زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

کلمه آسمان خراش در اواخر قرن 19 به عنوان نتیجه حیرت عموم از ساختمان های بلند ساخته شده در شیکاگو و نیویورک محبوب شد. امروزه آسمان خراش ها به طور فزاینده ای چشم انداز مشترکی در شهرهای بزرگ هستند ، چرا که نسبت مطلوبی از فضای قابل اجاره طبقه در واحد سطح زمین را ارائه می دهد. آن ها تنها برای فضای اقتصادی ساخته نشده اند. مانند معابد و برج هایی از گذشته ، آسمان خراش ها نماد قدرت اقتصادی شهر در نظر گرفته می شوند. آنها نه تنها معرف نیمی از چهره شهر هستند ، بلکه به تعریف هویت شهر هم کمک می کنند.

10 گِرکین (Gherkin)

گِرکین

سنت ماری 30 ، همچنین شناخته شده به عنوان برج خیارشوری گرکین (Gherkin) ، آسمان خراشی در منطقه مالی اصلی لندن است که در دسامبر 2003 به پایان رسید. این ساختمان 180 متر ارتفاع و 40 طبقه دارد. ساخت آن نماد شروع رونق ساخت و ساز جدید در لندن بود. نام آن اشاره به طرح غیر معمول و ظاهر ساختمان دارد. این ساختمان با استفاده از روش صرفه جویی در انرژی ، اجازه می دهد نیمی از قدرت مشابه یک برج به طور معمول استفاده شود. مستاجر اولیه آن سوئیس ، یک شرکت بیمه اتکایی جهانی بود.

 بانک برج چین (Bank of China Tower) 

بانک برج چین

بانک برج چین ، یکی از آسمان خراش های قابل توجه در هنگ کنگ است. این ساختمان با 305.0 متر ارتفاع از سال 1989 تا 1992 بلندترین ساختمان در هنگ کنگ و آسیا بود. ساختار اکسپرسیونیسم در طراحی  این ساختمان شبیه شاخه های بامبو در حال رشد است که نماد امرار معاش و رفاه می باشد. این ساختمان برای لبه های تیز و نماد منفی اشکال متعدد ایکس در طراحی اصلی آن توسط برخی از تمرین کنندگان فنگ شویی مورد انتقاد قرار گرفت. سکوی مشاهده کوچکی در طبقه 43 وجود دارد که برای عموم باز است .

 برج سیرز (Sears Tower)

برج سیرز

برج سیرز 108 طبقه و 442 متر ارتفاع دارد و آسمان خراشی در شیکاگو می باشد. در زمان اتمامش در سال 1973 ، بلندترین ساختمان در جهان بود ، فراتر از برج مرکز تجارت جهانی در نیویورک. سکوی مشاهده در طبقه 103 ساختمان قرار دارد و معروف ترین جاذبه توریستی در شیکاگو است. گردشگران می توانند روزی که در ساختمان باد می وزد را تجربه کنند. آن ها می توانند دشت ایلینویز و تمام دریاچه میشیگان را در یک روز روشن ببینند. بالا رفتن از هرکدام از دو آسانسور 60 ثانیه طول می کشد. در 16 جولای 2009 نام برج سیزر به برج ویلیس (Willis Tower) تغییر کرد.

 مرکز مالی جهانی شانگهای (Shanghai World Financial Center) 

مرکز مالی جهانی شانگهای

مرکز مالی جهانی شانگهای در پودُنگ قرار دارد که ترکیبی از دفاتر ، هتل ها ، اتاق های کنفرانس ، رصدخانه و مراکز خرید می باشد. هتل پارک هایت شانگهای شامل 174 اتاق و سوئیت می باشد. و در سال 2007 این آسمان خراش با 492 متر ارتفاع در صدر قرار گرفت و بلندترین سازه در چین از جمله هنگ کنگ شد. ویژگی اصلی طراحی ساختمان وجود سوراخی دایره ای شکل در بالا بود. طراحی اصلی دایره ای ، باعث تظاهرات برخی از چینی ها که آن را بیش از حد شبیه خورشید پرچم ژاپن می دانستند شد. طراحی جایگزین قرار دادن سوراخی ذوزنقه ای به جای دایره بود که با توجه به نظر برخی ها باعث می شد ساختمان مانند درب باز کن قوطی های غول پیکر به نظر برسد.

 تایپه 101 (Taipei 101)

تایپه 101

تایپه 101 با ارتفاع 508.0 متر بلندترین آسمان خراش جهان تا سال 2007 بود ، که زمانی از برج دبی هم پیشی گرفته بود. تایپه 101 برای مقاومت در برابر گردباد و لرزش زلزله رایج در تایپه و تایوان طراحی شده است. ارتفاع 101 طبقه یادآور زمان تجدید می باشد ؛ قرن جدید که رسید برج (100+1) ساخته شد. این برج دارای یک سری از هشت بخش در هر هشت طبقه می باشد. در فرهنگ چینی عدد هشت فراوانی ، رفاه و ثروت خوب را به همراه دارد.

 ساختمان کرایسلر (Chrysler Building) 

ساختمان کرایسلر

ساختمان کرایسلر آسمان خراش هنر دکو (Art Deco)در شهر نیویورک ، واقع در سمت شرق منهتن است. قبل از اینکه ساختمان امپایر استیت از 1931 از آن پیشی بگیرد ، به مدت 11 ماه بلندترین ساختمان جهان بود. در زمان ساخت و ساز آن رقابت های شدیدی در نیویورک برای ساخت بلندترین آسمان خراش جهان وجود داشت. با وجود سرعت بسیار زیاد در ساخت و ساز (به طور متوسط 4 طبقه در هر هفته ساخته می شد) هیچ کارگری در طول ساخت این آسمان خراش فوت نکرد. ساختمان کرایسلر یک مثال کلاسیک از هنر معماری دکو است و توسط بسیاری از معماران معاصر به عنوان یکی از بهترین ساختمان ها در شهر نیویورک در نظر گرفته می شود.

 برج دبی (Burj Dubai)

برج دبی

برج دبی یا برج خلیفه در حال حاضر بلندترین سازه ی جهان است که هنوز هم هر روز بلندتر می شود و نطقه عطفی در دبی می باشد که شما احتمالا نمی توانید دیدن آن را از دست بدهید. پس از اتمام آن ، 818 متر ارتفاع دارد. هتل آرمانی 37 طبقه پایین تر برج را اشغال کرده است. استخر فضای باز در طبقه 78 برج واقع شده است. دفاتر شرکت های بزرگ و سوئیت ها اکثر طبقه های باقی مانده را پر کرده اند به جز یک لابی در طبقه 123 و رصدخانه در طبقه 124.

 برج های دوقلوی پتروناس (Petronas Twin Towers)

برج های دوقلوی پتروناس

برج های دوقلوی پتروناس قبل از اینکه در سال 2004 تایپه 101 از آن پیشی بگیرد بلندترین ساختمان در جهان بود. با این حال هنوز هم بلندترین برج ساختمان دو قلو در جهان می باشد. برج های 88 طبقه تا حد زیادی با بتن های تقویت شده ساخته شدند و با فولاد و نمای شیشه که تا حد زیادی شبیه نقوش موجود در هنر اسلامی ، بازتابی از دین اسلام در مالزی می باشند طراحی شده اند. این برج دارای یک پل هوایی بین دو برج در طبقه 41 و 42 می باشد . این پل هوایی به عنوان یک دستگاه ایمنی عمل می کند به طوری که در شرایط اضطراری در یک برج ، مردم می توانند با عبور از پل هوایی به برج دیگر منقل شوند.

 برج العرب (Burj Al Arab)

برج العرب

برج العرب یا در حقیقت هتل برج عرب با 321 متر ارتفاع ، دومین ساختمان بلند در جهان است که به طور انحصاری به عنوان هتل استفاده می شود. با این حال هتل ریوگیانگ در پیونگ یانگ ، کره شمالی 9 متر بلند تر است ، و همچنین برج رز در دبی با 333 متر ارتفاع از برج العرب بلندتر است و تبدیل به بلندترین هتل جهان شده است. یکی از رستوران های آن 200 متر بالاتر از خلیج فارس قرار دارد و چشم انداز دیدنی و جذابی را از دبی ارائه می دهد. برج العرب در جزیره ای مصنوعی قرار دارد که توسط پلی منحنی به خشکی متصل می شود. این برجی ایده آل است که برای نماد تحول شهری دبی که به تقلید از بادبان یک قایق می باشد طراحی شده است.

 ساختمان امپایر استیت (Empire State Building)

امپایر استیت

اگرچه امپایر استیت دیگر بلندترین ساختمان در جهان نیست ، اما هنوز هم یکی از معروف ترین و در بسیاری از فیلم ها از جمله کلاسیک کینگ کنگ برجسته می باشد. امپایر استیت برای بیش از 40 سال بلندترین ساختمان بود تا زمانی که در سال 1972 توسط برج مرکز تجارت جهانی تحت الشعاع قرار گرفت. این ساختمان در سال 1931 هم زمان با رکود بزرگ افتتاح شد ، در نتیجه بسیاری از فضای اداری آن اجاره نشد. این ساختمان تا سال 1950 سودآور نبود. امپایر استیت محبوب ترین رصدخانه فضای باز در جهان را دارد که چشم اندازی 360 درجه را از شهر نیویورک ارائه می دهد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد