زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

براي ديدن عکس های باغ گیاهشناسی بالی در بالی ، اندونزی (اينجا) را کليک کنيد.

جزیره کوچک بالی برای توریستها شهرت جهانی دارد. جوانترین باغ های گیاهشناسی انذونزی در بالی پیدا می شوند. باغ گیاهشناسی بالی (Bali's Botanic Garden) در بیست چهارم ژوئيه سال1959 تحت عنوان بوستان بوتانیک آکاکاریا افتتاح شد. این بوستان در مکان جهانگردی کوه بدگل واقع شده است. در شرق دامنه تپه بوکیت تاپاک در ارتفاع 1250 تا 1400 متر. موقعیت این بوستان از لحاظ استراتژیکی در مرکز بالی واقع شده بنابراین به راحتی برای بازدیدکننده ها از هر جای بالی در دسترس است. هندوها می توانند خدا را در دو معبد باتومرینگیت و تراتی بنگ در داخل بوستان عبادت کنند. مهمان ها  مخصوصا پژوهشگران می توانند در مهمان خانه وقت بگذرانند که دارای فرم سنتی بالیایی است.

آب و هوای خنک ( متوسط دما 18 درجه و ریزش سالیانه باران 3000 میلی لیتر) و هوایی تمیز و چشم اندازی زیبا این بوستان را برای تفریح مشهور کرده. تعداد بازدیدکنندگان هر ساله با بهتر شناخته شدن بوستان افزایش می یابند. در سال 1992 تعداد 13149 بازدیدکننده ثبت شده که شامل 12844 بازدیدکننده داخلی و8647 بازدیدکننده خارجی است. در این بوستان گیاهان کمیابی به چشم می خورند.

مجموعه گیاهان

همچنین مجموعه ای خاص از گیاهان بالی که شامل بوستان ارکیده و گیاهان مخصوص جشن ها و بوستان شفابخش که بر اساس فرهنگ هندو  است وجود دارد. در سرشماری که در سال 1993 انجام گرفته نشان می دهد که بوستان 973 گونه گیاه در مجموعه خود دارد که شامل 135 نوع گیاهانی از یک خانواده، 530 نوع که شامل 219 نوع  گیاهان جنگلی ارکیده بالی و 84 نوع گیاهان مخصوص جشن ها و 39 نوع گیاهان دارویی است.

به نظر می رسد که بوستان به سمت آینده ای خوب به عنوان مرکز بازدید کننده گان داخلی و خارجی پیش می رود، مخصوصا برای کسانی که آرزو دارند بیشتر درباره الهه گل شرق اندونزی بدانند. برای این منظور بوستان سعی دارد مجوعه ای از گیاهان شرق اندونزی را به مجموعه خود اضافه کند و تسهیلات خود را افزایش دهد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد