زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

پل شیطان (Devil’s Bridge) عبارتی است برای اشاره به گونه‌ای از پل‌های قدیمی که در باور عامه به وسیله شیطان ساخته شده‌اند یا شیطان در ساختن آن‌ها نقش داشته‌ است و یا در برخی موارد محلی هستند برای مقابله با خواسته‌های شیطان. پل‌های شیطان که تعدادشان بیش از ۳۰ عدد است اغلب در کشورهای اروپایی واقع شده‌اند. بیشتر این پل‌ها از سنگ ساخته شده‌اند یا از آرک در معماری آن‌ها استفاده شده‌است- به‌همراه عمارت یا اتاقک‌هایی در میان یا بر فرازشان - و معمولاً نکات فنی قابل توجهی در ساختار آن‌ها وجود دارد. در برخی روایات محلی زمان ساخت این سازه‌ها را به اشتباه به دوران روم باستان نسبت می‌دهند، اما در واقع آن‌ها متعلق به سده‌های میانه هستند و مابین سال‌های ۱۰۰۰ تا ۱۶۰۰ میلادی بناشده‌اند.
در مورد ساخت پل های شیطان  روایات مختلفی وجود دارد که عمدتاً ریشه در افسانه‌های فولکلور مردمان هر منطقه دارد و در آن‌ها به مضامینی مانند فریفتن شیطان و یا پیمان بستن با او اشاره شده‌است. در زیر نمونه از این پل ها را در سوئیس در کنار روایات و افسانه ای آن می بینیم . 

پل شیطان ، آندرمات ، سوئیس

پل شیطان سوئیس 1

این پل به ویژه در منطقه‌ای زیبا و خوش منظره ساخته شده و از دیدی مناسب را به رودخانه‌ی ریوس (Reuss) و تنگه‌ی شلونن (Schollenen) برخوردار است. بر طبق یک افسانه‌ی محلی ، ساختن پلی در این منطقه کاری دشوار و تقریباً غیر ممکن بوده است. این مسئله سبب شده  در قرن سیزدهم یک شهردار از جان گذشته دست به دامان شیطان شده و از او کمک بخواهد. شیطان در نهایت موافقت می‌کند، اما در مقابل روح نخستین کسی که از روی پل عبور کند را طلب می‌کند. اهالی باهوش ظاهراً این شرط را می‌پذیرند ولی شیطان را فریفته و یک بز را به روی پل می‌فرستند، همچنین  روی سنگی در همان حوالی صلیبی را حکاکی می‌کنند تا از مزاحمت‌های بعدی شیطان در امان باشند.
پل شیطان سوئیس 2
امروزه معمولاً عاشقان پیاده روی در مسیر خود از روی این پل نیز عبور کرده و از چشم انداز زیبای تنگه لذت می‌برند. به یمن ساخته شدن این پل علی رغم وجود صخره‌های متعدد در این ناحیه ، پیاده روی آسانی پیش روی افراد است. مسیری که در نهایت تنها سی دقیقه به طول خواهد انجامید.
پل شیطان سوئیس 3
این نقطه به دلیل مناظر زیبا ، مسیرهای پیاده روی اید‌ه‌آل و یک پل باستانی، مقصد گردشگران بیشماری است که در تمامی طول سال به جز فصل زمستان، رهسپار این نقطه می‌شوند.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد