زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

برای دیدن عکس های برج ملی کانادا (اینجا) را کلیک کنید.

برج ملی کانادا یا Canadian National tower در شهر تورنتو کانادا در کنار رودخانه اونتاریو قرار دارد. ارتفاع این برج 553 متر  است. این برج در سال 1976بلندترین ساختمان جهان به حساب می‌آمد. برج CN برای ارتباطات مورد استفاده قرار می‌گرفت اما بیشتر به یک مرکز توریستی تبدیل شده بود و سالانه بیش از 2 میلیون بازدید کننده جهانی داشته است. رستوران 360 درجه و کف شیشه ای آن از جاذبه های این برج است . ایده ساخت این برج از آنجا شروع شد که در سال 1968 ، شرکت ملی راه آهن کانادا تصمیم گرفت یک ایستگاه رادیویی تلویزیونی عظیم بنا کند و از این طریق به تمام ساکنان تورنتو خدمات رسانه ای ارائه دهد و همچنین از سوی دیگر ، قدرت معماری و فنی کانادا را به رخ جهانیان بکشد .

این برج در سال ۱۹۷۶ به روی مردم گشوده شد. کل پروژه در حدود ۲۶۰ میلیون دلار (به ارزش سال ۲۰۰۵) هزینه در برداشت.

قیمت بلیط از این برج بسته به استفاده از سرویس ها از 22 تا 33 دلار برای بزرگسالان و 15 تا 25 دلار برای کودکان متغیر است . برج ملی کانادا در خیابان فرونت و نزدیک ایستگاه مترو یونیون قرار دارد .

تا سال 1997 ، این برج با بیش 1300 سوپر چراغ LED نورانی می شد که به دلیل ایجاد جاذبه برای پرندگان به ویژه در فصل مهاجرت و همچنین به دلیل هزینه های فراوان ، از استفاده از این کار صرف نظر شد .

در سال 1995 این برج جزء 7 برج مدرن از عجایب جهان توسط  جامعه مهندسین عمران آمریکا شناخته شد .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد