زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

شایع ترین اندازه برای یک مخزن آکواریوم خانگی احتمالا 29 یا 30 گالن می باشد ، در حالی که برخی از صاحبان آکواریوم ، آکواریوم هایی از هزاران گالن ساخته اند. آکواریوم های عمومی می توانند به طور چشمگیری از آکواریوم های خانگی بزرگتر باشند. اما تنها چند عدد از آن ها به اندازه کافی برای آمدن به لیست بزرگترین آکواریوم های جهان بزرگ هستند. نوعی آکواریوم است که می تواند کوسه بزرگ و هشت پا را نگه دارد. مخزن های بسیار بزرگی برای نگه داری این موجودات آبزی نیاز است.

به منظور مقایسه این آکواریوم های بزرگ ، ما به اندازه بزرگترین مخزن آن ها نگاه کردیم. اکثر آکواریوم ها دارای چندین مخزن می باشند، و حجم ترکیبی آب می تواند بسیار بزرگ تر باشد ، اما تنها بزرگترین مخزن آکواریوم حساب می شود. بنابراین در اینجا لیستی از بزرگترین آکواریوم های جهان وجود دارد.

10 آکواریوم استرالیای غربی ( Aquarium of Western Australia )

آکواریوم استرالیای غربی

آکواریوم استرالیای غربی (0.8 میلیون گالن) در حومه ساحلی پرت (Perth) واقع شده است ، این آکواریوم شامل بزرگترین مخزن آکواریوم در جهان است. مخزن اصلی 40 متر طول و 20 متر عرض دارد، و 3،000،000 لیتر (793،000 گالن) آب دریا را نگه می دارد. این ترکیبی از 98 متر تونل در زیر آب است. برای هزینه ، غواصان می توانند با شیرجه استادانه در مخزن اصلی به ماهی ها، کوسه ها و هشت پاها نزدیک شوند. 

9 آکواریوم جنوا (Aquarium of Genoa) 

آکواریوم جنوا

آکواریوم جنوا در ایتالیا برای نمایشگاه 92 ساخته شد که یکی از بزرگترین آکواریوم ها در اروپا می باشد. این آکواریوم 70 مخزنی ، زیستگاه های دریایی و زمینی را از سراسر جهان تکثیر می کند، و محل زندگی بیش از 6000 حیوان است. برخی از مخزن ها محیط های طبیعی را از مناطق مختلف مانند دریای مدیترانه ، دریای سرخ و اقیانوس هند دوباره می سازند. جذاب ترین آن ها محل زندگی کوسه ها ، دلفین ها و فوک ها می باشند. 

8 آکواریوم اقیانوس شانگهای (Shanghai Ocean Aquarium)

آکواریوم اقیانوس شانگهای

آکواریوم اقیانوس شانگهای یکی از بزرگترین آکواریوم ها در آسیا است. این آکواریوم از 9 منطقه نمایشگاهی از سراسر جهان تشکیل شده است ، از جمله منطقه چین ، قطب جنوب و استرالیا. منطقه چین محل زندگی چند گونه آبزی در معرض خطر از جمله گونه های نادر و گرانبهای رودخانه یانگ تسه می باشند. بزرگترین جاذبه آکواریوم تونل زیر آب می باشد. با 155 متر طول ، طولانی ترین تونل زیر آب در جهان است. 

7 یوشاکا جهان دریایی (Ushaka Marine World) 

یوشاکا جهان دریایی

یوشاکا جهان دریایی ، پارکی تفریحی واقع در دوربان ، آفریقای جنوبی می باشد. این بزرگترین آکواریوم در آفریقا و دارای 32 مخزن می باشد. موجودات دریایی آکواریوم شامل اسب دریایی کوچک ، کوسه ها و دلفین ها می شوند. این آکواریوم مانند یک کشتی شکسته قدیمی ساخته شده است و شامل تعدادی رستوران و کافه می باشد. قابل توجه ترین آن ها رستورانی است که شامل آکواریومی است که دارای تعدادی کوسه می باشد که از منطقه غذا خوری قابل مشاهده هستند.

6 آکواریوم خلیج مونتری (Monterey Bay Aquarium)

آکواریوم خلیج مونتری

آکواریوم خلیج مونتری ( 1.2 میلیون گالن) در محل سابق کنسرو سازی ساردین ، در ردیف کنسرو سازی مونتری ، کالیفرنیا واقع شده است. در میان نمایشگاه های متعدد آکواریوم ، دو مخزن غول پیکر وجود دارند. محور لبه اقیانوس 10 متر ارتفاع و 1.3 میلیون لیتر مخزن برای مشاهده زندگی دریایی کالیفرنیا دارد. یکی دیگر 4.5 میلیون مخزن در خلیج بیرونی دارد که دارای بزرگترین پنجره تک در جهان است. موجودات دریایی در نمایشگاه شامل نوعی ماهی پهن برقی، چتر دریایی ، سمور دریایی و گونه های بومی متعدد دیگر می شوند.

5 تورکوزو (Turkuazoo) 

تورکوزو

تورکوزو (1.32 میلیون گالن) در سال 2009 افتتاح شد که اولین آکواریوم غول پیکر ترکیه می باشد و دارای جنگل انبوه و مناطق دریاهای گرمسیری می باشد. این آکواریوم داخل مرکز خرید استانبول قرار دارد، و شامل یک تونل 8 متری در زیر آب است. تورکوزو دارای حدود 10،000 موجود دریایی از جمله کوسه ، ماهی غول پیکر و پیرانا در 29 نمایشگاه مختلف که بزرگترین آن  ها دارای 5 میلیون لیتر آب است می باشد. 

4 لوسینگرافیک (L'Oceanografic)

لوسینگرافیک

لوسینگرافیک (1.8 میلیون گالن) یک مجتمع دریایی می باشد، که در آن زیستگاه های مختلف دریایی نشان داده شده است. آن داخل یک مجتمع قرار دارد که به عنوان شهر هنر و علوم ، داخل شهر والنسیا ، اسپانیا شناخته شده است. لوسینگرافیک دارای بزرگترین مخزن آکواریوم در اروپا می باشد و محل زندگی بیش از 45،000 موجودات دریایی است. آن ها در نه برج زیر آب سکونت دارند و ساختار در دو سطح می باشد که دارای چند اکوسیستم دریایی است. دو برج در زیر آب به یک تونل 35 متری متصل می شوند و مخزن با کوسه ها ، هشت پاها و 7 میلیون لیتر آب پر شده است.

3 آکواریوم اوکیناوا چورااومی (Okinawa Churaumi Aquarium) 

آکواریوم اوکیناوا چورااومی

آکواریوم اوکیناوا چورااومی (1.98 میلیون گالن) که در داخل نمایشگاه پارک اقیانوس در ژاپن قرار دارد در سال 2002 افتتاح شد. مخزن اصلی آکواریوم دریای کوروشیو نامیده می شود که دارای 7.5 میلیون لیتر آب می باشد، و همچنین دارای قاب شیشه ای اکلیلی در اندازه ی 8.2 در 22.5 متر با ضخامت 60 سانتی متر است که در زمان افتتاح بزرگترین قاب شیشه ای در جهان بود. کوسه ، نهنگ و هشت پا در کنار هر گونه ماهی دیگر در دریای کوروشیو نگهداری می شوند. در جولای سال 2010 ، در مجموع 4 هشت پا در آکواریوم متولد شدند. 

2 آکواریوم مرکز خرید دبی (Dubai Mall Aquarium)

آکواریوم مرکز خرید دبی

مرکز خرید دبی یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان ، و بخشی از 20 میلیارد مجتمع برج دبی است. محور این مرکز خرید آکواریوم غول پیکر با ظرفیت نگهداری 10 میلیون لیتر آب (2.64 میلیون گالن) می باشد. این آکواریوم دارای بیش از 33000 موجود زنده از جمله بیش از 400 کوسه و هشت پا می باشد. این آکواریوم رسما رکورد جهانی گینس را برای " بزرگترین قاب اکریلیک" به دست آورد. این قاب در اندازه های 8.3 در 32.88 متر با 75 سانتی متر ضخامت می باشد. 

1 آکواریوم جورجیا (Georgia Aquarium)

آکواریوم جورجیا

آکواریوم جورجیا (6.3 میلیون گالن) در آتلانتا ، بزرگترین آکواریوم در جهان است که محل زندگی بیش از 100،000 موجود دریایی می باشد. این آکواریوم عمدتا توسط اهدای 250،000،000 میلیون دلار از خانه بنیانگذاران برنی مارکوس در سال 2005 افتتاح شد. آکواریوم جورجیا تنها نهاد خارج از آسیا است که محل زندگی کوسه و نهنگ می باشد. کوسه ها در مخزن های غول پیکر 24 میلیون لیتری در نمایشگاه اقیانوس ویجر نگهداری می شوند. در مورد تصمیم گیری برای زندگی کوسه و نهنگ در آکواریوم جورجیا اختلافاتی وجود دارد. نگرانی در مورد نگه داری کوسه و نهنگ در اسارت ، با مرگ دو تن از آنها افزایش یافت. 

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد