زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

فرانسویها به آشپزی به عنوان یه هنر نگاه می کنند و دستپخت فرانسوی تو اغلب دنیا رایجه. اولین کتابای آشپزی فرانسه به قرون وسطی برمی گردد . تو زمینه آشپزی آداب و رسوم منطقه ای زیاد است و به شدت رعایت می شود . انواع مختلفی از آشپزی وجود دارد ، از غذاهای ساده گرفته تا غذاها و سسهای پیچیده و گران قیمت. آشپزی نوین (Nouvelle cuisine) که تو دهه 1970 پدید اومد ، واکنشی بود به سنگینی این نوع سبک آشپزی. امروزه درحالیکه استفاده از غذاهای پیچیده و گران خیلی کمتر شده ، غذاها کوچیکتر و هنری تر شدند .

فرانسویها اغلب یه صبحونه سبک میخورند (petit déjeuner) که ممکن شامل نان و قهوه یا هات شکلات باشد. ناهار (déjeuner) قبلا غذای اصلی بود اما امروزه مردم مخصوصا تو مناطق شهری یه ناهار سبک میخورند و غذای اصلیشونو سر شب میخورند. تو پاریس ناهار معمولا طرفای یک ظهر و شام (dîner) نه شب یا دیرتر صرف میشه، اما تو نواحی دیگه زودتر شامو میخورند.

تفریحی خوردن غذا تو فرانسه مهمه. شام و ناهارهای رسمی ممکنه بیشتر از دوساعت طول بکشه. اونا شامل یه پیش غذا، یه غذای اصلی از ماهی یا گوشت همراه با سبزی، سالاد، پنیر و میوه هستند که با دسر و قهوه تموم می شود .

فرانسویها در مقابل فست فودها مقاومت زیادی کردند با اینحال زیاد موفق نبودند و الان رستورانهای همبرگر زیادی تو سرتاسر کشور وجود داره. تو کافه ها همبرگرهای سرخ کرده با پنیر (crôque monsieur) به صورت ساندویچ و یه سینی از سبزیجات سالادی  یا گوشت سرد (charcuterie) تحویل مشتریا میدن. از قنادیها (Pâtisseries ( میتونید شیرینی جات و از نان فانتزی فروشیها (crêperies) چیزایی مثل نان قندی (crêpes) بخرید.

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد