زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

جزیره های بدون اتومبیل با ارائه یک فضای آرام می توانند مقصد کاملی برای تعطیلات باشند. این جزیره ها بدون ترافیک ، هزینه  پارکینگ ، و چالش برای پیدا کردن فضای پارک رایگان می باشند که می توان آن ها را با پای پیاده و یا دوچرخه کاوش کرد. اما با بیش از 500 میلیون اتومبیل در این دنیا ، پیدا کردن جزیره ای بدون اتومبیل کاری بسیار دشوار است. علاوه بر این جزیره هایی که در این لیست هستند باید آرام ، حداقل با جمعیت کم و دارای برخی از امکانات باشند. 

10 جزیره ذرت کوچک (Little Corn Island)

جزیره ذرت کوچک

جزیره ذرت کوچک در 70 کیلومتری شرق سواحل کارائیب از نیکاراگوئه قرار دارد. در اصل این جزیره توسط بریتانیا استعمار شد، و بسیاری از جزیره نشینان بومی نسبت به نیکاراگوئه اصلی ، فرهنگ مشترکی با انگلیسی زبان های جزیره های کارائیب دارند. بدون جاده ها و وسایل نقلیه موتوری ، تنها گزینه برای گردش در جزیره راه رفتن می باشد. اطراف صخره های مرجانی مقصدی محبوب برای غواصان است.

9 جزیره رُتنست (Rottnest Island) 

جزیره رُتنست

جزیره رُتنست در سواحل غربی استرالیا در نزدیکی شهری از پرث (Perth) واقع شده است. این جزیره توسط مردم بومی حدود 30000 سال پیش مسکونی بود، تا زمانی که افزایش سطح دریا این جزیره را از زمین اصلی جدا کرد. هنگامی که هلند جزیره را در قرن 17 کشف کرد آنجا خالی از سکنه بود. امروزه این جزیره یک مقصد توریستی محبوب است. فعالیت ها شامل شنا ، غواصی ، ماهیگیری ، گشت و گذار و دوچرخه سواری دور جزیره ی 11 کیلومتری ، می باشد. اتومبیل ها اجازه ورود ندارند اگرچه چند اتوبوس توریستی وجود دارند.

8 کاداوو (Kadavu)

کاداوو

کاداوو ، چهارمین جزیره بزرگ در فیجی * است ، و حدود 10000 نفر جمعیت دارد. برخی از منابع طبیعی کاداوو شامل جنگل کوهستانی و آبشارها ، خلیج ها با صخره های مرجانی و جنگل حرا که زیستگاه حیات وحش پرندگان از جمله طوطی می باشد است. این مکان دست نخورده و طبیعی این جزیره را برای تعطیلات ایده آل می سازد. تعداد کمی جاده در اینجا وجود دارد ، و حالت اصلی حمل و نقل شامل تاکسی قایقی و کشتی می شود.

7 هیدرا (Hydra) 

هیدرا

هیدرا یکی از جزیره های سارُنیک ، یونان است که توسط باریکه ای از آب از پلویونز * (Peloponnese) جدا شده است. این جزیره یکی از محبوب ترین مقصدهای سفر در آتن است. هیدرا محلی خوش منظره و زیبا با خانه های سفید بر روی تپه هایی که از هر دوطرف رو به دریای لاجوری می باشند است. حمل و نقل موتوری در هیدرا ممنوع می باشد. مرکز شهر برای پیاده روی به اندازه کافی کوچک است ، در حالی که الاغ ، دوچرخه و تاکسی آبی حمل و نقل عمومی را به بقیه جزیره ارائه می دهند.

6 جزیره لامو (Lamu Island)

جزیره لامو

جزیره لامو بخشی از مجمع الجزایر لامو ، یکی از محبوب ترین جاذبه ها در کنیا ، کنار پارک های حیات وحش می باشد. شهر قدیمی لامو  ، شهر اصلی در این جزیره ، یکی از بهترین و قدیمی ترین شهرهای ساحلی حفظ شده در شرق آفریقا می باشد. این جزیره روی سنگ های مرجانی و جنگل های حرا ساخته شد ، شهر دارای حیاط های درونی و درب های چوبی حک شده استادانه می باشد. هیچ جاده ای در این جزیره نیست ، تنها کوچه و پیاده رو می باشد ، در نتیجه چند وسیله نقلیه موتوری در جزیره وجود دارد. ساکنان با پای پیاده یا دوچرخه می روند و برای حمل کالا و مواد از الاغ استفاده می کنند.

5 کای کولکر (Caye Caulker) 

کای کولکر

کای کولکر یک جزیره مرجانی کوچک در دریای کارائیب است که با تاکسی آبی و یا هواپیمای کوچک قابل دسترس می باشد. در سال های اخیر این جزیره به خاطر گردشگران ، قیمت های نسبتا ارزان ، آرامش و فراوانی رستوران ها و کافه ها به یکی از جاذبه های توریستی برتر در بلیز * تبدیل شد. حالت اصلی حمل و نقل در این جزیره راه رفتن ساده می باشد. مسیرها به خوبی تعریف شده اند و عبور از جزیره حدود 20 دقیقه طول می کشد. دوچرخه و چرخ دستی های گلف اجاره داده می شود.

4 جزیره های پرهنتیان (Perhentian Islands)

جزیره های پرهنتیان

جزیره های پرهنتیان نه چندان دور تر از مرز تایلندی قرار دارند و یکی از جاذبه های توریستی محبوب در مالزی می باشند. دو جزیره اصلی آن دارای سواحل شنی سفید با نخل ها و دریای آبی فیروزه ای می باشند. غواصی و شنا جز فعالیت های محبوب توریستی در اینجا است. گذشته از راه رفتن تنها وسیله حمل و نقل در اینجا تاکسی آبی می باشد.

3 لا دیگو (La Digue)

لا دیگو

لا دیگو یکی از جزیره های کوچک سیشل * است. این جزیره حدود 2000 نفر جمعیت دارد و عمدتا در روستاهای سواحل غربی لا پاس می باشند که با کشتی ها به جزیره های پراسلین و ماهه مرتبط می شوند. راه محبوب برای گردش به دور جزیره دوچرخه سواری است.

2 جزیره های گیلی (Gili Islands)

جزیره های گیلی

مقصد توریستی محبوب در لُمبُک یا لامباک ، جزیره های گیلی می باشند ، که مجمع الجزایری از سه جزیره کوچک هستند : گیلی تراونگان ، گیلی منو و گیلی ایر. این جزیره ها بسیار آرام هستند و دارای تعداد کمی کافه در کنار ساحل می باشند،هیچ موتور سیکلت یا اتومبیلی آرامش را در اینجا به هم نمی زند. دوچرخه ها برای اجاره در دسترس هستند و جاده ها برای دوچرخه سواری به اندازه کافی خوب می باشند. با این حال این جزیره ها تنها چند مایل در قطر هستند و به جای آن می توان فقط راه رفت. 

1 کو فی فی (ko phi phi) 

کو فی فی

کو فی فی مجمع الجزایری کوچک در کرابی در جنوب تایلند است. کو فی فی دان بزرگترین جزیره در این گروه است و تنها جزیره با ساکنان دائمی می باشد، در حالی که کو فی فی له کوچکتر به خاطر ساحل و شیرجه زدن بسیار محبوب می باشد. هیچ موتور سیکلت و یا اتومبیلی در این جزیره وجود ندارد ، بنابراین حمل و نقل عمدتا با پای پیاده انجام می شود. در سواحل جزیره هایی که با پای پیاده قابل دسترس نیستند ، قایق اجاره داده می شود.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد