زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

جورج تاون شهری عابر پیاده پسند ، با مجموعه ای از جاده های خوب و مسیرهای اتصال پنانگ به دیگر شهرها می باشد. در اینجا یک سری خوبی ها با هم ترکیب شده و نتیجه  آن شهری پرجنب و جوش ، خیابان های رنگارنگ با کاریکاتورهای هنری درست در کنار معابد صد ساله می باشد. در اینجا منبعی از خلاقیت علاوه بر تعهدی برای حفط میراث استعماری جزیره وجود دارد، و مدرک و شواهد آن را می توان در همه جا از عمارت چئونگ فَت تزه تا معبد کِک لوک سی پیدا کرد. بهترین چیز دوست داشتنی در مورد جورج تاون ، تقریبا در مورد مسیرهای پیاده روی آن می باشد،شما می توانید به سادگی یک سه چرخه رنگ روشن را کرایه کرده و آن را در ورودی هر معبد و یا خیابان هنری تحویل دهید.

10 معبد سری ماریاممان (Sri Mariamman Temple)

معبد سری ماریاممان

سری ماریاممان ، معبد هندو واقع در بزرگراه کوئین (Lebuh Queen) و بزرگراه چولیا (Lebuh Chulia) در منطقه هندی در جورج تاون می باشد. همچنین به عنوان معبد هندی خیابان کوئین شناخته شده است و یکی از قدیمی ترین معبدهای هندو در این جزیره است. این معبد نمونه ای از معماری هندو می باشد که به سبک دراویدی (Dravidian style) جنوب هند ساخته شده است، الماس درخشان و سنگ های قیمتی بخشی از نمای آن هستند ، با دروازه ورودی به ارتفاع 23.5 فوت.  این برج چهار لایه دارای 38 مجسمه رنگ روشن از سربازان، خدایان و الهه  هندو، دکوراسیون گل دار به علاوه چهار قو می باشد. این برج نشان دهنده کوه مرو (Mount Meru) ، کوهی آسمانی که آسمان ها و قلمرو خدایان که از معبد آغاز می شود را نگه می دارد ، است.

Open: 06:30 – 12:00; 16:30 – 23:00
(Location: Jalan Masjid Kapitan Keling (Lebuh Pitt

 پارک ماجراجویی رهایی (Escape Adventureplay) 

پارک ماجراجویی رهایی

پارک ماجراجویی رهایی یک پارک تفریحی تازه باز شده در پنانگ است و در درجه اول به عنوان یک جاذبه توریستی طراحی شده است. سرمایه گذاری محیط زیست دوست داشتنی ، زیبایی را در میان چشم انداز طبیعی آن ترکیب کرده است و پارک محبوبیتش را برای تنوع آب و سواری های هیجان انگیزش به دست آورده است. برخی از فعالیت های هیجان انگیز آن شامل سقوط آزاد از برج 13 یا 30 متری و تونل سواری که در آن شرکت کنندگان داخل تونل می نشینند و از منظره های مارپیچی عبور می کنند. بازدید کنندگان کاملا مطمئن باشند که مقامات پارک تضمین کرده اند که سواری در این مجموعه خانواده محور 100 درصد تضمین شده است.

Address: 828 Jalan Teluk Bahang, 11050 Penang
Telephone: +604 229 2299

 خیابان هنر پنانگ (Penang Street Art)

خیابان هنر پنانگ

قدم زدن در میان خیابان جورج تاون جالب تر خواهد شد وقتی خیابان های شهر را این چنین هنرمندانه ببینیم . در سال 2012 شورای شهرداری پنانگ هنرمند لیتوانیایی آموزش دیده لندن، ارنست زاچارِویک را استخدام کرد. او را با تنفس زندگی جدید از اتمسفر چینی فروشگاه های اطراف شهر را به کار گرفت. با تلاش برای آگاهی از تاریخ غنی خیابان ها، این پروژه به موفقیت رسید ، و تبدیل به مناطق خاص پر رونق توریستی شد که در میان مردم محلی هم مورد توجه و بحث قرار گرفت. آثار هنری او در سرتاسر مرکز شهر پنانگ گسترش یافت. دختر کوچولو آبی رنگ از همه شناخته شده تر می باشد ، نقاشی دیواری از یک کودک خردسال که لباسی به رنگ آبی اقیانوس پوشیده است و در هر دو طرفش پنجره واقعی بوم قرار دارد _ ساختمانی در امتداد خیابان مونتری (Muntri Street).

ادامه مطلب ...

 قلعه کورنوالیس (Fort Cornwallis) 

قلعه کورنوالیس

کورنوالیس ، بزرگترین قلعه ایستاده در مالزی است ، و زمانی به عنوان سنگری ستاره شکل مورد توجه بود که به عنوان ساختار دفاعی در برابر دزدان دریایی ، نیروهای کداه (Kedah forces) و حتی در طول جنگ های ناپلئونی در برابر فرانسه در نظر گرفته می شد. 

ادامه مطلب ... 

 معبد کوان یین (Kuan Yin Temple)

معبد کوان یین

کوان یین ، قدیمی ترین معبد پنانگ در خیابان مسجد کاپیتان کِلینگ (Jalan Masjid Kapitan Keling) قرار دارد. این معبد در سال 1728 به ارزش 400 دلار اسپانیایی توسط اولین مهاجران چینی به افتخار کوان یین ، الهه رحمت چینی ساخته شد. اینجا قدیمی تر از کُنگسیس (kongsis) (خانه های قبیله ای) پنانگ می باشد و در اصل تنها برای فعالیت های مذهبی استفاده نمی شود بلکه در جامعه چینی به عنوان عملکردی اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد. این معبد دارای معماری کلاسیک چینی با کنده کاری های اژدها در اطراف ستون سنگی، سقف بلند، سرامیک و مجسمه اژدها می باشد. با این حال یکی از برجسته ترین های معبد، مجسمه 18 دست از کوان یین است.

Location: Jalan Masjid Kapitan Keling
Telephone: +604 261 6663

 خو خُنگسی (Khoo Kongsi) 

خو خُنگسی

خو خُنگسی یا خو کُنگسی یا کو کنگسی یکی از جالب ترین جاذبه های جورج تاون و معروف ترین خانه قبیله ای پنانگ است ، و حدود 650 سال پیش بر روی خیابان آچه (Jalan Acheh) نزدیک بزرگراه پیت ساخته شد. خنگسی یا کُنگسی (خانه قبیله ای ) ساختمانی است که خانواده های چینی از همان نام خانوادگی برای پرستش اجداد خودشان در آن جمع می شوند. آنها در ابتدا به عنوان روشی برای جمع کردن مهاجران قرن 19 گسترش یافتند. خو کُنگسی شاهکار معماری می باشد و گفته می شود چشمگیرترین خانه قبیله ای در جنوب شرق آسیا است. در اوج شهرت خانواده خو ، صنعتگران برای ساخت این شاهکار معماری از چین آمدند که همچنین به عنوان تالار اژدهای کوهستان شناخته شده است. این خانه قبیله ای در یک مربع گرانیتی با سنگ حکاکی شده که زینت سالن ورودی است قرار دارد و داخل خانه تابستانی نقاشی های دیواری جشن های تولد، ازدواج و 36 الهه نگهبان را به تصویر کشیدند.

Open: 09:00 – 17:00
Address: 18 Cannon Square, Georgetown
Telephone: +604 261 4609

 معبد کِک لوک سی (Kek Lok Si Temple)

معبد کِک لوک سی

معبد کِک لوک سی بر روی تپه آتام ایر (hilltop at Air Itam) قرار دارد و بزرگترین معبد بودایی مالزی است، که متشکل از مجموعه ای از صومعه ها، سالن نماز، معابد و باغ های زیبا می باشد. این نماد ملی در سال 1890 ساخته شد، و 10 هکتار می باشد که به سه منطقه تقسیم شده است: سطح پایین تر منطقه شامل ورودی تپه، یادبود، اصطبل مواد غذایی و نوشیدنی و حوض لاک پشت می شود. خانه های بخش میانی معبد شامل باغ ها، بتکده ها، غرفه چهار پادشاه آسمانی می شود.نمای حکاکی شده در بالای آتام ایر، سنگ بنای جامعه مالزی هند و همچنین معبد عالی سعادت است.

Location: Air Itam, Georgetown
Telephone: +604 828 3317

 مسجد کاپیتان کِلینگ (Kapitan Keling Mosque)

مسجد کاپیتان کِلینگ

مسجد کاپیتان کِلینگ در سال 1801 توسط اولین مهاجران هندی مسلمان در پنانگ ساخته شد و محل اتصال بزرگراه باکینگهام و بزرگراه پیت می باشد. اینجا بزرگترین مسجد در جورج تاون است، و پس از کاپیتان کلینگ ( رهبر جامعه جنوب هند که شبیه رهبر جامعه چین بود) نام گذاری شد. این مسجد سفید رنگ با گنبد زرد طلایی به سبک مغول با ستاره ها و هلال ماه تزئین شده است، نمونه مناره هندی اسلامی که در آن صدای اذان شنیده می شود می باشد. اگر شما می خواهید از آن دیدن کنید به اجازه مقامات مسجد نیاز دارید. توجه داشته باشید تنها بازدید کنندگانی که به درستی لباس پوشیده اند اجازه ورود دارند _  برای زنان شلوار و یا دامن بلند برای مردان پیراهن.

Open: 09:30 – 17:30
Address: Lebuh Buckingham and Lebuh Pitt

 اسکله قبیله (Clan Jettles)

اسکله قبیله

اسکله قبیله درست پایین بزرگراه چولیا (Lebuh Chulia) قرار دارد، مجموعه ای از شش اسکله به صورت بخشی از میراث نوین پنانگ است که به عنوان یکی از آخرین سنگرهای شهرک قدیمی چینی در جزیره می باشد. در ابتدا حیاط چوبی آن پر از تخته و هیزم بود و پس از ساخت و ساز اسکله در سال 1882 ، در مراحل کوتاهی توسعه پیدا کرد. در آن زمان، شهرک های بزرگ با هر نام و تحت سلطه قبیله خاص رشد کردند. با توجه به رقابت ثابت در طول دسترسی و انحصار محموله کار بر روی اسکله، روابط بین قبایل بسیار متضاد است و اغلب به دعوا و اختلاف منجر می شود. هفت خاندان مختلف هنوز هم در اسکله قبیله سکونت دارند.
Location: Weld Quay, Georgetown

 عمارت چئونگ فت تزه (Cheong Fatt Tze Mansion)

عمارت چئونگ فت تزه

عمارت چئونگ فت تزه یکی از برجسته ترین جاذبه های پنانگ است و خانه ی باشکوه دهه 1880 است که نمای آبی نیلی رنگ دارد. این عمارت به سبک هاکا- توچو سنتی طراحی شده است و در دهه 1990 از نابودی نجات پیدا کرد و تبدیل به یک خانه مجلل شد که از گذشتگان باقی مانده است .  _ پروژه حفاظت و نگه داری این بنا برنده جوایز معماری هم گردید. این عمارت حتی در فیلم های بین المللی مانند 1993 برنده جایزه اسکار فیلم فرانسه شد و همچنین در برنامه های تلویزیونی در شبکه سی ان ان ، کانال تاریخی و بی بی سی نشان داده شده است.  این عمارت دارای 38 اتاق است که شیشه های رنگ آمیزی شده ، کاشی کف چینی، 220 پنجره، هفت راه پله، 5 حیاط گرانیتی دارد. شما می توانید بازدید از این عمارت را در یک تور یک ساعت انجام دهید.

Address: 14, Leith Street, 10200 Penang
Telephone: +604 262 0006

 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد