زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بوکیت بینتانگ به عنوان مرکز مد و سرگرمی کوالالامپور شناخته شده است. لیست پایین ده جاذبه برتر را هنگامی که در کوالالامپور هستید به شما نشان می دهد. با کاوش در معابد خیره کننده و بازارهای خیابانی رنگارنگ شما می توانید یک روز عالی را بدون صرف یک سکه به همراه یاد گرفتن برخی از ترفندهای آشپزی در کلاس های پخت و پز و یا آزاد کردن کودک درونتان در بزرگترین پارک تفریحی آسیا سپری کنید. همه این تجربه ها بوکیت بینتانگ را شکل داده و توصیف می کند و به شما کمک می کند تا از بهترین مکان های آن لذت ببرید. ما یک لیست 10 تایی ارائه داده ایم بنابراین شما می توانید به آنجا رفته و لذت ببرید.

10 ذخیره گاه جنگل بوکیت ناناس (Bukit Nanas Forest Reserve)

ذخیره گاه جنگل بوکیت ناناس

ذخیره گاه جنگل بوکیت ناناس یکی از قدیمی ترین ذخایر جنگلی دائمی در کشور است. درختان سرسبز شاداب در وسط کلان شهر شلوغ ، جنگلی 100 ساله  با مساحت حدود 11 هکتار و جنگل های استوایی تنها راه باقی مانده در قلب شهر هستند. در اینجا مسیرهای پیاده روی طبیعی به خوبی حفظ شده اند ، بنابراین اگر شما برنامه رفتن به برج کوالالامپور را دارید ، اینجا هم ارزش بازدید کردن را دارد. افتخار پیاده روی در طبیعت برای افرادی که بلیط سکوی مشاهده برج را خریده اند وجود دارد.

(Open: 07:00 – 18:00 (free guided tours are available at 10:30, 12:30, 14:20 & 16:30
Address: Menara Kuala Lumpur, Jalan Puncak, Off Jalan P. Ramlee
Telephone: +603 2020 5448

 معبد چان سه شو یون (Chan See Shu Yuen) 

معبد چان سه شو یون

معبد چان سه شو یون در انتهای جنوبی خیابان پتالینگ (Jalan Petaling) قرار دارد و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازمانده های معابد بودایی در مالزی می باشد. این معبد بین سال های 1897 و 1906 ساخته شد و کاملا استادانه می باشد، و دارای یک حیاط معمولی باز، سقف پیچیده حکاکی شده، شیروانی و حاشیه های زینتی سفالی می باشد. این معبد به راحتی از ال آر تی پسیر سنی (Pasar Seni LRT) قابل دسترسی است ( تنها یک پیاده روی 15 دقیقه ای از ایستگاه) این معبد هم به عنوان حرم و هم به عنوان مرکز جامعه عمل می کند. این معبد در اصل به عنوان یک خانه قبیله ای برای خانواده های با نام خانوادگی چان ، چن یا تان ساخته شد، علاوه بر معماری زیبا معبد شما می توانید تصاویری سیاه و سفید از اعضای مرحوم قبیله در سمت راست و چپ معبد اصلی ببینید.

Open: 08:00 – 18:00
Location: Southern end of Jalan Petaling

 گردشگاه میراث مالزی (Malaysia Heritage Walk)

گردشگاه میراث مالزی

گردشگاه میراث مالزی به نام گردشگاه کاستوری ، بازاری پوشیده و فضای باز در طول خیابان کاستوری (Jalan Kasturi) در کنار بازار مرکزی می باشد. این بازار در اوایل سال 2011 تاسیس شد، و حالتی مشابه در خیابان پتالینگ دارد، شما می توانید فروشنگان تنقلات محلی، میوه ها و مارک های تقلبی را در کنار هم پیدا کنید. علاوه بر این، محصولات با قیمت مناسب به علاوه محل مناسب آن، سفری ارزشمند را به اینجا ایجاد می کند. نکته قابل توجه برای گردشگران در طول رویدادهای خاص در گردشگاه کاستوری اجرای برنامه های سازمان دهی شده فرهنگی می باشد. برای رسیدن به اینجا از ال آر تی استفاده کنید و در ایستگاه پسیر سنی پیاده شوید.

Opening Hours: 10:00 – 21:30
Location: Jalan Kasturi

 معبد سری ماهاماریامان (Sri Mahamariamman Temple) 

معبد سری ماهاماریامان

معبد سری ماهاماریامان با تزئیناتی افراطی ، معبد اصلی هندو در کوالالامپور می باشد ، که در خیابان تون هس له (Jalan Tun HS Lee) قرار دارد. دیدگاهی ناهماهنگ بین دو معبد بودایی در لبه چینی، یک ساختار بزرگ از ترکیب کاشی اسپانیایی و ایتالیایی، سنگ های قیمتی و طلا در طراحی می باشد. این معبد برای اولین بار در سال 1873 توسط مهاجران تامیلی ساخته شد، و در سال 1968 با برجی 75 فوتی که به عنوان ورودی برای خلوتگاه معبد درونی عمل می کند به روز شد. این قدیمی ترین معبد هندو در شهر ، یکی از ویژگی های برجسته در طول جشنواره می باشد، که یک ارابه نقره ای به موروگان (Murugan) اختصاص داده می شود و برای حمل مجسمه پروردگار موروگا و همسرانش مورد استفاده قرار می گیرد.

Open: 06:00 - 21:00
Address: 163, Jalan Tun H. S. Lee, Kuala Lumpur
Telephone: +603 2078 3467

 کارگاه آشپزی استارهیل (Starhill Culinary Studio)

کارگاه آشپزی استارهیل

در حالی که بسیاری از گردشگران دریافتند که مالزی افتخاراتی دارد اما شاید به خاطر میراث آشپزی خودش تحت قدردانی می باشد و اگر شما یکبار طعم غذاهای متنوع آن را بچشید آرزو می کنید که بتوانید دوباره آن را در خانه خودتان خلق کنید. اگر شما همچین احساسی را داشتید پس کارگاه آشپزی استارهیل واقع در گالری استارهیل در امتداد خیابان شلوغ بوکیت بینتانگ، جایی است که باید به آنجا بروید. زمانی که شما در این کلاس ها شرکت می کنید علاوه بر آماده کردن غذا، نکاتی را در مورد نحوه استفاده درست از وسایل آشپزخانه و استفاده از گیاهان محلی یاد می گیرید، مطمئن باشید شما تنها نحوه طبخ را یاد نمی گیرید بلکه تبدیل به یک حرفه ای می شوید. تقریبا هر روز کلاسی سه ساعته برگزار می شود همچنین کلاس عذاهای مالایی و فروشندگان دوره گرد. همچنین کلاسی برای غذاهای ژاپنی و فرانسوی وجود دارد.

Address: Starhill Culinary Studio, Muse Level, Starhill Gallery, Bukit Bintang, Kuala Lumpur
Tel: +603 2782 3810

 بازار مرکزی (Central Market) 

بازار مرکزی

با تمرکز بر روی جامعه هنری شهر، بازار مرکزی نقطه عطفی فرهنگی در کوالالامپور می باشد، تنها با یک پیاده روی کوتاه از خیابان پتالینگ (Petaling Street) ، این بازار در امتداد خیابان هنگ کاستوری (Jalan Hang Kasturi) قرار دارد. این بازار در سال 1928 ساخته شد و در ابتدا به صورت ساده تر مورد استفاده قرار می گرفت تا این که در اوایل دهه 1908 به عنوان بازار صنایع دستی نو سازی شد. در داخل ساختمان بوتیک ها، صنایع دستی، غرفه های سوغاتی به همراه معامله گران فروش کالاهای محلی مانند چاپ روی پارچه مالزی وجود دارند. این بازار به مناطق مختلفی تقسیم بندی می شود، غرفه های فروشندگان بر اساس نژادها متمایز می شود، هدف از این کار اجازه دارن به گردشگران برای دریافت تفاوت بینش های فرهنگی از نژادهای مختلف در مالزی می باشد. یک راه برای توصیف بازار مرکزی این است که شبیه بازار دست فروشان سوهو نیویورک (New York’s SoHo) می باشد، اجناس در اینجا ارزان هستند و شامل محصولات سنتی مانند چاپ روی پارچه، گلدوزی، کنده کاری، سوغاتی و مجسمه می شوند.

 

Open: 10:00 – 22:00
Address: No. 10, 1st-3rd floor, Jalan Hang Kasturi
Telephone: +603 2031 0399 or +603 2031 5399 or +603 2031 7399

 برج کوالالامپور (Menara KL)

برج کوالالامپور

در امتداد برج های دوقلوی پتروناس ، برج کوالالامپور برجسته ترین و محبوب ترین نقطه در مالزی می باشد. این برج با 421 متر ارتفاع در سال 1994 ساخته شد و به خاطر داشتن سکوی مشاهده در ارتفاع 276 متری حداقل 100 متر بالاتر از پل هوایی برج دوقلو ، از پتروناس پیشی گرفت. 

ادامه مطلب ... 

 برج میدان تایمز (Berjaya Times Square)

برج میدان تایمز

برج میدان تایمز  یا به عبارتی مرکز خرید تایمز اسکوئر ، برج دوقلو 48 طبقه است که در بلوار طولانی خیابان ایمبی (Jalan Imbi) قرار دارد. در حال حاضر پنجمین ساختمان بزرگ در جهان است که دارای بیش از 1000 مغازه خرده فروشی و 65 بازار مواد غذایی است. برای اولین بار در سال 2003 افتتاح شد و دارای هتل چهار ستاره برج میدان تایمز (Berjaya Times Square Hotel) ، سرمایه گذاری بلند مدت با 650 اتاق ، استخر ، سالن بدن سازی ، سونا ، باغ پشت بام و اسکواش می باشد. در داخل هر 203 متر برج شما می توانید انواع بوتیک های خرده فروشی کوچک و مقرون به صرفه را پیدا کنید.این مرکز خرید برای سرگرمی های خود واقعا می درخشد ، سینمایی با 9 صفحه نمایش ، بزرگترین پارک سر پوشیده آسیا ، تیر اندازی با کمان و 48 خط بازی بولینگ. این برج از طریق پل پیاده رو به ایستگاه ترن هوایی ایمبی ، کوالالامپور متصل است.

Open: 10:00 – 22:00
Address: 1 Jalan Imbi, 55100 Kuala Lumpur, Malaysia

 خیابان الور- بوکیت بینتانگ  (Jala Alor- Bukit Bintang)

خیابان الور

خیابان الور ، قلب فرهنگی غذاهای محلی شهر نامیده می شود و یکی از معروف ترین جاده ها برای غذا در کوالالامپور است. الور درست پشت خیابان بوکیت بینتانگ قرار دارد که اساسا یک زنجیره از رستوران های غذای دریایی چینی مطبوع به همراه ردیفی از غرفه های فروشندگان دوره گرد در گردشگاهی پنج فوتی که در هر دو طرف آن میزها و صندلی ها پلاستیکی گذاشته شده می باشد. مواد غذایی و محیط ، جاذبه اصلی اینجا هستند. دسترسی به انواع مواد غذایی شگفت انگیز می باشد، گوشت کبابی، رشته فرنگی و دسر به عنوان بهترین ها و ارزان ترین ها در شهر شناخته می شوند. بسیاری از این غذاها در رستوران های امروزی شهر پیدا نمی شوند به همین دلیل این غرفه ها برای غذاهایشان به مکانی مورد علاقه تبدیل شده اند. اغلب آنها منوهای تصویری دارند که سفارش دادن را آسان می کند. 
Open: 17:00 - late
(Address: Jalan Alor, Kuala Lumpur (behind Jalan Bukit Bintang

 چانگ کات بوکیت بینتانگ (Changkat Bukit Bintang)

چانگ کات

چانگ کات بوکیت بینتانگ کانون خاص شهر است  که برای ساعت ها سرگرمی مناسب می باشد. در این خیابان تعداد زیادی بار و رستوران وجود دارد که محبوب ترین ها در کوالالامپور می باشد و به خاطر تنوع نوشیدنی هایش عالی است. این محل درست پشت خیابان بوکیت بینتانگ واقع شده است پس اگر شما در منطقه مثلث طلایی اقامت داشته باشید رسیدن به اینجا آسان است. اینجا بسیار شلوغ می باشد به ویژه در تعطیلات آخر هفته و تعطیلات عمومی. ساختمان ها منحصر به فرد هستند ، چرا که آن ها قبل از جنگ استعماری فروشگاه بودند و مرمت شده و تبدیل به رستوران ها و کافه های مجللی شدند که بیشتر غذای غربی طبخ می کنند. بعد از یک پیاده روی کوتاه به خیابان الور یکی دیگر از خیابان های معروف شهر کوالالامپور که برای فروشندگان دوره گرد و رستوران های غذای دریایی چینی معروف می باشد می رسید. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد