زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

يك متخصص تغذيه گفت: انار خون ساز است و رنگ صورت را شاداب مي‌كند. شادي بخش، مفرح و مقوي قلب و معده است.

به گزارش سلامت نیوز مرتضي صفوي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: از نظر طب قديم ايران ميوه انار سرد، تر و قابض است. آب انار سرد و تر است. پوست انار نيز سرد و خشك و بسيار قابض است.

وي گفت: پوست ريشه درخت انار از بقيه قسمت‌هاي اين درخت قابض‌تر است. همه قسمت‌هاي درخت انار داراي تان است كه بسيار قابض است. براي مصارف دارويي از گل، برگ، پوست درخت، پوست ريشه و دانه انار استفاده مي‌شود.

اين متخصص تغذيه افزود: انار شيرين ادرار آور و ملين مزاج است و براي بيماري‌هاي مجاري ادرار مفيد است، ترشح صفرا را زياد مي‌كند و اسهال را برطرف مي‌كند.

صفوي گفت: انار خون ساز است و خون را تصفيه مي‌كند و براي سالمندان بهترين دارو براي تقويت كليه است، رنگ صورت را شاداب مي‌كند و شادي بخش و مفرح است.

وي افزود: صدا را باز كرده و گرفتگي صدا را برطرف مي‌كند، براي افزايش وزن مصرف انار مفيد است و آب انار مقوي قلب و معده است.

اين متخصص تغذيه اضافه كرد: جوشانده پوست ريشه درخت انار كرم معده و روده را از بين مي‌برد، جوشانده پوست درخت انار نيز اثر ضد كرم دارد و براي برطرف كردن گلو درد و زخم گلو از جوشانده پوست انار يا جوشانده برگ‌هاي انار استفاده شود.

وي گفت: برگ‌هاي له شده انار اگر روي پوست گذاشته شود، خارش را از بين مي‌برد و براي برطرف كردن سوختگي پوست، گل‌هاي انار را له كرده و با روغن كنجد مخلوط كنيد و اين پماد را روي قسمت سوختگي بمالند.

اين متخصص تغذيه افزود: دم كرده گل انار اسهال مزمن را برطرف مي‌كند و دم كرده گل‌هاي انار به صورت غرغره براي از بين بردن زخم‌هاي دهان به كار برده مي‌شود و دم كرده ريشه درخت انار براي برطرف كردن دندان درد مفيد است و مي‌توان براي اين كار آن را در دهان مضمضه كرد.

مرتضی شعبانی برزگر

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد