زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

8 گونه خرس در قاره های آمریکای شمالی، جنوبی، اروپا و آسیا وجود دارند. برخی از گونه ها می توانند برای انسان خطرناک باشند، مخصوصا در مناطقی که آنها توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرند. تمامی خرس ها از نظر فیزیکی قدرتمند هستند و توانایی حمله به یک شخص را دارند اما در بیشتر قسمت ها آنها سعی می کنند از انسان ها دوری کنند. گاهی اوقات ممکن است تماشای این حیوانات عظیم جثه بدون راهنما امکان پذیر باشد اما بیشتر اوقات تماشای خرس ها در تورهای اکتشافی امن تر و تجربه موفق تری در زیستگاه های طبیعی می باشد. در اینجا بررسی کلی بر روی بهترین مقصدها برای مشاهده خرس ها وجود دارد.

10 کوه های پی آترا کریولوئی (Piatra Craiului Mountains)

کوه های پی آترا کریولوئی

با حدود 4500 خرس ، رومانی دارای بیشترین جمعیت خرس در اروپا می باشد. در حالی که بسیاری از اپراتورهای تور برای تماشای خرس در رومانی تبلیغ می کنند ، در واقع تماشای خرس وحشی بسیار دشوار است و شاید کلمه جستجوی خرس بهتر باشد. یک جای خوب برای تماشای خرس رشته کوه های پی آترا کریولوئی در کارپاتیَن جنوبی (Southern Carpathians) می باشد. طیف وسیعی از رشته کوه در یک پارک ملی گنجانده شده است. زارنِستی (Zărneşti) شهری مهم برای بازدید از این پارک ملی می باشد.

 جزیره دریایی (Admiralty Island) 

جزیره دریایی

جزیره دریایی در سواحل آلاسکا پن هندل (Alaska Panhandle) قرار دارد و محل زندگی بالاترین تراکم خرس قهوه ای در شمال آمریکا می باشد. برآورد می شود که 1600 خرس قهوه ای در این جزیره زندگی می کنند، بیش از کل 48 ایالت پایین، و افزون بر نزدیک به سه به یک از ساکنان جزیره دریایی. بسیاری از قسمت های این جزیره توسط مناطق بیابانی حفاظت شده اشغال شده است. پوشش گیاهی جنگل انبوه ، زیستگاه ایده آلی را برای خرس های قهوه ای و سیاه و دیگر حیوانات مانند گوزن و عقاب فراهم می کند.

 جزیره ورانگل (Wrangle Island)

جزیره ورانگل

جزیره ورانگل یک جزیره کوهستانی واقع در بالای مدار قطب شمال می باشد. ماموت های پشمالو ، شناخته شده ترین جمعیت ماموت ،  تا 1700 سال پیش از میلاد در اینجا زنده بودند. با این حال با توجه به منابع غذایی محدود ، آن ها از ماموت های معمولی کوچکتر بودند. جزیره ورانگل دارای بالاترین سطح تنوع زیست محیطی در قطب شمال است. این جزیره دارای بزرگترین جمعیت شیر ماهی اقیانوس آرام و بالاترین تراکم خانه خرس قطبی (غارهای برفی) می باشد.

 زیستگاه ملی طبیعت وُلونگ (Wolong National Nature Reserve) 

زیستگاه ملی طبیعت وُلونگ

زیستگاه ملی طبیعت وُلونگ ، منطقه ای حفاظت شده در مرکز چین است. همچنین این زیستگاه محل زندگی گونه های در معرض خطر بسیاری مانند پانداهای قرمز ، میمون های طلایی و گوزن سفید می باشد. با این حال معروف ترین موجودات در پارک 150 پاندای غول پیکر در معرض خطر می باشند. پاندای غول پیکر نوعی خرس در معرض خطر است ، تنها 1500 عدد در حیات وحش. با توجه به زلزله ماه مه 2008 ، در حال حاضر مرکز پاندای وُلونگ به روی عموم بسته است. بسیاری از پانداها به مرکز وابسته Bifengxia در خارج از شهر یاآن (Ya’an) منتقل شدند.

 خلیج کوچک شوالیه (knight Inlet)

خلیج کوچک شوالیه

خلیج کوچک شوالیه در بخش جنوبی جنگل انبوه خرس بزرگ که درست از 125 مایلی شمال ونکوور شروع می شود قرار دارد، و شامل برخی از محبوب ترین مقصدهای تماشای خرس خاکستری می باشد. اینجا یکی از معدود مکان های  شمال آمریکاست که به طور معمول در آن حیوانات در تعداد زیاد به طور انفرادی جمع آوری شده اند. در طول پاییز مشاهده گرفتن ماهی قزل آلا توسط خرس ها از دو مکان امن مشرف به کانال تخم ریزی ماهی ها انجام می شود و دیدن نیم دو جین خرس در حال رقابت برای گرفتن ماهی غیر عادی نمی باشد.

 زیستگاه طبیعت کرُنُت اسکای (Kronotsky Nature Reserve) 

کرُنُت اسکای

زیستگاه طبیعت کرُنُت اسکای در ساحل شبه جزیره کامچاتکا (Kamchatka Peninsula) قرار دارد که در آن تورهای تماشای خرس به طور فزاینده ای محبوب واقع شده اند. کرُنُت اسکای اغلب به دلیل ترکیب آتشفشان ها و آبفشان ها ، سرزمین آتش و یخ نامیده می شود. این زیستگاه دارای بیش از 700 گونه خرس قهوه ای است ، که بزرگترین ها در جهان هستند و می توانند تا 540 کیلوگرم رشد کنند. خرس ها در این زیستگاه اغلب در رودخانه های ماهی قزل آلا با هم رو به رو می شوند و می توانند آزادانه با یکدیگر معاشرت کنند.

 پارک ملی دنالی (Denali National Park)

پارک ملی دنالی

پارک ملی دنالی * در ایالت آلاسکا واقع شده است و شامل کوه مک کینلی ، بلندترین کوه در شمال آمریکا می باشد.  کلمه دنالی در زبان بومی به معنی بلند می باشد و اشاره به کوه مک کینلی دارد. دنالی محل زندگی جمعیت سالم خرس های خاکستری و سیاه می باشد. انواع زغال اخته ها و توت های وحشی در این مناظر رشد می کنند و بخش عمده ای از غذای خرس ها را تامین می کنند. با وجود تراکم زیاد خرس ها در دنالی ، تلاش جنگل بانان برای آموزش به گردشگران در مورد اقدامات پیشگیرانه تا حد زیادی خطرها را کاهش می دهد.

 تور تماشای خرس قطبی سوالبارد (Svalbard Polar Bear Safari)

خرس قطبی سوالبارد

مجمع الجزایر سوالبارد واقع در نیمه راهی بین خشکی نروژ و قطب شمال می باشد. خرس های قطبی نماد و یکی از جاذبه های اصلی توریستی سوالبارد می باشند. سوالبارد و سرزمین فرانتس جوزف (Franz Joseph) (مجمع الجزایر روسیه در شرق) یک جمعیت مشترک از 3000 خرس قطبی را به اشتراک گذاشتند. جزیره های کنگ کارلس (Kong Karls) بزرگترین تراکم خرس قطبی را در سوالبادر دارند اما به روی گردشگران بسته شده اند. خرس های قطبی می توانند بسیار غیر قابل پیش بینی باشند و به مراتب خطرناک تر از خرس های قهوه ای در اروپا هستند. در حالی که اینجا حفاظت شده است، هرکسی خارج از این محل به عنوان آخرین چاره در حمله خرس باید یک تفنگ با خود داشته باشد. بنابراین بهترین راه ، استفاده از تورهای سازمان یافته تماشای خرس می باشد.

 پارک ملی کاتمائی (Katmai National Park)

پارک ملی کاتمائی

کاتمائی یک پارک ملی تقریبا به اندازه یک نهنگ در جنوب آلاسکا است. کاتمائی یکی از مقصدهای برتر تماشای خرس قهوه ای در جهان می باشد. اخیرا در یک سند بیش از 2000 خرس قهوه ای در این پارک ثبت شده است. احتمالا خرس ها در آبشار بروکس (Brooks Falls) جایی که برای گرفتن ماهی قزل آلا می آیند جمع می شوند. در این پارک ملی جنگل بانان بسیار مراقب هستند تا اجازه ندهند خرس ها مواد غذایی انسان ها را بگیرند و یا با آنها درگیر شوند. به عنوان یک نتیجه ، این خرس ها منحصرا نسبت به انسان ها نترس و بی علاقه هستند و نسبت به خرس ها در جاهای دیگر به مردم اجازه می دهند برای عکس گرفتن بیشتر به آنها نزدیک شوند

 چرچیل (Churchill)

چرچیل

چرچیل * یک شهر کوچک در ساحل خلیج هادسون (Hudson Bay) در کانادا است. با توجه به اینکه بسیاری از خرس های قطبی در پاییز به سوی ساحل حرکت می کنند نام مستعار اینجا " مرکز جهانی خرس قطبی " می باشد. گردشگران با خیال راحت می توانند خرس ها را از اتوبوس های مخصوص تماشا کنند. تماشای خرس ها در ماه نوامبر امکان پذیر تر است، صدها نفر از آنها در شبه جزیره بزرگ صبر می کنند تا آب ها در جزیره هادسون یخ بزند تا این که آنها بتوانند منبع اصلی غذایی خود، خوک ماهی حلقه دار را شکار کنند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد