زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای دیدن عکس های موسیقی gamelan در اندونزی (اینجا) را کلیک کنید.

موسیقی gamelan که در واقع یک گروه موسیقی است بیشتر در بالی و جاوا رایج است . که شامل سازهای : metallophones ، xylophones ، درام ، فلوت بامبو ، gongs (ناقوس ها ) است و همچنین ممکن است در گروه خوانندگان هم هنرنمایی کنند .  کلمه gamelan از واژه gamels به معنی چکش آهنین می آید که پسوند an در آخر کلمه نشان دهنده این است که این موسیقی به صورت گروهی اجرا می شود .  اولین تصویر این گروه موسیقی در قرن هشتم بر روی دیوارهای معبد Borobudur در مرکز جاوا در اندونزی  یافت شد . که سازهای این گروه موسیقی را مثل فلوت بامبو ، ناقوس ها و ... را می توانید به روشنی در دست نوازندگان این تصاویر ببینید اما در تصاویر سازهای metallophones و xylophones دیده نمی شوند . ظاهرا قدیمی ترین این گروه های در قرن 12 در قصر جاوا تشکیل شد و تا قرن 17 با سازهای مختلفی ترکیب شد تا اینکه امروزه موسیقی gamelan به این صورت می بینید .

در اندونزی این موسیقی بیشتر همراه رقص wayang ( اجرای نمایش عروسکی ) نواخته می شود . اجرای موسیقی gamelan انقدر در مراسم مذهبی جاوایی ها مهم است که جاوایی ها می گویند :

"It's not official until the gong is hung."

برخی از این اجراها همراه با خانواده سلطنتی است و برخی دیگر همراه با مراسم های خاصی از جمله Sekaten Gamelan است . همچنین در جشنMawlid و مراسم کلیسای کاتولیک در اندونزی این موسیقی اجرا می شود  و تقریبا در تمام مراسم مذهبی این موسیقی اجرا می شود . اعتقاداتی است که اجرا کردن بعضی از قطعات موسیقی قدرت سحر و جادو دارد و می تواند ارواح شیطانی را دور کند .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد