زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

برای دیدن عکس های برم فیروز در سپیدان (اینجا) را کلیک کنید.

برم در لغت به معنی محل جمع شدن آب می باشد.در ارتفاعات برم فیروز در فصول گرم سال از آب شدن برفها  دریاچه ای تشکیل می شود که در زمستان به دلیل برف زیاد سطح آن کاملا نامشخص و یخ زده می باشد . دریاچه برم فیروز در ارتفاع 3350 متری ارتفاعات برم فیروز واقع شده و در فاصله 14 کیلومتری از شهرستان سپیدان قرار دارد. این کوه بیشتر جنبه پیاده روی دارد تا جنبه کوه نوردی . اما به دلیل سرد بودن منطقه بهتر است وسایل لازم را همراه خود داشته باشید . 

مناسب ترین فصل برای رفتن به کوه برم فیروز به دلیل سرد بودن منطقه ، اردیبهشت ماه است ، که سرمای منطقه کم شده باشد و هم هنوز خیلی به سمت گرما نرفته ایم و می توانید بعد از یک پیاده روی و رسیدن به دریاچه ای زیبا ، برف زیبایی را هم در اردیبهشت ماه تجربه کنید که دور تا دور دریاچه را سفید کرده است .

دریاچه برم فیروز

و اما از تجربیات دوستان کوهنورد : قبل از حرکت وسایل خود را چک کنید که سالم باشند و مطمعن شوید که چیزی رافراموش نکرده اید . سعی کنید غذای ساندویچ یا غذایی که نیاز به گرم کردن ندارد را به همراه خود داشته باشید ، زیرا به دلیل سردی هوا و وزش باد در کنار دریاچه پخت و پز بسیار مشکل است .

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد