زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

هتل هیدروپلیس یکی از بزرگترین پروژه های ساختمانی معاصر جهان است که بیش از۲۶۰ هکتار را در بر می گیرد ؛ اندازه ای معادل هایدپارک لندن.خواکیم هاوزر طراح و مجری ساخت این هتل می گوید: “این یک پروژه نیست بلکه یک عشق است.” هیدروپولیس نخستین هتل لوکس زیر‌آبی جهان محسوب می شود؛ این هتل شامل سه بخش است: تالار اصلی، که مهمانان در آن مورد استقبال قرار می گیرند. تونل رابط که به وسیله آن مهمانان از طریق قطار بهبخش اصلی منتقل می شوند و ۲۲۰ سوییت که درون مجموعه ای به صورت زیردریایی قرار دارند.

هتل هیدروپلیس که در ۲۰ متری زیرآب خلیج فارس در ساحل جمیره در دبی ساخته می شود و قرار است با صرف هزینه ای برابر با ۳۰۰ میلیون پوند تا پایان سال ۲۰۰۷ به بهره برداری رسید شاید بسیار باشکوه تر از مجموعه رویایی زیرآب ژول ورن باشد. در حقیقت مناطق نادری در جهان هستند که ظرفیت ساخت چنین مجموعه عظیمی را دارند ، خبره ترین معماران از سراسر جهان گردهم آمده اند ، بهترین طرح ها با استفاده از افرادی مجرب اجرا می شود و مصالح ساختمانی فوق العاده ای در آن به کار گرفته شده است.

هتل هیدروپلیس 1

هاوزر می گوید: ما می خواهیم این کار عظیم و منحصر به فرد در خاور میانه و در دبی به بهترین شکل انجام شود به واقع این هتل فقط می تواند در دبی ساخته شود. در ساخت این هتل خلاقیت زیادی به کار رفته و این سبب می شود یک کار کاملا ویژه باشد.زمینی که هیدروپولیس در آن ساخته می شود متعلق به شیخ محمد بن راشد آل مکتوم ، امیر دبی است که آخرین دارایی وی در این ساحل به شمار می رود. وی با حمایت خود چندین شرکت بزرگ را در این کار سهیم نموده وحدود ۱۵۰ پیمانکار در ساخت آن شرکت کرده اند. در واقع وی با این کار خود درصدد است داستان های تخیلی را به واقعیت مبدل کند.

هتل هیدروپلیس 2

هاوزر وجه تمایز این هتل را در این می داند که قرنها آرزوی بشر زندگی زیر آب بوده اما هیج کس نتوانسته به این آرزو جامه عمل بپوشاند. ژول ورن ، ژانگاستو و چندین آرشیتکت ژاپنی این آرزو را در سر پرورانده اند اما هیچ یک موفق به انجام آن نشدند.ایده اولیه هیدروپولیس از علاقه وافر هاوزر به آب و دریا نشات گرفته و این علاقه بسیار عمیق تر از ساخت یک هتل زیر آب و کنجکاوی در این زمینه است. او خود می گوید: وقتی به تعمق در چیزی مشغول می شوید هرچه پیشتر می روید از غرق شدن در آن ناگزیر می شوید و می خواهید که به مسایل مربوط به آن پی ببرید ، علاوه بر این به یاد داشته باشید ۸۰ درصد وجود انسان و کره زمین را آب تشکیل می دهد و بدون آب زندگی معنی ندارد. هیدروپولیس ارگانسیم انسان را در طرح معماری باز تولید می کند. شباهت مستقیمی میان فیزیولوژی انسان و این معماری وجود دارد.

هتل هیدروپلیس 3

برای ورود به این فضای سوررئال، بازدیدکنندگان از قطاری بی صدا استفاده می کنند که به صورت تمام اتوماتیک مسافران را به هیدروپولیس می رساند. یک سیستم لحظه ای نیز برای تامین نیازهای مهمانان فعالیت خواهد کرد. در طبقات بالای تالار اصلی کلینیک جراحی زیبایی، لابراتوار تحقیقات دریایی بیولوژیک و سالن های کنفرانس تعبیه شده است. در طبقات پایین نیز فروشگاه های متعدد و هتل و فضای پارک وجود دارد. همچنین در این تالار سینمایی با استفاده از فناوری پیشرفته ساخته شده که به تحول زندگی در اقیانوس و تاریخ معماری زیر آب می پردازد. طرح هاوزر مبتنی بر مشارکت عناصر مختلف مرتبط با آب است ، لوازم جراحی زیبایی همه از محصولات اقیانوس هستند، سینما به نمایش فیلمهایی از زندگی زیر آب و آنچه مربوط به آب است می پردازد و کودکان به جهان به عنوان آموزگاری سرگرم کننده نگاه می کنند.

هتل هیدروپلیس 4

در واقع او به دنبال این بوده که با این طرح به کسانی که تنی به آب نمی زنند و از دنیای زیر آب آگاهی چندانی ندارند فرصت دهد آرامش و سکوت و الهام بخشی دریا و زیر آب را تجربه کنند.

بنا بر اظهارات هاوزر قرار است مجموعه ای از هتلهای زیر آب ساخته شود و ۹ کشور نیز برای این کار ابراز علاقه کرده اند. هاوزر که تصمیم گرفته خانه دائم خود را در دبی بسازد، می گوید: زیرساخت های این شهر بسیار خوب است و پس از خاتمه این کار دبی را ترک نمی کنم از محاسن اینجا این است که به ندرت باران می بارد.

 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد