدس (که از 4 برج مربوط به انجیل نویسان کوچکتر است) و در نهایت بزرگترین برج آن مربوط به عیسی مسیح می باشد.

در طراحی چهار برج مربوط به انجیل نویسان از علامت های سنتی مربوط به هر کدام از آنها استفاده شده است که علامت های آن به قرار زیر می باشد:

«گاو نر(مربوط به لوقا اLuke)،انسان بالدار(متی Matthew)،عقاب(جان John)،شیر(مارک Mark)»

و همچنین در طراحی برج مربوط به عیسی مسیح که بزرگترین برجها است (به اتفاع 170 متر که تنها 1 متر از Montjuïc (تپه ای در بارسلونا) کوتاهتر می باشد.) از نماد صلیب استفاده شده است. در طراحی ساختمان و دکوراسیون داخلی کلیسا با نوشتن کلمات مقدس از مناجات نامه با زبان های مختلف از جمله کاتالان استفاده شده است. معماری این کلیسا توسط آنتونی(Antoni Gaudi)  انجام شده است.

این کلیسا دارای سه نما می باشد که شامل:(نمای شور و شوق و هوای نفس در غرب،نمای تولد عیسی مسیح در شرق،نمای افتخار و شکوه در جنوب) و بیانگر ایمان ،امید،عشق می باشد و پایه این نماها یک لاک پشت می باشد که نماد ثبات جهان هستی می باشد.

نمای شور و شوق: مربوط به رنج و سختی های عیسی مسیح می باشد که تقریبا کامل است.این نما دارای درب بزرگی می باشد که به عنوان ورودی اصلی این کلیسا می باشد که کلمات کتاب مقدس و اسم عیسی مسیح بر روی در به صورت برجسته حکاکی شده است.

نمای تولد عیسی مسیح: این نما به تولد عیسی مسیح اختصاص داده شده است که در مرکز تولد عیسی را نمایش داده و در سمت چپ مجوسیان و در سمت راست چوپانان را نشان میدهد که در حال ستایش کردن می باشند و در بالای این نما یک پرنده و یک درخت سرو می باشد که نشان دهنده درخت زندگی می باشد،در پای درخت مرغ سقا و فرشتگان که جامی را در دست دارند حکاکی شده است که نماد شکرگزاری از پروردگار می باشد.در بالای درخت یک سلیب سرخ که نماد عیسی و یک فاخته به نماد بهار مقدس می باشد.

مکان های بازدید این کلیسا در حال حاضر شامل: سالنهای بزرگ کلیسا،موزه،سرداب کلیسا،برج های آن،فروشگاه می باشد که ورودی آن هم برای بزرگسالان €10 یورو می باشد.

 

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد