زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

تایلندی ها به طور کلی ، مردم منطقه ی جنوب شرق آسیا ، از صبح تا شب در حال خوردن هستند ، ولی وعده های غذایی آنها بسیار کم حجم است و شاید به هم دلیل است که درصد افراد چاق در تایلند ، بسیار کم است و اغلب آنها اندام متناسبی دارند ، بر خلاف مردم منطقه ی خاورمیانه و آمریکایی ها که تعداد وعده های غذایی آنها کم و حجم غذای مصرفی شان بسیار زیاد است . به علت آب و هوای مناسب ، کیفیت مواد غذایی در این کشور بسیار بالاست ولی در غذاخوری های کنار خیابانی ، اصول بهداشتی ، درست رعایت نمی شود . در برخی از رستوران ها به شما اجازه می دهند ، خودتان آشپزی کنید . غذاهای تایلندی را اغلب با قاشق و چنگال سرو می کنند و چوب های غذاخوری در خانه چینی ها ، به کار می روند.

 

غذاهای تایلند به دلیل قرار گرفتن این کشور در میان چین و هند، آمیزه ای از غذاهای این دو کشور است. غذا در تایلند وعده مشخصی ندارد و معمولا بخارپز شده یا تفت داده می شود. برخی از موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از: سیر، ‌فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر نارگیل، تمر هندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آب لیمو و سس ماهی. غذای اصلی تایلند، برنج به ویژه برنج سفید است که تقریبا در همه وعده های غذایی استفاده می شود. پس از آن رشته، کاری، و نیز ماهی و میگو در غذاهای این کشور به وفور یافت می شوند. دلیل آن نیز وجود خلیج تایلند و هم چنین رودخانه های بسیار است که وابستگی غذاهای تایلندی را به موجودات و گیاهان دریایی نشان می دهد.

آشپزی سنتی تایلند معمولا به شکل آب پز، کباب کردن یا پختن بوده اما در طول سال ها با تاثیر از چینی ها، سرخ کردن و تفت دادن هم وارد آن شده است. فلفل را هم پرتغالی هایی که در قرن هفدهم از امریکای جنوبی به تایلند آمدند، با خود به همراه آوردند.

در تایلند غذا یکباره و با هم سرو می شود. غذای مناسب تایلندی شامل سوپ، خوراک کاری با ادویه یا سالادی ادویه دار، سس همراه با ماهی و سبزیجات می شود. اما اگر سوپ ادویه دار باشد، غذایی بدون ادویه را جایگزین کاری می کنند زیرا باید هارمونی طعم و ترکیب در هر غذا و هم چنین میان تمام غذاها با هم وجود داشته باشد. در کنار این غذاها معمولا سالادی تند و چندین سس مختلف برای انواع این غذاها و نیز دسری شیرین و یا میوه های تازه وجود دارند.

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد