زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

شهر خبر/ گذرتان که به بانکوک افتاد یعنی به شهر چندملیتی با فرهنگ‌های درهم آمیخته و همزیست‌مدارانه سنت و نوگرایی قدم گذاشته‌ای! اینجا جواهری بی رقیب در جنوب آسیاست. هتلهای دست اول و مجلل شهر در جهان رتبه نخست را دارند. مراکز خرید بسیار مدرن، بازارها و فروشگاههای بزرگ، برندهای مشهور دنیا را عرضه میکنند و شبکه حمل و نقل درون شهری بسیار کارآمد و قابل دسترس به هر نقطه ای از شهر برقرار است. برای شما امکان دسترسی آسان به انواع رستورانهای محلی و بومی تا غذاهای پخت سریع مهیاست. معابد جالب با راهبانی که پوشش زعفرانی دارند؛ خرده فروشان محلی همراه با تجربه قایقرانی در رودخانه چائوفرایا و سایر کانالهای آبی منتهی به خارج از شهر، تجربه گردشگری در بانکوک را معنای دیگری می بخشد.
از هم اکنون بدانید که ترافیک بانکوک آزارتان می دهد. برای این‌که وقتتان تلف نشود یک توک‌توک یعنی سه چرخه معروف تایلندی اجرا کنید و پس از طی کردن قیمت با راننده مراکز دیدنی شهر را ببینید. کاخ سلطنتی (Grand Palace) و مجسمه بودای زمردین شاخص‌ترین اثر دیدنی بانکوک است و در فهرست بازدیدهای داشته باشید. کاخ سلطنتی، بارزترین نمادهای خاندان سلطنتی را در مجسمه ها؛ تذهیب ها و معماری ها به نمایش گذاشته است. معبد فراکائو در محوطه کاخ سلطنتی از احترام خاصی در میان مردم تایلند برخوردار است.
علاوه بر آن معبد فائو Pho (بودای لمیده هم یکی از جالبترین معابد تایلند است که ۴۶ متر طول دارد. شب‌هنگام گردش با شناورهای تفریحی در رودخانه چائوفرایا را هیچ‌گاه از دست ندهید. این شناورهای تفریحی شما را به قلب شهر می‌برند در همین‌زمان می‌توانید از شکوه معبد آران که در شبهنگام نورانی و روشن می شود، لذت ببرید.
حتی‌می‌توانید قدری به عقب برگردید و سبک زندگی مردمان قدیم تایلند را تجربه کنید. به عمارت سلطنتی عمارت Vimanmek سری بزنید که در قرن نوزدهم و هم زمان با سلطنت رامای پنجم ساخته شده است. این بزرگترین عمارت سه طبقه در جهان است که با چوب ساج طلایی ساخته شده است. برخی از اتاقها هنوز به شیوه قدیم نگهداری می شوند. برای حضور در این محل همراهی یک راهنمای مجرب سودمند خواهد بود.
در بانکوک منطقه چینیها نیز سرزنده است با دکانها و مغازههای ریز و درشت فراوان. تقریبا از جان مرغ تا شیر آدمیزاد در این جا به فروش می رسد. اینجا به به دلیل این که تعداد زیادی طلافروشی دارد، به منطقه “جاده طلایی” معروف است. محصولات و گیاهان سنتی که برای درمان بهکار میروند در منطقه چینیها فراوان می بینید. همینطور رستوارن هایی که غذاهای متنوع چینی عرضه می کنند.
اما یک گشت زیبا به شما توصیه می کنیم که با عنوان بازار شناور یا Floating Market شهرت دارد. با این گشت شما سفر در گذشته را تجربه خواهید کرد. جایی که رابطه نظاممند آب با سبک زندگی تایلندی را به خوبی درک می کنید. بومیانی که خانه هایشان هنوز برآب است و در رودخانه زندگی میکنند؛ کسب و کارشان نیز با آب است. آنها در همین آبها فرزند بهدنیا میآورند و بزرگ می کنند و از دنیا می‌روند.
موزه مادام تسو از دیگر دیدنی‌های بانکوک است که در آن چهره‌های شاخص هنرمندان و سیاستمداران با موم به سبک مادام تسو لندن طراحی شده و شما می‌توانید با این مجسمه‌های فانتری عکس یادگاری در حالت‌های مختلف بگیرید. بانکوک شهر فرشته ها یک مقصد خاطره انگیز برای تفریح و آشنایی با مردمان مهربان است.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد