زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

Nasi Lemak
برنج Nasi Lemak بوسیله شیر نارگیل پخته می شود. این غذا معمولا به همراه ماهی کولی سرخشده و سس مخصوص (Sambal Ikan Bilis) ، تکه های خیار ، تخم مرغ آب پز و بادام زمینی برشته شده صرف می شود .
Satay
satay یکی دیگر از غذاهای معروف و محبوب مالایی است . قطعات جوجه و یا گوشت گاو ترد شده (درموادی مثل آبلیمو و یا ادویه جات خاصی خوابانیده شده ) را به سیخ زده و بر روی آتش زغال پخته می شود. ( که البته هموطنان گرامی در این امور حرفه ای تر هستند!!)
گوشت به سیخ زده شده به همراه سس مخصوص بادام زمینی به صورت داغ میل می شود !

{jcomments on}
Ayam Goreng
Ayam Goreng به معنی مرغ سرخ کرده می باشد . این غذا اول در ادویه جات گوناگون مثل زردچوبه و پودر کاری ترد می شود و سپس در روغن داغ سرخ شده و صرف می شود .
Ayam Masak Merah
این غذا به غذای مشهور ایتالیایی Chicken Cacciatore شبیه است با این تفاوت که این غذای مالایی تند تر است . قطعات مرغ ابتدا در ماهی تابه سرخ می شوند تا به رنگ طلایی و قهوه ای در آیند سپس در سس گوجه فرنگی تند جوشانده می شوند.
Rendang

در غذای Rendang تکه های گوشت را می جوشانند و در نوعی از سلیقه مالایی ، به طعم نارگیل و به همراه ادویه جات تند صرف می شود . Rendang در مناسبت های ویژه مثل مراسم عروسی، به همراه nasi kunyit سرو می شود . در ماه رمضان و دیگر عیدهای مالایی ،غذای Rendang اکثرا بر روی میزهای مهمانی دیده می شود . در این ماه ها که جشن ها و انواع مهمانی ها صورت می گیرد، یک نوع کیک برنجی ویژه که Lemang نامیده می شود هم همراه با غذا تهیه می گردد.
Lemang هم از نوعی برنج چسبنده و شیر نارگیل درست می شود که با دقت در نی های خاصی فشرده می شود و بعضا بر روی آتش کمی پخته می شود
Rendang به همراه nasi kunyit که در مناسبت های مختلف سرو می شود

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد