زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مجسمه ها توسط انسان از دوران ماقبل تاریخ برای انواع دلایل در تمام اندازه ها ایجاد شده اند. یکی از اولین مجسمه ها به ارتفاع 29.6 سانتی متر به نام شیر مرد تقریبا 32000 سال پیش ساخته شد. عجایب هفت گانه اصلی جهان شامل دو مجسمه می شود: غول رودس و مجسمه زئوس در المپیا. امروزه مجسمه ها در سراسر جهان به نمایندگی از خدایان مذهبی ، وقایع تاریخی و افراد با نفوذ ساخته شده اند. مجسمه های لیست ما به عنوان عناصر ایستاده در بیرون در نظر گرفته شدند اگرچه برخی از آنها از زمان ایجادشان به موزه منتقل شده اند. 

10 پری دریایی کوچک (Little Mermaid)

پری دریایی کوچک

مجسمه پری دریایی کوچک بر روی سنگی در بندر کپنهاگ در دانمارک قرار دارد ، گردشگرانی که برای اولین بار آن را می بینند، اغلب از اندازه ی نسبتا کوچک مجسمه شگفت زده می شوند. مجسمه پری دریایی تنها 1.25 متر ارتفاع و حدود 175 کیلو گرم وزن دارد. این مجسمه در سال 1913 توسط  ادوارد اریکسن به مناسبت روز بازی پری دریایی کوچک ساخته شد. این بانوی بیچاره چندین بار سرش را از دست داد اما دوباره بازسازی شد. مقامات اعلام کردند که برای جلوگیری از خرابکاری بیشتر و جلوگیری از بالا رفتن گردشگران بر روی آن، ممکن است این مجسمه از بندر نقل مکان کند.

 شیرهای دلوس (Lions of Delos) 

شیرهای دلوس

جزیره دلوس * واقع در نزدیکی میکونوس ، یکی از مهم ترین مکان های اساطیری ، تاریخی و باستان شناسی در یونان است. دلوس موقعیتی به عنوان یک پناهگاه مقدس را هزاران سال قبل از اینکه المپیک اساطیری یونان زادگاه آپولو و آرتمیس شود داشت. مجسمه شیرها توسط مردم نکساس به آپولو اختصاص داده شد و حدود 9 تا 12 شیر سنگ مرمری نگهبان در طول راه مقدس قرار دارند. تنها 5 شیر سالم ماندند و قطعاتی از 3 شیر وجود دارد.

 مجسمه مادر روسیه (Mother Russia Statue) 

مجسمه مادر روسیه

مجسمه مادر روسیه یک مجسمه معروف در مامایِو کورگان در ولگوگراد ، روسیه می باشد که به مناسبت بزرگداشت نبرد استالینگراد است. هنگامی که این بنای یادبود در سال 1967 ساخته شد، با 85 متر ارتفاع بلندترین مجسمه در جهان بود. شکل خودش 52 متر و شمشیرش 33 متر ارتفاع دارد. دویست پله نماد دویست روز نبرد استالینگراد ، از پایین تپه تا بنای تاریخی وجود دارد. 

 سرهای اولمک (Olmec Heads) 

سرهای اولمک

اولمک زندگی تمدن باستانی قبل از کشف آمریکا در زمین های پست استوایی جنوب مرکزی مکزیک بود. تمدن اولمک از 1400 سال قبل از میلاد تا حدود 400 سال قبل از میلاد رونق گرفت. شناخته شده ترین جنبه تمدن اولمک سرهای عظیم کلاه خود دار می باشد. تصور می شود که سرها تصویری از حاکمان باشد هیچ یک از دوسر یا لباس کلاه خودها یکسان آراسته نشده اند و از هم متمایز می باشند. 17 سر عظیم تا به امروز کشف شده است.

 کوه نمرود (Mount Nemrut)

کوه نمرود

کوه نمرود ، کوهی به ارتفاع 2134 متر در جنوب شرقی ترکیه در نزدیکی شهر آدیامان است. در 62 سال قبل از میلاد شاه آنتیوخوس در بالای کوه یک آرامگاه که مجسمه های بزرگی از خودش ، دو شیر ، دو عقاب و خدایان فارسی در کنار آن قرار داشت ساخت. قله کوه نمرود چشم انداز وسیعی را از کوه های اطراف فراهم می کند. جاذبه اصلی تماشای طلوع آفتاب از تراس شرقی می باشد که به سرهای بدون بدن رنگ نارنجی زیبایی را می دهد و به حس رمزآلود بودن محل می افزاید.

 مجسمه دیوید (David Statue) 

مجسمه دیوید

مجسمه دیوید یک شاهکار از مجسمه سازی رنسانس از سال های 1501 تا 1504 است. مجسمه های سنگی 5.17 متری کتاب مقدس پادشاه دیوید را به تصویر می کشند. برخلاف تصاویر قبلی دیوید که قهرمانی پس از پیروزی او بر علیه جالوت را به تصویر کشیدند، میکل آنژ به نمایندگی از دیوید انتخاب شده است. برای محافظت آن از آسیب ها، مجسمه معروف در سال 1873 به گالری فرهنگستان در فلورانس ، ایتالیا منتقل شد. ماکتش در محل اصلی در میدان دلا سیگنوریا قرار دارد.

 مجسمه ابوالهول بزرگ (Great Sphinx)

مجسمه ابوالهول

مجسمه ابوالهول بزرگ در فلات جیزه در نزدیکی قاهره در مصر قرار دارد، و یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مجسمه ها در جهان است ، اما واقعیت های اساسی درباره آن ، از جمله اینکه چه کسی مدل صورت ها بوده است ، چه زمانی و توسط چه کسانی ساخته شده است هنوز هم مورد بحث می باشد. این بزرگترین مجسمه سنگی در جهان است در حالی که به صورت قابل توجهی از اهرام اطراف خودش کوچکتر می باشد. با توجه به شواهد و نظرات متضاد در طول سال ها ، دیدگاه سنتی نشان دهنده این است که این مجسمه 2500 سال پیش از میلاد توسط فرعون خافر ، سازنده هرم دوم در جیزه ساخته شده بود.

 مجسمه آزادی (Statue of Library)

مجسمه آزادی

مجسمه آزادی هدیه ای از مردم فرانسه به مناسبت صدمین جشن سالگرد امضای بیانیه استقلال ایالت متحده آمریکا بود که بالای جزیره آزادی یکی از معروف ترین نمادها در جهان قرار دارد. ساخت و ساز این مجسمه در جولای 1884 به پایان رسید و سال بعد به نیویورک وارد شد. از سال 1886 تا نسل جت (Jet Age) این مجسمه یکی از اولین نگاه های اجمالی از ایالت متحده برای میلیون ها مهاجر بود.

 مسیح نجات دهنده (Christ the Redeemer)

مسیح نجات دهنده

مجسمه مسیح نجات دهنده ، مجسمه عیسی مسیح در ریو دو ژانیرو ، برزیل است. این مجسمه در قله 700 متری کورکووادو قرار دارد و چشم انداز وسیعی را از خلیج گوانابارا (Guanabara bay) در شمال و لاگوا رودریگو فریتاس (Lagoa Rodrigo de Freitas) از جنوب ارائه می دهد. این مجسمه 39.6 متر ارتفاع دارد ، که شامل 9.5 متر پایه و 30 متر عرض می باشد. این مجسمه در نوع خود یکی از بلندترین ها در جهان است هرچند لاکونکوردیا در بولیوی کمی بلندتر می باشد. این مجسمه نماد مسیحیت و مهم ترین تصویر از ریو و برزیل می باشد.

 موآی (Moai)

موآی

مجسمه های سنگی موآی در جزیره ایستر ، یکی از جزیره های جدا شده بر روی زمین قرار دارند. این مجسمه ها توسط استعمارگران اهل جزایر پلینزی عمدتا بین 1250 و 1500 میلادی حکاکی شده اند. علاوه بر نشان دادن اجداد فوت شده ، موآی ممکن است به عنوان تجسم زندگی قدرتمند و حاکمان سابق در نظر گرفته شوند. بلندترین موآی ساخته شده به نام پرو ، تقریبا 10 متر ارتفاع و 75 تن وزن دارد. سنگین ترین بنای موآی کوتاه ترین بود اما با وزن 86 تن یک مجسمه ناتمام باقی ماند که در صورت تکمیل در حدود 21 متر ارتفاع و 270 تن وزن داشت. امروزه حدود 50 موآی در جزیره ایستر یا در موزه های جای دیگر ساخته شده اند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد