زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

افزايش خطوط پروازهاي ارزان‌قيمت در بازارهاي آسياي جنوب شرقي با مقاصد گردشگري جذاب، جمعيت رو به رشد و جغرافياي منحصربه فرد از موارد قابل توجه‌ بازارهاي گردشگري آينده به شمار مي‌آيند.

اگرچه منطقه با عوامل مرتبط با اقتصاد کلان، رويدادهاي طبيعي و بي‌ثباتي سياسي مواجه است و موانعي در راه آن وجود دارد، اما در مدت دو سال گذشته تاکنون جوامع مختلف منطقه توانسته‌اند خود را با شرايط سازگار کنند؛ به طوري که بازارهاي آسياي جنوب شرقي به يکي از بزرگ‌ترين بازارهاي گردشگري جهان تبديل شده است.

تلاقي عوامل مورد توجه بسياري از جمله رشد اقتصادي مناطقي همچون چين و هندوستان، ظهور تاثيرات جهاني شدن اقتصاد در کره، هنگ‌کنگ، سنگاپور، تايوان، تايلند و ديگر مناطق، تاييدي بر اهميت و برجسته شدن ويژگي‌هاي اين منطقه دارد.

افزايش قابل توجه پروازهاي ارزان‌قيمت يکي از مهم‌ترين عواملي است که بر رشد گردشگري تاثير داشته و سبب شکوفاشدن ظرفيت‌هاي منطقه شده است.

از ديگر عوامل قابل توجه ورود و مشارکت تجار، شرکت‌هايي است که سرويس‌هاي خاصي را در قالب پروازهاي ارزان‌قيمت ارائه مي‌کنند. از جمله شرکت فرانسوي «ايرسيونيگ» که سال گذشته يک دفتر نمايندگي در منطقه تاسيس کرده است.

اين شرکت که براي ارائه امکانات گروهي تخصيص يافته است، اين امکان را به خطوط هواپيمايي کوچک و متوسط مي‌دهد تا از اقتصادي مشابه ديگر رقباي خود برخوردار شوند.

شرکت ايرسيوينگ که تاکنون در حوزه اروپا از موفقيت قابل توجهي برخوردار بوده است، با شناسايي ظرفيت‌هاي بالاي حوزه آسياي جنوب شرقي و به خصوص چين و هندوستان سعي کرده بخشي از فعاليت‌هاي خود را در اين بخش متمرکز کند؛ علاوه بر آن در حوزه هتلداري و توسعه بازاريابي‌هاي منطقه‌اي فعاليت دارد.

براساس آمار ارائه شده از سوي سازمان جهاني گردشگري بيشترين ميزان چرخش و ورودي گردشگران اين منطقه مربوط به بازارهاي منبع منطقه است.

بيش از 30 ميليون مسافر سال 2011 با استفاده از پروازهاي ارزان‌قيمت سفر کرده‌اند که 12 درصد رشد را نشان‌ مي‌دهد و بسياري از شهرهاي آسياي جنوب شرقي شاهد رشد قابل توجه در اين حوزه بوده و توانسته شرکت‌هاي فعال اين عرصه از جمله ايرسيونيگ را جذب کند.

همزمان با رشد اين بازارها، خطوط هواپيمايي منطقه از جمله خطوط مستقر در «کوآلالامپور» رقابت‌هاي شديدي براي در دست گرفتن اين بازارها آغاز کرده‌اند و اگرچه اين شرکت‌ها قادر به رقابت با شرکت‌هاي بزرگ اروپايي نيستند، اما به دليل آن که به لحاظ امنيتي بسيار قابل اعتمادتر از سيستم‌هاي حمل و نقل شوسه‌اي و راه‌آهن است بيشتر مورد توجه قرار دارند و توانسته‌اند به موفقيت مشابهي دست پيدا کنند.

به عقيده کارشناسان اين حوزه، آينده در دست خطوط هواپيمايي ارزان‌قيمت و گردشگري رو به رشد آسياي جنوب شرقي است که انتظار مي‌رود اين منطقه را به لحاظ استفاده از اين سرويس‌ها، به يکي از مطرح‌ترين بخش‌ها تبديل کند.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد