زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مسیحی رهبانیت عملی است که در اوایل تاریخ کلیسای مسیحی توسعه یافت ، و سرمشقی برای نمونه ای از کتاب مقدس و ایده ها از جمله برای کسانی که در عهد عتیق زندگی می کردند بود. در اصل تمام راهبان مسیحی به ندرت در مواجهه با افراد دیگر بودند. اما به دلیل مشکلات زیاد زندگی انفرادی ، بسیاری از راهبان شکست خورده ، یا به زندگی قبلی خود برگشتند و یا تبدیل به روحانی فریب خورده شدند. در حالی که بسیاری از مردم با زندگی راهبان مواجه شدند ، آنها گرد هم جمع شده و در نهایت در صومعه مسیحی زندگی کردند.

10 صومعه آلکُباکا (Alcobaca Monastery)

صومعه آلکُباکا

آلکُباکا صومعه کاتولیک روم واقع در شهر آلکُبانا در مرکز پرتغال است. این صومعه توسط افونسو هنریکس اولین پادشاه پرتغالی در سال 1153 تاسیس شد، و در طول تاریخش ارتباط نزدیکی را با پادشاهان پرتغالی حفظ کرد. کلیسا و صومعه اولین ساختمان گوتیک در پرتغال بود ، و همراه با صومعه سانتا کروز در کویمبرا (Coimbra) ، یکی از مهم ترین صومعه مسیحی قرون وسطی در پرتغال بود. 

9 صومعه سومِلا (Sumela Monastery) 

صومعه سومِلا

صومعه سوملا ، صومعه ارتودکس یونانی می باشد که در پای صخره شیب دار رو به دره آلتیندرِ در ترکیه قرار دارد. در سال 386 میلادی در زمان سلطنت امپراتور روم تئودوسیوس اول تاسیس شد ، افسانه آن است که دو کشیش پس از یافتن نشانه معجزه آسایی از مریم مقدس در یک غار در کوه ، این صومعه را تاسیس کردند. سوملا در طول تاریخ طولانی خود ، چندین بار تخریب شد و توسط امپراتوران مختلف روم دوباره بازسازی شد و در قرن 13 به شکل کنونی خود رسید.

8 صومعه اُسترُگ (Ostrog Monastery)

صومعه اُسترُگ

اُسترُگ صومعه صرب ارتودوکس در مقابل زمینی تقربیا عمودی در بالای صخره ای بزرگ قرار دارد .این صومعه به سنت ریحان اختصاص داده شده است و محبوب ترین محل زیارت در مونته نگرو است. این مکان در قرن 17 بنا شد و ظاهر امروزی آن از سال 1923 تا 1626 پس از آتش سوزی بخش عمده ای از این مجموعه به آن داده شد. خوشبختانه ، دو غار کوچک کلیسا در امان ماندند و آن ها در مناطق اصلی این اثر تاریخی می باشند.

7 کیو پچرسک لاورا (Kiev Pechersk Lavra) 

کیو پچرسک لاورا

کیو پچرسک لاورا ، همچنین به عنوان کیو صومعه ای از غارها شناخته شده می باشد ، یک صومعه مسیحی ارتودکس تاریخی در کیو ، اوکراین است. از آنجا که پایه و اساس به عنوان صومعه غار می باشد در سال 1015 لاورا ، یک مرکز برجسته از مسیحیت ارتودکس شرقی در شرق اروپا بود. این صومعه شامل آثار معماری متعددی از جمله برج ناقوس لاورا ، ویژگی های قابل توجه ای از افق کیو ، کلیساهای غار زیر زمینی و دیوارهای غنی شده سنگی می باشد. 

6 صومعه جلاتی (Gelati Monastery)

صومعه جلاتی

صومعه جلاتی یک مجتمع رهبانی در غرب گرجستان است. این صومعه شامل کلیسای ویرجین است که توسط پادشاه گرجستان دیوید ساز در سال 1106 تاسیس شد و کلیسای قرن 13 سنت نیکلاس و سنت جورج می باشد. برای مدت زمانی طولانی این صومعه یکی از مراکز اصلی فرهنگی و هنری در گرجستان بود. این صومعه دارای یک آکادمی می باشد که برخی از مشهورترین دانشمندان گرجستان ، متکلمان و فلاسفه در آن استخدام هستند.

5 کوه آتوس (Mount Athos) 

کوه آتوس

کوه آتوس یک کوه و یک شبه جزیره در شمال یونان است. دولت خودمختار تحت حاکمیت یونان ، ورود به این منطقه را به شدت کنترل می کند و تنها با قایق قابل دسترس است. تنها مردان اجازه ورود به کوه آتوس را دارند و تنها راهبان مرد می توانند در آنجا زندگی کنند. از بیست صومعه ، یکی روسی ، یکی بلغاری ، یکی صرب و بقیه یونانی هستند. همچنین جوامع رومانیایی و بلغاری از عزلت نشینان مسیحی پیرو قانون رهبانی در آنجا وجود دارند.

4 صومعه ریلا (Rila Monastery)

صومعه ریلا

صومعه سنت ایوان ریلا ، شناخته شده به عنوان صومعه ریلا ، بزرگترین و معروف ترین صومعه ی ارتودوکس شرقی در بلغارستان است. این صومعه در کوه های شمال غربی ریلا و در دره های عمیق رودخانه ریل اسکی قرار دارد. به طور سنتی فکر می کردند که این صومعه توسط زاهد گوشه نشین سنت ایوان در دوران تزار پیتر اول تاسیس شده است. زاهد گوشه نشین در غاری نه چندان دور از محل صومعه  بدون هیچ اموالی زندگی می کرد ، در حالی که مجتمع توسط شاگردان او که برای آموزش به کوه آمدند ساخته شد.

3 صومعه سنت کاترین (Saint Catherine`s Monastery) 

صومعه سنت کاترین

صومعه سنت کاترین در شبه جزیره سینا در مصر ، در دهانه تنگه ای در پای کوه سینا قرار دارد. صومعه ارتودوکس قدیمی ترین صومعه کار مسیحی در جهان نامیده می شود ، در حالی که صومعه سنت کاترین واقع شده در امتداد دریای سرخ در بیابانی در جنوب قاهره همچین ادعایی را دارد. این صومعه به دستور ژوستین اول ، امپراتور روم شرقی تاسیس شد. کتابخانه صومعه نسخه های خطی در جهان را حفظ می کند.

2 ال اسکوریال (el Escorial)

ال اسکوریال

ال اسکوریال در کوهپایه های سیرا د گواداراما در اسپانیا قرار دارد ، و مرکز سیاسی امپراتوری اسپانیا تحت شاه فلیپ دوم بود. فلیپ در سال 1559 ، باتیستا د تولدو را به عنوان معمار منصوب کرد. جان باتیستا بخش اعظمی از کار خود را در روم ، جایی که در کلیسای سنت پیتر کار کرده بود ، به سر برده بود. هر دو آنها ال اسکوریال را مانند یک اثر تاریخی در نقش اسپانیا به عنوان یک مرکز جهان مسیحیت طراحی کردند. امروزه به عنوان یکی مکان های سلطنتی اسپانیا و توابع به عنوان یک صومعه ، کاخ سلطنتی ، موزه و مدرسه در نظر گرفته می شوند.

1 متاورا (Meteora) 

متاورا

متاورا (معلق در هوا) یکی از بزرگترین و مهم ترین صومعه های ارتودوکس شرقی در یونان است. شش صومعه مسیحی بر روی ستون های سنگ ماسه ای در مرکز یونان ساخته شده اند. موقعیت این صومعه محل مناسبی برای راهبان بود ؛ آنها از تحولات سیاسی در امان بودند و کنترل کاملی از ورود به صومعه داشتند. دسترسی به صومعه عمدا دشوار بود و نیاز به نردبان بلند و یا طناب هایی که مردم و کالاها را حمل کند داشت. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد