زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

گوشت کبابی دسته دیگری از خوراک ترکی است که مثل بورک کاملا ترکی است و به زمانی بر می گردد که ترک های چادرنشین یاد گرفتند گوشت را روی آتش های اردوگاه کباب و برشته کنند. با بررسی انواع کباب می توان متوجه دسته بندی آنها بر اساس شیوه طبخ آنها بشویم. دنیای غرب می داند که کباب شیشلیک و دونر کباب اولین بار توسط کارفرمایان یونانی که دارای مشام خوبی برای شناختن بازار بودند به آنها معرفی شدند .

کباب شیشلیک شامل قطعات کبابی گوشت به سیخ کشیده شده است. دونر کباب توسط انباشتن لایه های متناوب گوشت چرخ شده و برشی از پای بره بر روی سیخ بلند درست می شود که این محور به آرامی حول شعله ای بطور عمودی چرخیده و پخته می شود. ضمن آنکه لایه های خارجی گوشت برشته می شود، لایه های نازک را از ان جدا کرده و سرو می کنند.

از انواع دیگر کبابها، کباب بریان است که در این مورد می توان به کباب های درست شده در اجاق های سفالی اشاره کرد. باید توجه داشت که طعم دلپذیر کباب بیشتر به خاطر نژاد گوسفند و گاو های پرورش یافته در مراتع باز توسط چوپان ها است تا شیوه تهیه کردن آن. بنابراین برای چشیدن نمونه ای معتبر از این غذا باید به رستورانی در ترکیه رفت. اغذیه های کبابی متداول ترین و ارزانترین نوع رستوران در ترکیه است که محل آن بسته به نوع آن از سوراخی در دیوار تا ساختمانی بزرگ و پر تجمل تغییر می کند. کباب پاسخی است سنتی به غذاهای حاضری که در عین حال کاملاً سالم نیز می باشد.

یک کبابی واقعی دارای لامحجون ( پیده گوشت) و آدانا کباب ( گوشت چرخ کرده سیخ زده شده پر ادویه که نام خود را از شهر محل تولید خود گرفته است )،سالاد های فصل با پیازهای قرمز و از همه مهمتر باقلوا می باشد. فراتر از همه اینها. خود منو ی ارائه شده به شما تخصص آن مغازه کبابی را به نوعی به شما یادآوری می کند. اگر به هر کبابی عادت ندار ید بهترین کار این است که به دنبال کبابی ها ی معروف بگردید و کباب هایی با ادویه جات کمتر را انتخاب کنید. زمانی که ذائقه خود را عادت داد ید ، می توانید ضیافت های ارزان قمیتی را با رفتن به کبابی محله ها در هر شهر برپا کنید. ایزگارا ( کباب شده) ، روشی است که بوسیله آن غذاهای اصلی در رستوران ها آماده می شود. کباب های مخلوط ممکن است شامل قطعات گوشت بره، کوفته یا شیشلیک باشد.

روش آماده سازی کوفته از گوشت چرخ کرده است. آنها را بعد از مخلوط کردن با ادو یه مخصوص، تخم مرغ و پیاز رنده شده به فرم های گرد،مستطیل یا دراز در آورده و به صورت کباب شده ، سرخ شده و یا آب پز می پزند. غذای محبوب دیگر ترکها گلوله های گوشتی خامی است که ملهم از غذاهائی ترک های چادرنشین در گذشته بوده و در این راستا معمولا در زین چهارپای خود گوشت خام پر از ادویه را نیز حمل می کردند. اروپایی ها از آن با نام استیک تاتاری یاد می کرده اند. این غذا شامل گوشت دو بار چرخ شده می باشد که آن را با ادویه جات تند به مدت چندین ساعت مخلوط کرده ، سپس قطعات کوچکی را از آن جدا کرده و مصرف می نمایند. در برخی رستوران ها تنها گوشت کبابی سرو می شود که در این صورت به آنها، رستوران های گوشتی می گویند.

نحوه فعالییت در اینگونه رستورانها به این صورت است که گوشت کبابی داغ که تازه از سیخ جدا شده است در مقابل شما سرو می شود تا جائی که به پیش خدمت بگویید که دیگر سیر شده اید. بهترین نمونه آن بیتی در فلوریای استانبول است که راه مناسب رفتن به آنجا قطار شهری است که از سیرکجی حرکت می کند. ایستگاه قطار اصلی در سمت اروپایی شهر قرار دارد. در مقایسه برای رفتن به فلوریای استانبول، این روش بهتر از عبور از ترافیک سنگین اتوبان می باشد.چرا که به این طریق می توانید ساکنین محلی را نیز ببینید، مخصوصاً کودکانی که ظاهراً بعد از ماجراجویی های تابستانی ، ماهیگیری و احتمالاً انواع شیطنت از قطار نهایت استفاده را میبرند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد