زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اینکه یک نهنگ کوهان دار موج ها را در صحنه ای برجسته می شکند و یا یک نهنگ خاکستری با بچه اش روی سطح آب شنا می کنند، چیزهایی جادویی هستند که در مواجه با این موجودات عظیم در دریا وجود دارد. تماشای نهنگ به یکی از محبوب ترین جاذبه های حیات وحش در جهان تبدیل شده است و هرگز مانند امروز فرصتی برای مشاهده پستانداران دریایی وجود نداشته است. نهنگ ها می توانند در هر اقیانوسی دیده شوند ، اما برخی از مکان ها برای تورهای تماشای نهنگ از جاهای دیگر بهتر است. در اینجا برخی از بهترین مقصدها برای لذت بردن از یک تجربه ی نزدیک با غول مهربان وجود دارد.

10 ریکیاویک/ایسلند (Reykjavik / Iceland)

ریکیاویک

با فرصت مشاهده نهنگ کوهان دار ، خاکستری ، دلفین پشت سفید و گراز ماهی ، جای تعجب نیست که ایسلند به سرعت تبدیل به یک مقصد مورد علاقه برای علاقه مندان به پستانداران دریایی بشود. تورهای قایق سواری تماشای نهنگ در ایسلند در شهرهای دالویک ، هوساویک ، هوگانس و همچنین پایتخت کشور ، ریکیاویک قابل دسترس می باشند. نهنگ ها کاملا به قایق ها نزدیک می شوند ، بنابراین مسافران می توانند منتظر برخی از برخوردهای به یادماندنی باشند.

 جزایر سان خوان/ ونکوور (San Juan Islands / Vancouver) 

جزایر سان خوان

به طور سنتی بهترین مکان برای مشاهده نهنگ غول پیکر ، اطراف جزیره نهنگ می باشد که بخشی از مجمع الجزایر سان خوان است، اما همچنین این نهنگ های غول پیکر در اطراف ونکوور شنا می کنند. حدود 80 نهنگ غول پیکر از طریق تغذیه ماهی قزل آلا باقی مانده اند و با اپراتورهای تماشای نهنگ می توانید با نگاه کردن ، نهنگ های منحصر به فرد را شناسایی کنید. همچنین می توانید نهنگ خاکستری و کوهان دار را مشاهده کنید. تورهای قایق سواری به گردشگران لذت برخورد نزدیک با نهنگ ها را می دهد.

 خلیج هِروِی (Hervey Bay)

خلیج هِروِی

خلیج هِروِی شناخته شده به عنوان خانه نهنگ های کوهان دار در کوئینزلند (Queensland) ، استرالیا قرار دارد، و فرصت های متعددی را برای مشاهده نهنگ های فعال و کنجکاو ارائه می دهد. نهنگ های کوهان دار برای روشی که به هوا جهش می کنند و دوباره با چلپ چلوپ به آب برمی گردند معروف می باشند. تور تماشای نهنگ یک گزینه محبوب در خلیج هِروِی می باشد. قایق ها اغلب دارای پنجره ی زیر آب ، سکوی مشاهده ویژه و میکروفونی که آواهای نهنگ ها را تقویت می کند هستند. 

 لس کاباس (Los Cabos)  

لس کاباس

هر ساله صدها نهنگ خاکستری و کوهان دار ، در زمستان در آب های گرم خلیج کالیفرنیا ، در بین شبه جزیره باجا کالیفرنیا مکزیک (Mexico’s Baja California) و خشکی مهاجرت می کنند. لس کاباس در راس جنوبی جزیره قرار دارد و مقصدی محبوب برای ناظران نهنگ از سراسر جهان می باشد. تالاب هاب آرام خلیج ، مکانی امن را برای نهنگ ها فراهم می کنند ، در حالی که در یک تور تماشای نهنگ به خصوص بین ماه های ژانویه و آوریل نقطه ای مشترک برای نهنگ های مادر و بچه هایشان می باشد. نهنگ آبی ماموت و نهنگ های اسپرم گاهی اوقات در این محل ظاهر می شوند.

 شبه جزیره والدس (Valdes Peninsula)

شبه جزیره والدس

شبه جزیره والدس یا والدز در ساحل اقیانوس اطلس در ایالت چوبوت در آرژانتین قرار دارد. در منطقه ای حفاظت شده خط ساحلی قوس دار محل زندگی خوک دریایی و شیر دریایی می باشد که نهنگ های غول پیکر را در بهار جذب می کنند. اگرچه آنها در واقع یکی از اعضای خانواده دلفین هستند ، نهنگ های غول پیکر معمولا به عنوان نهنگ های قاتل نامیده می شوند. گاهی اوقات ناظران نهنگ می توانند نهنگ های غول پیکر را سوار بر موج برای ربودن نوزادان شیر دریایی ببینند. نهنگ های سمت جنوب از جولای تا نوامبر فراوان هستند و آنها اغلب در حال بالا بردن دمشان در هوا دیده می شوند.آنها فرزندانشان را در آب های آرام بین شبه جزیره و خشکی به دنیا می آورند.

 مائوئی (Maui) 

مائوئی

فرصت تماشای نهنگ در سراسر جزیره هاوایی بسیار است، اما در سواحل جنوبی و غربی مائوئی برخی از بهترین مکان ها در نظر گرفته شده است. تا 10000 نهنگ کوهان دار در هر زمستان از آب های سرد آلاسکا به جزیره ها مهاجرت می کنند. همسر نهنگ در فصل بهار با بچه خودش از شمال بازمی گردد. آب زلال و شفاف مائوئی دیدن این موجودات باشکوه را از صبح تا شام آسان می کند. گزینه های تور تماشای نهنگ شامل کشتی های لوکس مجهز به میکروفنی است که به گردشگران اجازه می دهد صدای نهنگ ها را بشنوند و شانس برخورد نزدیک با آنها را افزایش می دهد.

 آزورس (Azores)

آزورس

در حدود 1360 کیلومتری غرب پرتغال ، 9 جزیره ، مجمع الجزایر آزورس * را تشکیل می دهند، که برخی از آنها بهترین مقصد تماشای نهنگ در جهان می باشند. همچنین اینجا یک محل ایده آل برای تماشای بزرگترین حیوانات ، نهنگ آبی در این سیاره است. با قلبی به اندازه یک ماشین کوچک ، یک نهنگ آبی می تواند تا 30 متر طول و 130 تن وزن داشته باشد. گردشگران می توانند این موجود عظیم را از برج مراقبت ساحل ببینند و یا می توانند از قایق تور برای داشتن نمای نزدیکتر استفاده کنند.

 کیپ کاد/ بوستون (Cape Cod/ Boston)

کیپ کاد

به دلیل این که  هر ساله تعداد زیادی از نهنگ های کوهان دار ، خاکستری و نهنگ های سواحل اقیانوس اطلس برای تامین غذا به کیپ کاد می آیند ، این است که در لیست صندوق جهانی حیات وحش ، ماساچوست جز بهترین مقصدها تماشای نهنگ در جهان است. دیدن نهنگ کوهان دار در حال جهش از آب بسیار فراوان است، در حالی که بسیاری از اپراتورهای تور  اگر در طول سفر هیچ کدام از آنها دیده نشوند بلیط را برمی گردانند. نهنگ های سمت شمال که در خطر انقراض هستند ، در فصل بهار هنگامی که مادرها بچه هایشان را برای غذا دادن به ساحل های شنی منطقه می آورند دیده می شوند.

 هرمانوس (Hermanus)

هرمانوس

هرمانوس در ساحل جنوبی آفریقا در نزدیکی کیپ تاون قرار دارد و برای داشتن ساحل تماشای نهنگ در سراسر جهان شناخته شده می باشد. آب های کم عمق نهنگ های سمت جنوب را که هر ساله برای به دنیا آوردن فرزندانشان مهاجرت می کنند جذب می کند. بچه هایشان هنگام تولد می توانند به اندازه 16  متر و بزرگسالان به 17 متر برسند. در سمت صخره ای به طول 6 مایل، تلسکوپ ها و نیمکت های وجود دارد که به گردشگران فرصت مشاهده حیوانات را در دریا می دهد. همچنین این شهر دارای " زنگ نهنگ"(whale crier) می باشد و زمانی که آن ها قابل روئیت باشند به گردشگران هشدار می دهد. تورهای قایق سواری تماشای نهنگ هم در دسترس هستند.

 کایکورا (Kaikoura)

کایکورا

کایکورا شهری کوچک در حدود 160 کیلومتری شمال کرایست چرچ (Christchurch) در جزیره نیوزیلند جنوبی می باشد که به عنوان بهترین مقصد برای تماشای نهنگ های اسپرم در نظر گرفته می شود. این نهنگ ها تا 18 متر رشد می کنند و نهنگ هایی با نام " موبی دیک "(Moby Dick) تا عمق 3000 متر فرو می روند و برای 2 ساعت باقی می مانند. دره باریک زیر آب در ساحل کایکورا محیطی را برای جذب همه نوع موجود دریایی از جمله دلفین ها ، خوک دریایی ، نهنگ کوهان دار و خاکستری و نهنگ آبی ایجاد کرده است. اقتصاد کایکورا حول محور تماشای نهنگ می چرخد و دارای تورهای قایق سواری و پرواز هواپیماها در ارتفاع کم می باشد.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد