زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های کاخ آرزو (Ideal Palace) در فرانسه (اينجا) را کليک کنيد

کاخ آرزو (Ideal Palace) و به فرانسوی Le Palais Idéal  در (1836, Charmes-sur-l'Herbasse, Drôme – 19 August 1924) در فرانسه واقع شده است . این کاخ مورد توجه فوق العاده بسیاری از علاقه مندان و بازدید کنندگان قرار گرفته است . Ferdinand Cheval در Châteauneuf-de-Galaure در بخش Drôme در فرانسه زندگی می کرد . او از 13 سالگی مدرسه را ترک کرد و شاگرد نانوایی شد و در آخر پستچی شد . Cheval ساخت این ساختمان را در آوریل 1879 آغاز کرد . او ادعا می کند که بر روی یک سنگی لیز خورده است و افتاده است و از شکل آن الهام گرفته است ، وی از روز بعد شروع به جمع آوری سنگ کرد ، و در طول 33 سال در مسیر روزانه خود که نامه ها را به صاحبانشان می رساند سنگ ها را جمع آوری و حمل می کرد برای ساخت کاخ آرزوهای خود .

در روز های اول او سنگ ها را درجیب خود و سبدی حمل می کرد و در روزهای بعد نهایتا آن ها را با چرخ دستی حمل می کرد . Cheval در دو دهه اول دیوارهای بیرونی ساختمان را با الهام از کتاب مقدس و اساطیر هندو با سنگ و آهک و ساروج و سیمان ساخت . Cheval می خواست در قصر خود به خاک سپرده شود ولی این کار از نظر قانون فرانسه ممنوع بود . پس وی با صرف هشت سال  وقت مقبره خود را در گورستان Hauterives ساخت . Cheval در 19 اوت 1924 ، یک سال پس از ساخت کاخ رویایی خود درگذشت .

در سال 1969 André Malraux وزیر فرهنگ اعلام کرد که این کاخ به عنوان نقطه عطف فرهنگی رسما محافظت می شود . این کاخ هر روز به غیر از روز کریسمس و روز سال نو بر روی علاقه مندان باز است و نام و یاد این نابغه هنر Ferdinand Cheval برای همیشه در ذهن بازدیدکنندگان زنده و جاویدان خواهد ماند .

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد