زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

Nasi Lemak
برنج Nasi Lemak بوسیله شیر نارگیل پخته می شود. این غذا معمولا به همراه ماهی کولی سرخشده و سس مخصوص (Sambal Ikan Bilis) ، تکه های خیار ، تخم مرغ آب پز و بادام زمینی برشته شده صرف می شود .
Satay
satay یکی دیگر از غذاهای معروف و محبوب مالایی است . قطعات جوجه و یا گوشت گاو ترد شده (درموادی مثل آبلیمو و یا ادویه جات خاصی خوابانیده شده ) را به سیخ زده و بر روی آتش زغال پخته می شود. ( که البته هموطنان گرامی در این امور حرفه ای تر هستند!!)
گوشت به سیخ زده شده به همراه سس مخصوص بادام زمینی به صورت داغ میل می شود !

{jcomments on}
Ayam Goreng
Ayam Goreng به معنی مرغ سرخ کرده می باشد . این غذا اول در ادویه جات گوناگون مثل زردچوبه و پودر کاری ترد می شود و سپس در روغن داغ سرخ شده و صرف می شود .
Ayam Masak Merah
این غذا به غذای مشهور ایتالیایی Chicken Cacciatore شبیه است با این تفاوت که این غذای مالایی تند تر است . قطعات مرغ ابتدا در ماهی تابه سرخ می شوند تا به رنگ طلایی و قهوه ای در آیند سپس در سس گوجه فرنگی تند جوشانده می شوند.
Rendang

در غذای Rendang تکه های گوشت را می جوشانند و در نوعی از سلیقه مالایی ، به طعم نارگیل و به همراه ادویه جات تند صرف می شود . Rendang در مناسبت های ویژه مثل مراسم عروسی، به همراه nasi kunyit سرو می شود . در ماه رمضان و دیگر عیدهای مالایی ،غذای Rendang اکثرا بر روی میزهای مهمانی دیده می شود . در این ماه ها که جشن ها و انواع مهمانی ها صورت می گیرد، یک نوع کیک برنجی ویژه که Lemang نامیده می شود هم همراه با غذا تهیه می گردد.
Lemang هم از نوعی برنج چسبنده و شیر نارگیل درست می شود که با دقت در نی های خاصی فشرده می شود و بعضا بر روی آتش کمی پخته می شود
Rendang به همراه nasi kunyit که در مناسبت های مختلف سرو می شود

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد