زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

هویج املاح معدنی خون را تولید می کند هویج ضد کم خونی است.کار روده ها را تنظیم می کند.ضداسهال و نرم کننده می باشد.هویج ضد عفونت روده ها و التیام دهنده زخم روده است.و همچنین ضد عفونت معده و التیام دهنده زخم معده است. صفراء را رقیق می کندوسینه را نرم می کند.هویج ضد نفخ است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایسکانیوز نویسنده وبلاگ "دانستنیهای..." به آدرس http://iranmts.persianblog.com/#3855825 در مورد فواید و خواص هویج نوشته است:

هویج از لحاظ دارا بودن خواص طبی با پرتغال برابر است از این رو هویج را پرتغال فقرا می گویند.

هویج به مقدار زیاد کاروتن دارد و ضد صفرا و بیماریهای کبد است. وجود ویتامینهای A,B,C,D ونیزمقداری ویتامین E که در افزایش قوای جنسی موثر است, باعث گردیده تا ریشه هویج در ردیف مهمترین مواد خوراکی قرار می گیرد.

هویج له شده اثر تسکین دهندگی بر روی زخم ها دارد. همینطور هویج در درمان بیماریهای پوستی مختلف نظیر خارش_ اگزما و سوختگیها بسیار سودمند است.در بیماری تنگی نفس و ضد اعصاب مفید است و همچنین عطش را دفع می کند.

این میوه در درمان جوشهای صورت موثر است و در معالجه رماتیسم_نقرس کرم کدو زردی یرقان و کم شیری مادران سودمند است علاوه بر این مقدار کلسترول خون را کم می کند لذا برای زیبایی چهره مفید است.

هویج برای درمان بواسیر, یبوست و عفونت های ریوی نیز مفید است. شیره هویج, ماده تمیز کننده پوست و تقویت کننده نور چشم و مایع محلل زخمها می باشدو حتی در جلوگیری از رشد سلولهای سرطانی مفید است.

آب هویج نیز برای درمان زرد زخم موثر است. آب هویج مخلوط با شیر در معالجه بیماری گرفتگی صدا مفید است و اگر آب هویج خام یا مخلوط با شیر را صبح ناشنا میل کنند برای معالجه آسم موثر است.

هویج برای کسانی که ضعف دارند و یا دچار کمبوداملاح معدنی شده اند و اختلالات رشدی و نرمی استخوان دارند و کسانی که کرم خوردگی دندان دارند, بسیار سودمند است

Amirsaman Eskandari

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد