زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

يک تحقيق جديد در بانک جهاني نشان داده ژاپني ‌ها بیشتر از مردمان سایر کشورها عمر می کنند. ميانگين سنی در مردان ژاپني 78 سال و  در زنان ژاپني 85 سال است. حال سوال اینجاست که ژاپني‌ ها چگونه به اين حد از عمر رسيد‌ه‌اند؟ جواب این سوال در دو کلمه خلاصه شده : غذای سالم . رژيم غذايي ژاپني‌ ها برخلاف ديگر نقاط جهان به تجربه آن ها از طعم‌ غذا ارتباطی ندارد. در حقيقت سبد غذايي آن ها مملو است از مواد مفيد براي یک زندگی سالم. معيار آن ها براي خوب و بد بودن غذا در جواب به اين سوال خلاصه مي ‌شود: "چه چيزي براي من مفيد است؟"

در حالي که بسياري از ما معيار انتخاب غذاي خوب و بد را جواب اين سوال مي ‌دانيم: "چه غذايي دوست دارم بخورم؟" يا "الان هوس چه غذايي کرده ‌ام؟"

ماهی و غذاهای دریایی

در ميان منبع ‌هاي پروتئين، ماهي يکي از مهم ‌ترين ‌ها است. به باور ژاپني ‌ها، گوشت قرمز به مقدار چشم‌ گيري گران است و فايده چنداني براي بدن ندارد. اما ماهي هم ارزان ‌تر است و هم سالم ‌تر.

به خاطر داشته باشيد در ژاپن تنها ماهي سرخ‌ شده خورده نمي ‌شود و ماهي با روش‌ هاي زيادي پخته مي ‌شود مثل ماهي تنوري، کبابي، آب پز و...

به غير از همه ي اين ها زنان ژاپني باور دارند پوست ماهي براي زيبايي و شادابي پوست بسيار مفيد است.

سویا

سويا در رژيم غذايي ژاپني ‌ها بسيار پيدا مي‌ شود. مخصوصا از زماني که بررسي‌ ها نشان داده اند که چربي موجود در گوشت و لبنيات، کلسترول را بالا مي ‌برد، ژاپني‌ ها به خوردن بيشتر پروتئين گياهي که اثر عکس دارد، تشويق شده ‌اند.

سس سويا، توفو و ناتو (دانه سوياي مخلوط شده با تخم‌ مرغ خام روي برنج) يکي از حاشيه‌ هاي اصلي ميز غذاي ژاپني ‌ها است.

گندم ‌سياه

ميزان مصرف نشاسته و آرد سفيد در ژاپن زياد نيست. رشته ي ژاپني‌ ها از نشاسته درست نمي ‌شود بلکه از آرد گندم درست مي ‌شود؛ البته هم آرد گندم سفيد و هم سياه که هر دوي آن ها نسبت به نشاسته، سالم‌ تر هستند.

شايد بگوييد بخش عمده‌اي از غذاي ژاپني‌ ها برنج است اما اگر دقت کنيد مي‌ بينيد شايد آن ها در وعده‌ هاي غذايي خود هميشه برنج داشته باشند اما ميزان برنجي که مي‌ خورند بسيار کم است.

غذا خوردن در ظرف های کوچک

وعده غذايي ژاپني ‌ها تقريبا يک‌ چهارم غذاي اروپايي‌ ها است. هر چند شما ظرف ‌هاي زيادي روي ميزهاي آن ها مي‌ بينيد اما غذاي کمي در آن ها است و يکي از يکي سالم ‌تر است.

چاي سبز

در آخر هم اين که ژاپني ‌ها به چاي سبز ارادت خاصي دارند. اين چاي به دو صورت سرد و گرم آماده مي ‌شود و اثرات بسیار مثبتی دارد.

ميزان کافئين چاي، نصف قهوه است، چاي سبز به هضم چربي ها کمک مي‌ کند، مخصوصا زماني که غذاهای سرخ‌ کردني ميل کرده‌ باشید.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد