زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

کوه کله قندی یا شوگر لوف (Sugarloaf Mountain) یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری برزیل به شمار می رود. در صورت تمایل می توانید با استفاده از تله کابین خود را به کوه کله قندی برسانید و برای رسیدن به بالاترین نقطه این کوه لازم است دوبار تله کابین خود را عوض کنید. نخستین ایستگاهی که در مسیر بالا رفتن به قله به آن می رسید ، کوه اورکا نام دارد که ارتفاع آن ، 720 پا بالاتر از سطح دریا می باشد . از این نقطه تله کابین را عوض کرده و در نهایت به بالای کوه کله قندی می رسید. تله کابین های خط اول هر 15 دقیقه و در خط دوم هر 30 دقیقه حرکت می کنند.
کوه کله قندی به شکل مخروطی عظیم و در عین حال فوق العاده می باشد. بسیاری از افراد با شنیدن نام این کوه دچار تعجب می شوند. دلیل نامگذاری آن، تنها شکل مخروطی کوه می باشد. کوه کله قندی به علت شباهت زیادی که با کله قند دارد، به این نام خوانده می شود.
کوه کله قندی 1
کوه کله قندی در حدود 600 میلیون سال قبل شکل گرفته است. این کوه در زمان مختلف ، اسامی متفاوتی را تجربه کرده است. اطراف کوه را پوشش گیاهی سبز فراگرفته است.
کوه کله قندی 2
بسیاری از متخصصان معتقدند که کوه کله قندی نشان ریو دو ژانیرو به شمار می رود. این کوه در خلیج گوآنابارا واقع شده و بوضوح می توان آن را از دریا یا هوا مشاهده کرد. کوه کله قندی شبیه به یک نشانه جغرافیایی بنظر می رسد که در حاشیه ریو دو ژانیرو قرار گرفته است.
 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد