زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

(Augustine of Hippo)

 

keyvan
keyvan
آفلاین

پارک به مکانی گفته می شود که بصورت طبیعی یا نیمه طبیعی که توسط بخش دولتی و حتی در بعضی مواقع بخش خصوصی یک کشور ساخته می شود . بعضی وقت ها هم به دلیل های مختلف از جمله بزرگی بیش از انداز یک پارک ، می شود پارک را باغ نامید . در خیلی مواقع هم باغ ها را به مکان هایی می گویند که طبیعتی سر سبزتر از پارک ها دارند .

در این عنوان قصد داریم به تجربه های شخصی خود در مورد زیباترین ها ، جذابترین ها و یا شگفت انگیزترین باغ ها و پارک های جهان بپردازیم و ذکر کنیم که چرا این پارک ها یا باغ ها می تواند جز برترین ها باشند .

در این عنوان به سفرنامه نویسی ، معرفی و توضیحات در مورد باغ ها و پارک های زیبا و جذاب جهان نمی پردازیم . فقط تجربیات شخصی خود را از بازدید از پارک ها یا باغ هایی که از هر لحاظ می تواند جز برترین ها باشند را می نویسیم .

تجربه ها (1)
 • تجربه پذیرفته شده

  keyvan
  keyvan
  آفلاین
  جمعه, ژانویه 23 2015, 07:52 PM - #Permalink

  باغ گیاهشناسی نانگ نوچ – پاتایا – تایلند : این باغ به اندازه ای زیباست که مردمان پاتایا آن را به عنوان پادشاه جاذبه های گردشگری پاتایا لقب داده اند . به جرات می تونم بگم برای بازدید از این پارک حداقل یک روز کامل وقت نیاز است ، تازه اگر اونم خیلی منظم و سریع از این پارک بازدید کنید .

  پیشنهاد می کنم حتما با تور بیاین ، چون اگر خودتون بیاین امکان دارد نفهمید از چه مسیری حرکت کنید و توی پارک دور خودتون بگردید . مسیر حرکت و بازدید شما از این پارک به این صورت است که ابتدا از در پشتی پارک ( بعد از در ورودی پارک ) وارد باغ گیاهشناسی نانگ نوچ می شوید که اونجا سوار قطار می شید (بزرگی این پارک به حدی است که اگر بخواهید اونو پیاده بگردید به هیجا نمی رسید ) . قطار در قسمت های مختلف پارک چرخ می زند و جاهای از پارک که جذابیت بیشتری داره چند دقیقه ای توقف می کند که می تونید عکس بگیرید و بعد حرکت می کند .

  بعد می رویم سراغ شوها و برنامه های نمایشی پارک : ابتدا می تونید برید شو رقص ، نمایش و بوکس سنتی ، بعد از اون هم نمایش فیل ها . (این نمایش ها در زمان های مختلف در روز تکرار می شود ) بعد می تونید برید فیل سواری و یک گشت دیگری در پارک بزنید و عکس های یادگاری بگیرید . بعد از اینکه درب خروجی پارک خارج شدید ، باید از درب اصلی پارک وارد شوید که در ابتدا مزرعه مورچه ها و بعد از باغ فرانسوی ها می تونید بازدید کنید و بعد برید به قسمت دریاچه پشتی پارک و همینطور ادامه دهید . جذابیت و جاهای دیدنی این پارک تمومی ندارد که معمولا در هیچ یک از تورهای نیم روزی نمی رسید از تمام زیبایی های این پارک بازدید کنید .

  تجربه به درستی کمینه شد نمایش
تجربه شما
Powered by EasyDiscuss for Joomla!
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد