زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

طاق های نصرت ساختارهایی باشکوه با حداقل یک گذرگاه قوسی می باشند که به افتخار یک فرد مهم و یا به مناسبت گرامیداشت یک رویداد قابل توجه ساخته شده اند. اگرچه طاق های نصرت توسط بسیاری از کشورها ساخته شده اند اما رومی ها این سنت را آغاز کردند. معلوم نیست از چه زمانی رومی ها شروع به ساختن طاق نصرت کردند اما پس از آنکه تبدیل به سنتی محبوب شد آنها بسیاری از طاق های روم را که به صورت استادانه درست شدند ایجاد کردند.

12 طاق نصرت نارنجی (Triumphal Arch of Orange)

طاق نصرت نارنجی

طاق نصرت نارنجی در فرانسه ، در زمان سلطنت آگوستوس از طریق اغریپاس سابق به افتخار جانبازان جنگ گول ساخته شد.اما بعدها برای جشن پیروزی علیه قبایل آلمانی توسط امپراتور تیبیریوس بازسازی شد.این طاق شامل کتیبه ای می شود که به امپراتور تیبیریوس (Tiberius) اختصاص داده شده است. 

11 طاق کاراکالا در ولیلی (Arch of Caracalla at Volubilis) 

طاق کاراکالا

در دوران باستان ، ولیلی (Volubilis) شهر مهم روم واقع در نزدیکی مرز غربی فتوحات روم در مراکش امروز بود. طاق مرمر کاراکالا درست در وسط ولیلی قرار داشت که در سال 211 میلادی به افتخار امپراتور کاراکالا و مادرش جولیا دومنا ساخته شد. طاق با یک ارابه بزرگ و ستون ها بالا آمده است و بنای تاریخی قابل توجهی می باشد.

10 دروازه ای به هند (Gateway to India)

دروازه ای به هند

دروازه هند به مناسبت سفر شاه جورج پنجم و کوئین مری به بمبئی ساخته شد. ساخت و ساز در سال 1911 آغاز شد و دروازه 13 سال بعد افتتاح گردید. طراحی آن ترکیبی از هندو و سبک معماری مسلمانی بود ، طاق به سبک مسلمانی است درحالی که دکوراسیون به سبک هندو می باشد. آخرین نیروهای بریتانیا برای ترک کردن هند ، از طریق دروازه از یک مراسم در 28 فوریه 1948 منتقل شدند.

9 طاق کاراکالا در جمیلا (Arch of the Caracalla at Djemila) 

طاق کاراکالا

جمیلا در حال حاظر در الجزایر قرار دارد ، و در قرن 1 میلادی توسط رومیان ساخته شد. این شهر در ابتدا توسط سربازان مستعمره اشغال و در نهایت تبدیل به یک شهر تجاری بزرگ شد. در طول سلطنت امپراتور کاراکالا شکل جدید آن ساخته شد. این طاق در سال 216 میلادی به افتخار او و مادرش جولیا دومنا ساخته شد. طاق کاراکالا توسط دوک د اُرلانس برچیده و برای انتقال به پاریس آماده گردید ، اما وقتی که دوک سه سال بعد درگذشت ، پروژه رها و طاق در سال 1922 بازسازی شد.

8 پاتوکسایی (Patuxai)

پاتوکسایی

پاتوکسایی یک بنای تاریخی جنگی در مرکز وینتیام ، لائوس است ، که به کسانی که برای استقلال فرانسه مبارزه کردند اختصاص داده شده است. این بنا بین سال های 1957 و 1968 ساخته شد و دارای 5 برج که نشان دهنده 5 اصول همزیستی میان کشورهای جهان است می باشد. آنها همچنین نشان دهنده 5 اصول بودایی از مهربانی ، انعطاف پذیری ، صداقت ، افتخار و رفاه می باشند.

7 طاق سپتیموس سوروس (Arch of Septimius Severus) 

طاق سپتیموس سوروس

لوسیوس سپتیموس سوروس * امپراطور روم بود که در لپتیس مگنا یا لپتیس مانیا ، لیبی امروز به دنیا آمد. تاریخ دقیق ایجاد طاق سپتیموس سوروس معلوم نیست ، اما این احتمال وجود دارد که شهروندان لپتیس ساخت و ساز را بلافاصله بعد از اینکه فردی از آنها امپراتور شد آغاز کردند. صحنه مرکزی در طاق نشان دهنده دست دادن امپراتور با پسرانش کاراکالا و جتا است. کاراکالا مانند یک مرد جوان قد بلند نشان داده شده و این یک سرنخ برای اتمام طاق در اوایل دهه 200 می باشد.

6 طاق تیتوس (Arch of Titus)

طاق تیتوس

طاق تیتوس در روم در 82 میلادی توسط دومیتیان امپراتور روم مدت کوتاهی پس از مرگ برادر بزرگترش به مناسبت روز گرامیداشت پیروزی تیتوس در گونی اورشلیم در سال 70 میلادی ساخته شد. طاق تیتوس نمونه ای کلی را برای طاق های نصرت عمودی از قرن 16 از جمله طاق پیروزی ارائه داد.

5 طاق تیمگاد (Timgad Arch)

طاق تیمگاد

تیمگاد * یک شهر استعماری روم است که در حال حاظر در الجزایر قرار دارد و توسط امپراتور تراژان در حدود 100 میلادی تاسیس شد. در انتهای غرب شهر ، طاقی به نام تراژن با ارتفاع 12 متر قرار دارد ، که تا حدودی در سال 1900 ترمیم شد. مواد اصلی مورد استفاده در ساخت طاق سنگ ماسه بود. ستون های شیار دار از سنگ آهک ریز سفید و ستون های کوچکتر از سنگ مرمر رنگی هستند.

4 طاق هادریان در جرش (Arch of Hadrian at Jerash)

طاق هادریان

جرش واقع در شمال اردن و یکی از شهرهای مهم در ایالت روم صعودی می باشد. رومی ها اطمینان و صلح را در این منطقه که مردمش برای رسیدن به رفاه بیشتر تلاش می کردند تضمین می کرد. امپراتور جرش در سالهای 129 و 130 از جرش بازدید کرد. طاق یا ارگ هادریان برای تبدیل شدن به دروازه اصلی جنوب شهر در نظر گرفته شده بود ، اما طرح های توسعه هرگز تکمیل نشدند.

3 طاق کنستانتین (Arch of Constantine)

طاق کنستانتین

طاق کنستانتین در کنار کولوسئوم در رم قرار دارد و در 315 میلادی به مناسبت گرامیداشت پیروزی امپراتور کنستانتین بر علیه امپراتور ماکسنتیوس ساخته شد. این نبرد آغاز تبدیل کنستانتین به مسیحیت بود. به گفته مورخان ، کنستانتین یک بصیرت دارد که در آن خدا وعده پیروزی داده است. در حالی که این طاق قطعا با ویژگی های کنستانتین در مداخله الهی ، هیچ نماد آشکار مسیحیت را نشان نمی دهد.

2 طاق سپتیموس سورس در روم (Arch of Septimius Severus in Rome)

طاق سپتیموس سورس

طاق سنگ مرمر سفید سپتیموس سورس در انتهای شمال شرقی انجمن رومی در روم قرار دارد که در 203 میلادی به مناسبت پیروزی در برابر پارتها ، امپراتور سوروس و دو پسرانس ساخته شد. پس از مرگ سوروس ، در ابتدا پسران او کاراکالا و جتا به طور مشترک امپراتور شدند تا اینکه در 212 قبل از میلاد کاراکالا ، جتا را ترور کرد. یادبودهای جتا نابود شدند ، و کتیبه هایی که به او اشاره داشتند از طاق نصرت حذف شدند.

1 طاق پیروزی (Arch de Triomphe)

طاق پیروزی

طاق پیروزی مرکز شرق و غرب محور اصلی جاده پاریس را تشکیل می دهد که بین موزه لوور و کاخ بزرگ دفاع در غرب قرار دارد. این بنا توسط ناپلئون در سال 1806 پس از پیروزی اش در اتریش راه اندازی شد. این بنا در نهایت در سال 1836 ، مدت ها پس از مرگ او به پایان رسید. راهپیمایی های پیروزی معروف در سراسر یا پایین طاق شامل آلمانی ها در سال 1871 ، فرانسوی ها در سال 1918 ، آلمانی ها در سال 1940 ، فرانسوی و آمریکایی ها در سال 1944 می شود.

 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد