زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

جزایر فانگ نگا بای (Phang Nga Bay ) مساحتی حدود 400 کیلومتر مربع را در تنگه مالاکا در جنوب تایلند به خود اختصاص داده است. این جزایر زیبا بین جزیره ( استان ) پوکت و شبه جزیره مالایا قرار دارد . و هم اکنون زیرمجموعه استان فانگ نگا است.
پارک فانگ نگا بای :
از سال 1981 قسمت اعظم این جزایر تحت منطقه حفاظت شده پارک ملی فانگ نگا بای قرار گرفته است. این پارک در 14 آگوست سال 2002 به عضویت کنوانسیون رامسر تحت شماره 1185 درآمده است که 42 جزیره شامل آب های دریایی کم عمق و تالاب جنگلی جزر، حداقل 28 گونه جنگل حرا و صخره های مرجانی را شامل می شود.
همچنین 88 گونه از پرندگان ، همچون گونه در خطر انقراض سلیم مالزیایی و گل نورد آسیایی در این مکان یافت می شوند. 82 گونه ماهی، 18 خزندگان، سه دوزیستان، و 17 گونه پستاندار نیز نشان از تنوع زیست محیطی این جزایر دارد.
خلیج پانک نکا :
خلیج پانک نکا با صخره های گلسنگی زیبا و بی نظیر موجود در آب ،مانند زمردی سبز می درخشد. یکی از معروف ترین تورهای روزانه در پوکت گردش در این خلیج می باشد که شامل فیل سواری و رانندگی در سواحل شرقی پوکت سفر درون غارهای جزیره آهکی و بسیار زیبا (که به دلیل حفره ها و غارهای آبی فروان فرمی شبیه به کندوی عسل به خود گرفته است) با قایق های پارویی باریک از نوع بادی و (با آموزش های ایمنی قبلی) و ورود 20 الی 150 متری در غارهایی طویل و کم نور و تماشای مرداب ها می باشد.
 
 
 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد