زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

کانال ها در تمام انواع و اندازه ها وجود دارند ، از آبراه ها که اقیانوس ها را به هم متصل می کنند تا آبراه های کوچک در شهرها. این شهرها عمیقا با ونیز شناسایی می شوند ، که مردم وسوسه می شوند آن ها را با این شهر معروف مقایسه کنند. در واقع ، شهرهای سراسر جهان که برای کانال ها و آبراه های خود شناخته شده هستند تمایل دارند در بخشی از جهان با نام ونیز خوانده شوند. اما این شهرها دارای جاذبه و سابقه منحصر به خودشان هستند که قطعا ارزش دیدن را دارند. در این مطلب به  بررسی کلی معروف ترین کانال ها در جهان می پردازیم

10 کانال های استکهلم (Stockholm Canals)

کانال های استکهلم

استکهلم به نام "ونیز شمالی" شناخته می شود که در سوئد در 14 جزیره واقع شده است. از آنجا که آن در بسیاری از جزیره ها ساخته شده است ، کانال ها و قایق ها در همه جا وجود دارند. یک راه عالی برای کاوش در کانال اجاره یک قایق یا کایاک و پارو زدن به مدت یک ساعت بین جزیره های شهر می باشد. 

9 آلاپوزا (Alappuzha) 

آلاپوزا

آلاپوزا ، ونیز شرقی ، محلی باستانی و زیبا در هند می باشد که پر از کانال است. آلاپوزا به مرداب های معروف کرالا متصل است و بازدید کنندگان می توانند قایق اجاره کنند و به کشف یک یا چند روزه مرداب ها بپردازند. مسابقه معروف قایق مار که در آن تیم های پارو زنان برای جایزه نهرو در آن رقابت می کنند در اینجا برگزار می شود.

8 کانال های بانکوک (Bangkok Klongs)

کانال های بانکوک

کلونگ یک کلمه تایلندی برای کانال است. از لحاظ تاریخی مردم تایلند از کانال ها برای حمل و نقل و تجارت استفاده می کردند ، نام مستعار بانکوک "ونیز شرقی" می باشد. امروزه بسیاری از کانال ها برای استفاده به عنوان خیابان پر شده اند. اما شما هنوز هم می توانید نسخه سنتی بازار شناور در کانال دامون سادوک (Damnoen Saduak) در استان راچابوری (Ratchaburi) را ببینید، و یا برای رفتن به مرکز بانکوک برای دوری از ترافیک از طریق کانال سان سائب (Saen Saeb) ، قایق سوار شوید. 

7 نان مادُل (Nan Madol) 

نان مادُل

نان مادُل یا نان مادول "ونیز اقیانوس آرام" مجموعه ای از جزیره های کوچک هستند که توسط انسان ساخته شده اند و در ساحل شرقی جزیره پُهنپی (Pohnpei) در میکرونزی قرار دارند. احتمالا ساخت و ساز جزیره ها از قرن 18 آغاز شده اما معماری متمایز و یکپارچه نان مادُل احتمالا بین قرن 12 و 13 ساخته شده است. این مکان تا زمان سقوط شهر برای 400 سال به عنوان محلی تشریفاتی و سیاسی در نظر گرفته می شد.

6 کانال های سوژو (Suzhou Canals)

کانال های سوژو

سوژو اغلب به نام "ونیز چین" نامیده می شود که در شرق چین بر روی رودخانه یانگ تسه واقع شده است. سوژو در قرن 5 قبل از میلاد تاسیس شد و برای آبراه های جذابش مشهور می باشد ، که دارای یک باغ پیچ در پیج و پل سنگی تاریخی است. همچنین این مکان برای تجارت ابریشم و نزدیکی آن به گراند کانال (Grand Canal) یکی از بزرگترین مسیرهای آبراه تجاری در جهان می باشد. 

5 کانال پاناما (Panama Canal) 

کانال پاناما

پاناما کانالی 77 کیلومتری است که مسیر کشتی رانی و حمل و نقل را به وسیله اتصال به اقیانوس اطلس و آرام در سرسر نوار باریکی از خشکی در پاناما تغییر داد. پاناما در سال 1914 پایان یافت ، این کانال کشتی ها را قادر ساخت تا از یک سری سدها عبور کرده و از طرفی به طرف دیگر بروند و نیاز به کشتی را در مسیرهای بسیار طولانی و خطرناک در اطراف راس جنوبی آمریکا حذف کرد. امروزه بیش از 14000 کشتی هر ساله کانال پاناما را طی می کنند.

4 هُئی آن (Hoi An)

هُئی آن

روستای ماهیگیری هُئی آن یا هویی آن به کانون توریستی تبدیل شده است و در ساحل دریای چین جنوبی در ویتنام قرار دارد. هُئی آن از قرن 16 بندر بین المللی بوده است ، اگرچه تجارت جدی حمل و نقل مدتهاست به شهر دا ننگ (Da Nang) منتقل شده است. قلب شهر هنوز هم پر از خطوط پیچ در پیچ و مغازه های مدل چینی می باشد. به دلیل وجود کانال های باریک که از طریق بخشی از شهر قطع می شوند گاهی اوقات به آن "ونیز ویتنام" می گویند.

3 کانال بروژ (Canals of Bruges)

کانال بروژ

بروژ یکی از شهرهای قرون وسطی در اروپا می باشد که به خوبی حفظ شده است و محبوب ترین مقصد در بلژیک می باشد. بروژ به خاطر کانال هایش اغلب " ونیز شمالی" نامیده می شود. در قرون وسطی رودخانه رِی (Reie river) به شبکه ای از کانال ها تبدیل شد که معامله گران را قادر می ساخت تا محصولاتشان را به سالن های بزرگ آبی در بازار بیاورند. امروزه قایق سواری در این کانال های معروف یک راه عالی را برای دیدن برخی از زیباترین مکان های بروژ ارائه می دهد.

2 کانال آمستردام (Canals of Amsterdam)

کانال آمستردام

آمستردام "ونیز شمالی" ساخت کانال معروف خود را در قرن 17 در دوران طلایی هلند آغاز کرد. سه کانال اصلی آن کمربند متحده المرکزی را در گرداگرد شهر تشکیل داده اند. امروزه بیش از 100 کیلومتر کانال و 1500 پل وجود دارند. در کنار کانال های اصلی 1500 ساختمان به یاد ماندنی است. 

1 کانال های ونیز (Canals of Venice)

کانال های ونیز

به ونیز به عنوان "شهر آب" اشاره می شود که گوهر تاج شهرهای آبی می باشد. وجود معماری ایتالیا و گوندولا در امتداد گراند کانال به کسب این موقعیت کمک کرده است. با بیش از 150 کانال ، ونیز تبدیل به نهاد مرکزی خودش شده است که از سال های اوج آن کاسته شده و گردشگران آن از ساکنانش بیشتر هستند اما هنوز هم جذابیت رمانتیک آن باقی مانده است. اگر گوندولاها خیلی آهسته حرکت می کنند از قایق های موتوری استفاده کنید اما نمی توانید از تاکسی استفاده کنید مگر این که تاکسی های آبی چون هنوز هم هیچ اتومبیلی در ونیز وجود ندارد.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد