زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

keyvan
keyvan
آفلاین

همه چیز را قبل از سفر در ذهنمان مرور می کنیم ...... وقتی رسیدم به فرودگاه ، ترانسفر هتل می یاد دنبالمون می ریم هتل یا اگر می ریم ترمینال ، تاکسی می گیریم می ریم خانه فامیل . چندتا جاذبه گردشگری را قرار تو این زمان سفر در شهر مقصد ببینیم ؟ شاید به چندتا مهمانی هم دعوت باشیم .

اصلا چندمین بار است به این شهر سفر می کنیم ، اولین یا چند بار دیگر آمده ایم ؟ دیگه این شهر هم تکراری شده . چقدر بریم این جاذبه های تکراری را ببینیم . خیابان های این شهر هم مثل خیابان های شهر خودمونه ، چه فرقی داره . شاید شما یکی از کسایی باشید که این جملات و فکرها براتون آشنا باشه .

با این که می تونه همین تکرارها مجددا خاطر انگیز باشد اما در این عنوان قصد داریم روش ها و کارهایی را پیشنهاد بدیم که سفرمان را هیجان انگیزتر شود .

تجربه ها (4)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  یکشنبه, ژانویه 18 2015, 10:06 AM - #Permalink

  از دقیقه و لحظات اول سفرمان لذت ببریم : نمی خوام بگم از لحظات و دقایق دیگر سفرمان لذت نبریم ، نه منظور این است که شروع خوبی داشته باشیم . همیشه تجربه نشون داده شروع خوب و لذت بخش می تونه ادامه راه را خیلی مهیج و جالب و زیباتر کند.

  لحظه ای که از یک موزه می خواهید بازدید کنید ، در نگاه اول که ساختمان بزرگ و با عظمت موزه را می بینید با تعجب و لذت بگویید " واووو" و شروع کنید از نمای بیرونی ساختمان عکس بگیرید . حالا این یک شروع خوب است که برای اینکه وقتی وارد موزه می شوید . وسایل داخل موزه برای شما هیجان انگیزتر و جالب تر تر باشد .

  برخورد اول با فامیل هم می تواند با لبخند و علاقه بیشتر از همیشه باشد . این هم یک شروع خوب است برای ادامه این مهمانی زیبا در سفر کوتاه شما .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  یکشنبه, ژانویه 18 2015, 10:11 AM - #Permalink

  از چیزهای غیر ضروری در سفر دوری کنید : پیشنهاد می کنم تا جای ممکن از ایمیل ، اینترنت و هر چیزی که می تواند شما را یاد خانه و محیط کار و شهر خودتان بیندازد در زمان کوتاه سفر خود دوری کنید . سعی کنید در زمان سفر خود این چیزها را فراموش کنید و فقط از سفر خود لذت ببرید . چند روز دیگر می رسید خانه و سیستم همیشگی زندگیتان در جریان خواهد افتاد ، حال وقت آن است که در سفر لحظاتی متفاوت تر ، زیباتر و هیجان انگیزتر را تجربه کنید و لذت ببرید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  یکشنبه, ژانویه 18 2015, 10:15 AM - #Permalink

  از گردشگر بودن استقبال کنید : خودتان را در سفر یک گردشگر یا همان یک توریست بدانید . به نظر من مسافر بودن یک بار تکراری دارد و همین می تواند خسته کننده باشد . پس سعی کنید در هر سفری که می روید و مخصوصا اگر گردشی و تفریحی است خود را یک گردشگر و توریست بدانید و برای شروع کار هم پیشنهاد می کنم یک گشتی در شهر بزنید ( اگر با تور به سفر می روید ، پیشنهاد می کنم در گشت های شهری که اکثر تورها در روز ابتدایی برنامه های تور دارند حتما شرکت کنید تا هم با آن شهر بیشتر آشنا شوید و هم حس توریست بودن بیشتر برای شما تداعی شود و از سفر خود بیشتر لذت ببرید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  یکشنبه, ژانویه 18 2015, 10:21 AM - #Permalink

  کاتالوگ های راهنما و نقشه های رایگان را جمع آوری کنید : در سفرتان از در و دیوار کاتالوگ راهنما و نقشه بردارید ، مخصوصا اگر در یک سفر خارجی هستید ، این کاتالوگ ها از سالن فرودگاه گرفته تا اکثر فروشگاه ها و مکان های عمومی به صورت رایگان در دسترس شماست . خیلی از این کاتالوگ ها حاوی نقشه آن شهر هستند و خیلی هاشون هم اطلاعات خوبی را درباره جاذبه های گردشگری آن شهر به شما می دهند . در حقیقت این دفترچه های راهنما برای شما توریست و گردشگر محترم است و برای همین هم در همه جا در دسترس شماست . پس نترسید و با اشتیاق یکی بردارید تا کمک کند که سفری لذت بخش تر داشته باشید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما
Powered by EasyDiscuss for Joomla!
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد