زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

چند مقاله در همین سایت را در مورد اینکه در سفر چه چیزهایی بخوریم که سالم تر بمانیم و سفر خوبی را داشته باشیم خواندید . خیلی وقت برنامه ریزی کردید که سفر خوب برید درسته ؟ مخصوصا اگر اکیپتون جوان باشد و یک سفر ماجراجویی . تو سفر هم به هر صورت رستوران و فست فود غذاهای بیرون لازمه کاره . پس حالا بهتر قبل از سفر خودمان رو دریابیم تا سفری زیبا و سالم داشته باشم و ناپرهیزی های در سفر ، زیبایی خودمان و سفر را خراب نکند

خیلی سرتان را درد نمی آورم . اما منظور این نیست که غذا خوردن رو چند روز قبل از سفر رعایت کنیم ، منظور این است به غیر از طول سفر که خیلی کنترل غذایمان به هر دلایلی دست خودمان نیست در بقیه زمان ها سعی کنیم غذای سالم تر بخوریم .

- غذاهای فیبر دار رو فراموش نکنید : نان سبوس دار - لوبیا قرمز و اصولا غلات فیبر خوبی رو به شما می دهند که باعث می شود سیستم گوارش شما بهتر کار کند و غذا بهتر هضم بشود . اگر از فیبر استفاده نکنید غذاهای شما در روده مقدار زیادی باقی می مانند و اگر این زمان بیشتر 24 ساعت به طول انجامد باعث فاسد شدن غذا ، مسمومیت و ده ها مشکل دیگر می شود و فکر کنم خوب کار کردن دستگاه گوارش خیلی تو سفر بدردتون بخوره .

- آفتاب های سوزان روزهای سفر که نا خواسته مزاحم شما می شوند می توانند به پوست شما آسیب زیاد برسانند . پس قبل از سفر به اندازه کافی از شکلات تلخ و آب انگور قرمز استفاده کنید تا پوستی سالم داشته باشید ( فقط مواظب باشید زیاده روی نکنید )

- شاید بعضی سفر ها طبیعتا مثل وفتی که در منزل و شهر خودتان هستید نتوانید به موقع دوش بگیرید و حمام بروید و این باعث می شود که موهای شما زود چرب شود . پس بیاید قبل از سفر خوردن بادام زمینی و گردو را برای داشتن موهای زیبا و مقاوم از یاد نبرید . البته مصرف بیش از اندازه آجیل شما را چاق می کند . درست است روزانه با خوردن فقط دو عدد بادام زمینی زیبایی را به موهای خود هدیه دهید .

اما مهم ترین چیز خوردن غذاهای آماده در فست فود ها در سفر است که ظاهرا متاسفانه بخش جدا ناپذیری را در سفر های خیلی از ماها دارند . پس بیاید قبل از سفر تا جایی که امکان دارد از غذاهای سرخ کردنی بپرهیزیم و غذاهایمان را آبپز کرده و میل کنیم و در صورت تمایل به مصرف غذاهای سرخ کردنی ، غذاهای سرخ کردنی را در منزل بپزیم و اصول سرخ کردن را رعایت کنیم . در مقاله بعدی اصول و چگونگی یک غذای سرخ کردنی را که کمترین ضرر ممکن را به بدن شما بزند توضیح خواهم داد .

روش های صحیح سرخ کردن غذا

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد