زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

پنانگ دارای تعداد زیادی جاذبه توریستی می باشد که اگر شما مایل به تجربه پنانگ در یک مدت زمان کوتاه هستید باید آن ها را در برنامه ی سفر خود پوشش دهید. در لیست ما 10 جاذبه برتر گردشگری در پنانگ وجود دارد و ما از مناظر بی اهمیت چشم پوشی کردیم و در عوض بر روی مکان هایی که می توانند اهمیت زیادی در جزیره داشته باشند تمرکز کردیم. هنگامی که برای لیستمان دست چین می کردیم، ترکیبی مدرن با خدمات سریع ، پارک های تفریحی خانواده پسند ، جاذبه های طبیعی و فرهنگی که برای همه بازدید کنندگان در هر سنی مناسب است را انتخاب کردیم.

10 وات چایا مانگ کالارام (Wat Chaiya Mangkalaram)

وات چایا منگکالارام

وات چایا مانگ کالارام ، معبد تایلندی ساخته شده در سال 1845 ، که دارای مجسمه غول پیکر بودا خمیده می باشد. این مجسمه 33 متر طول دارد و گفته می شود در نوع خود سومین مجسمه بزرگ در جهان است .

ادامه مطلب ...

 پنانگ خو خُنگسی (Penang Khoo Khongsi) 

پنانگ خو خُنگسی

خو خُنگسی یک خانه قبیله چینی برای افرادی با نام خانوادگی خو است. این خانه قبیله ای به عنوان یک نماینده از تعهدات اجتماعی و معنوی یک خانواده خاص ، رابطه ای بین اجداد و جامعه خارج ایجاد می کند. همچنین به عنوان تالار اژدهای کوهستان شناخته شده می باشد که موفقیت و رفاه را به همراه سنگ حکاکی شده ای که زینت بخش ورودی تالار است نشان می دهد. نقاشی های دیواری ، جشن های تولد ، ازدواج ، مراسم خاطره انگیز و 36 نگهبان الهی را به تصویر کشیده اند. لامپ های کاغذی بزرگ این خانه قبیله ای را به شکل نوری نارنجی در می آورند و مجسمه های سرامیکی بسیار زیبا ، ماهی ها و اژدها در سراسر پشت بام می رقصند.

 قلعه کُرنوالیس (Fort Cornwallis)

قلعه کُرنوالیس

قلعه کُرنوالیس * یکی از شناخته شده ترین نقاط در پنانگ است. در میان دیوارهای 10 متری اش شما می توانید یک کلیسای کوچک قرن 17 ، برخی از سلول های زندان و منطقه ذخیره سازی مهمات را ببینید. و حتی برخی از توپ های سرد برنزی قدیمی وجود دارد که شامل یک نمونه هلندی می شود که مردم خرافاتی محلی معتقدند تاثیری در باروری زنان دارد. این قلعه بعد از چارلز کُرنوالیس ، فرمانده کل سابق هند نام گذاری شد و در اصل به طور کامل از چوب ساخته شده بود ، اما در نوسازی آن در طول سال ها نمای آن از بتن می باشد.

 موزه جنگ پنانگ (Penang War Museum) 

موزه جنگ پنانگ

موزه جنگ پنانگ * توسط ارتش بریتانیا در قرن 20 بالای بوکیت ماونگ ساخته شد و از لحاظ تاریخی برای گذشته خودش برجسته می باشد. و در طول جنگ جهانی دوم به عنوان پایگاه ارتش ژاپن استفاده می شد، زندانیان برای نوشتن اطلاعات رنگی بر روی دیوارهایش شکنجه می شدند. در نتیجه این تپه در حالی که خالی از سکنه بود شهرتش را در میان مردم محلی به دست آورد. در حقیقت آن ها از بالا رفتن از تپه بعد از تاریکی دوری می کردند. با وجود گذشته ای آلوده ، زمانی که این مکان به موزه تبدیل شد، آثار مرمتی، شبکه ای از تونل های زیر زمینی و تهویه نگه داری را برای ساخت یک مجتمع سرد اکتشافی به دست آوردند. علاوه بر این شما می توانید پایگاه مهمات قدیمی، شلیک توپ، خوابگاه ها و درمانگاه های پزشکی را ببینید.

 سازه ها در موزه تعاملی پنانگ (Made in Penang Interactive Museum)

موزه تعاملی پنانگ

چیزهایی که در موزه تعاملی پنانگ ساخته شده واقعا به تحریک ایده های خسته کننده و موزه های منسوخ شده کمک می کند و همچنین به بازدید کنندگان سرگرمی و راه های هیجان انگیزی را برای مشاهده آثار هنری نمایشگاه که ویژگی تصاویر سه بعدی هوشمند را دارد ارائه می دهد. موزه ای که وجود دارد در حقیقت شامل بخش سرگرم کننده و تصاویری از محدوده تاریخی از قبیل جنگی می شود که با آسانسور وحشت و دمیدن توپ جنگی یاد شخصیت های داخل فیلم می افتند. ترفند این است که هنرمندان رنگ های مختلف ، خطوط بافندگی و برخی از شمع ها را برای ایجاد عکس هایی منحصر به فرد استفاده می کنند.

 پارک تفریحی منطقه ماجرا جویی (Adventure Zone Theme Park) 

پارک تفریحی منطقه ماجرا جویی

در تعطیلات ، برای والدین پیدا کردن محلی برای سرگرمی فرزندانشان در حالی که بتوانند به طور هم زمان لحظات خوبی برای خودشان هم داشته باشند کمی سخت است. این پارک تفریحی پاسخ پنانگ به آن ها می باشد. آماده کردن خانواده ها ، با ارائه بهترین گزینه ها برای نگه داشتن جوانان در هر سنین با بیش از 30 فعالیت این منطقه را به سه قسمت تقسیم کرده است، بخش ویژگی های خاص ، منطقه کودکان و بخش کودکان نوپا. 
نکته برجسته برای کودکان و بزرگسالان را می توان در بخش ویژگی های خاص پیدا کرد، که در آن سه سرسره وجود دارد ، دو تای اول برای کودکان طراحی شده است، اما سومی با 24 فوت ارتفاع مناسب تمام سنین می باشد.  در منطقه بچه ها انتظار می رود شما از نردبان و پله های نوسانی و سطح شیب دار بالا بروید ، در حالی که در بخش کودکان نوپا با سطح شیب دار خالی و برج هایی برای پرش کردن که برای کودکان زیر چهار سال مطمئن است پر شده ، در اینجا وای فای در دسترس می باشد ، که برای پدر و مادر هایی که فقط می خواهند در کافه خنک شوند عالی است.

 سرزمین ماجراجویی رهایی (Escape Adventure Land)

سرزمین ماجراجویی رهایی

چند ساعت وقت صرف کردن در سرزمین ماجراجویی رهایی در پنانگ به احتمال زیاد به عنوان لحظاتی هیجان انگیز و احساسی در زندگیتان در نظر گرفته می شود. بعد از همه این ها، پرت شدن سریع در هوا ده ها فوت دور تر از زمین بسیار به یاد ماندنی می باشد. در اینجا یک پارک با طناب های فشرده در هوا ( یا به قول استرالیایی ها پرواز روباه ها) اختصاصی شده است ، از دیگر فعالیت های سرگرم کننده در اینجا ، سقوط آزاد از سکوی 20 متری، سر خوردن درون لوله و آویزان شدن از درختان با طناب می باشد.

 عمارت چئونگ فَت تزه (Cheong Fatt Tze Mansion)

عمارت چئونگ فَت تزه

عمارت چئونگ فَت تزه ، خانه یک صنعتگر چینی در دهه 1890 بود، و برنده جایزه بهترین عمارت و معماری چینی در قرن 18 و 19 شد. 

ادامه مطلب ... 

 معبد کِک لوک سی (Kek Lok Si Temple)

معبد کِک لوک سی

معبد کِک لوک سی در میان بزرگترین مجتمع معبد بودایی در جنوب شرق آسیا می باشد، که در بالای یک تپه در شهر کوچک ایرایتام ((Ayar Itam) قرار دارد. این مجتمع بیش از یکصد سال پیش بنا نهاده شد، و پر از باغ های زیبا و معابد مقدس است. بتکده محکم هفت ردیفی بنام بتکده 1000 بودا که ترکیبی از سبک تایلندی ، چینی ، برمه ای در یک ساختار می باشد ، دارای مجموعه خیره کننده ای از مجسمه های بودا ساخته شده از مواد گرانبها است. همچنین در مجموعه معبد، مجسمه چهار پادشاه آسمانی ، محافظ چهار نقطه ی شمال ، جنوب ، شرق و غرب و همچنین مجسمه بودای خندان در وسط وجود دارد.

 تپه پنانگ (Penang Hill)

تپه پنانگ

تپه پنانگ * با 851 متر ارتفاع در فصل گرما مورد استقبال بازدید کنندگان زیادی قرار می گیرد. این محل یکی از محبوب ترین جاذبه های پنانگ می باشد، سفری که تجربه کردن آن را نباید از دست بدهید و به بازدید کنندگان نمایش خیره کننده ای از کل جزیره را ارائه می دهد. بهترین راه برای رسیدن به قله ، استفاده از قطار برقی می باشد که تمام راه را کمتر از نیم ساعت طی می کند. مکان های برجسته در قله شامل معبد هندو ، کلیسا ، مسجد و نشان دادن ماری که شما با پرداخت هزینه می توانید با آن عکس بیندازید می شود.

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد