زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس هاي شهر هنر و علوم در والنسيا (اينجا) را کليک کنيد.

براي ديدن عکس هاي نمايش دلفين ها  در L'Oceanografic (اينجا) را کليک کنيد.

شهر هنر و علوم (City of Arts and Sciences) شهري است بر پايه يک مجتمع فرهنگي با معماري هاي مدرن در شهرستان والنسيا ، اسپانيا واقع شده است . اين مهمترين مقصد توريستي مدرن در شهرستان والنسيا است. شهر هنر و علوم در پايان بستر رودخانه قديمي Turia واقع شده است .در سال 1957 پس از گذشتن رودخانه ها بوسيله سيل هاي عظيم از والنسيا ، در سال 1980 ، Turia به باغ تبديل شد . طراحان اين پروژه عظيم Santiago Calatrava و Félix Candela بودند . مرحله اول اين پروژه در July 1996 بود و 16 آوريل 1998 با افتتاح L'Hemisfèric ،  به پايان رسيد . آخرين بخش شهر هنر و علوم والنسيا El Palau de les Arts Reina Sofía بود که در 9 اکتبر 2005 در روز جامعه Valencian به پايان رسيد .

اين مجموعه شامل يک سري ساختمان هايي با معماري پيچيده و مدرن است که در زير به توضيحات آن ها مي پردازم

El Palau de les Arts Reina Sofía : ارتفاع اين مجتمع 70 متر است و به چهار سالن مجزا براي اجراي برنامه هاي نمايشي ، تئاتر ، موسيقي و اپرا تقسيم مي شود .

L'Hemisfèric : يک سينماي IMAX (يک نوع سينماي منحصر به فرد که از ويژگي هاي آن تصويري با وضوح بالا و پرده نمايش بزرگ است ) است که پرده نمايش آن بيش از 900 متر مربع است .

El Museu de les Ciències Prncipe Felipe : اين ساختمان به شکل يک اسکلت نهنگ طراحي شده است که در واقع يک موزه تحقيقاتي علوم است .

L' Oceanogràfic : يک پارک اقيانوس شناسي است که با 110000 متر مربع و 42 ميليون ليتر آب بزرگترين محوطه و آکواريوم اقيانوس شناسي در اروپا است و نمايش زيباي دلفين ها هم در همين محوطه برگزار مي شود .

برج هاي والنسيا : بخش ديگري از اين پروژه عظيم است که شامل سه آسمان خراش به ارتفاع هاي 308 - 266 و 220 متر است .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد