زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

باغ موزه مینیاتور یا بوستان مینیاتوری یکی از بوستان‌های منحصر به فرد استان تهران است که در شرق شهر تهران در شمال خیابان جانبازان غربی (گلبرگ) و شرق خیابان کرمان قرار دارد. طبیعتا راحت ترین راه و اقتصادی ترین راه برای رسیدن به این باغ ، مترو و اتوبوس است . بلیط ورودی باغ مینیاتوری تهران ، 2000 تومان است و همه روزه از ساعت 8 صبح تا 8 شب باز می باشد . به دلیل وسعت فضای باز بزرگ این باغ ، پیشنهاد می کنم در شب از این باغ دیدن کنید که هم گرمای صبح شما را اذیت نکند و هم از نورپردازی های زیبایی که بر روی ماکت های باغ مینیاتوری لذت ببرید . 

در فاز نخست باغ مینیاتوری تهران ، ماکت تخت جمشید، چغازنبیل، میدان نقش جهان اصفهان، پاسارگاد، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه، ارگ بم، کلیساهای ارامنه، کوه کتیبه بیستون، مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی، بازار تبریز و آبشارهای شوشتر برای بازدیدکنندگان ارائه شده است.

آدرس باغ موزه مینیاتور تهران : خیابان جانبازان غربی- نبش اتوبان امام علی (ع)
شماره تماس : 26142114
تصاویر بیشتر باغ موزه مینیاتور تهران را می توانید از اینجا مشاهده کنید .
 
مینی سیام 3
باغ مینیاتوری تایلند یا مینی سیام (Mini Siam) ، اولین مجموعه مینیاتوری کشور تایلند و سومین مجموعه مینیاتوری بعد از نمونه های مشابه آن در هلند و تایوان است که بیش از 100 مدل مینیاتوری از آثار تاریخی و باستانی جهان را در مقیاس 1:25 در خود جای داده است. 
مینی سیام 1
بهترین راه و راحت ترین راه برای رسیدن به مینی سیام ، استفاده از تور با لیدر فارسی زبان است که در یک پکیج تور ، صبح از جاذبه های دیگر پاتایا دیدن کنید و بعدازظهر در ساعتی قبل از غروب خورشید به مینی سیام بیایید که هم در روشنایی و هم در تاریکی و نورپردازی های زیبای ماکت ها در این مکان باشید . 
مینی سیام 2
آدرس مینی سیام : خیابان سوخومویت Sukumvite بین soi 32 , 34 مرکز شهر پاتایا واقع شده است.
مینی سیام5
 
Opening Hours : 07:00 – 22:00
(Location : Opposite Bangkok-Pattaya Hospital, on Sukhumvit Road (near North Pattaya
Tel : +66 (0) 38 727 333, +66 (0) 38 727 666
تصاویر بیشتر مینی سیام پاتایا را می توانید از اینجا مشاهده کنید
 
یکی از تفاوت های مهم مینی سیام پاتایا و باغ موزه مینیاتور تهران این است که شما در مینی سیام در هنگام بازدید از یک مسیر حرکت می کنید و تمام ماکت ها می بینید و این باعث می شود چیزی از قلم نیفتد و بازدید راحت تر و با نظم تر انجام شود ، ولی این موضوع در باغ موزه مینیاتور تهران رعایت نشده است . 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد