زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

کلیساهای گوتیک ساختمان های مذهبی گوت (یکی از اقوام آلمان قدیم)  باستان نیستند ، بلکه کلیساهای ساخته شده در معماری گوتیک هستند. این یک سبک معماری است که در فرانسه از یک سبک رومی مشتق شده و به سادگی به عنوان "سبک فرانسوی" شناخته شده بود. معماری گوتیک به تمام غرب اروپا گسترش یافت ، و قبل از اینکه شامل هنر رنسانس شود ، به خوبی تا قرن 16 به تکامل خودش ادامه داد. و تنها پس از آن گوتیک نامیده می شد ، نه در راه مثبتی که گوت ها وحشی و بی ادب در نظر گرفته می شدند. 

 سبک گوتیک بر عمودی بودن و نور تاکید داشت. این ظاهر به وسیله  توسعه  ویژگی های معماری خاص مانند ستون های خوشه دار ، طاق های آجدار و ستون های قوس دار به دست آمد. اگرچه این معماری در بسیاری از قلعه ها ، کاخ ها و سالن های شهر استفاده می شوند ، کلیساهای باشکوه اروپا واقعا نشان دهنده  زیبایی معماری گوتیک هستند.

10 کلیسای جامع سنت استفان (St Stephen`s Cathedral)

کلیسای جامع سنت استفان

کلیسای جامع سنت استفان در قلب وین قرار دارد که از بسیاری از جنگ ها جان سالم به در برد و در حال حاظر نماد آزادی در شهر می باشد. کلیسای جامع گوتیک بر روی ویرانه های دو کلیسای دیگر قرار دارد و تا حد زیادی توسط رودولف ، دوک اتریش آغاز شد. بارزترین ویژگی آن ، کاشی سقف طرح الماس می باشد که در سال 1952 اضافه شد. 

9 کلیسای جامع بورگوس (Burgos Cathedral)  

کلیسای جامع بورگوس

کلیسای جامع بورگوس ، کلیسای قرون وسطی ای در بورگوس است که به مریم مقدس اختصاص داده شده است. که برای اندازه وسیع و معماری منحصر به فرد گوتیک مشهور می باشد. ساخت و ساز کلیسای جامع بورگوس در سال 1221 آغاز شد، و پس از یک وقفه طولانی تقریبا دو قرن ، در سال 1567 تکمیل شد. در سال 1919 کلیسا محل دفن رودریگو دیاز د ویوار و همسرش دونا جیمنا شد. 

8 کلیسای جامع ریمز (Reims Cathedral)

کلیسای جامع ریمز

کلیسای جامع ریمز محلی بود که پادشاهان متعددی از فرانسه در آنجا تاج گذاری می شدند. این مکان در محلی از قصر سلطنتی که در آن کلوویس توسط سنت رومی ، اسقف ریمز ، تعمید داده شد ، ساخته شد . این کلیسا در پایان قرن 13 تکمیل شد و بخش غربی آن در قرن 14 اضافه گردید.

7 کلیسای جامع میلان (Milan Cathedral) 

کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع گوتیک میلان فوق العاده بزرگ و استادانه درست شده است و در میدان اصلی میلان قرار دارد ، دو مو دی میلان یکی از معروف ترین ساختمان ها در اروپا است. این یکی از بزرگترین کلیساهای گوتیک در جهان است. ساخت و ساز در سال 1386 تحت نظر اسقف اعظم آنتونیو دا سالوزو در یک سبک گوتیک و بیشتر فرانسوی تا ایتالیایی آغاز شد. تکمیل این کلیسا پنج قرن طول کشید.

6 کلیسای جامع سویل (Seville Cathedral)  

کلیسای جامع سویل

کلیسای جامع سویل در محلی از مسجد بزرگ المُحَد و برای نشان دادن قدرت سویل و ثروت پس از رکونکیستا ساخته شده است. در زمان اتمام آن در قرن 16 ، جایگزین ایاصوفیه بزرگترین کلیسای جامع شد. و هنوز هم بزرگترین کلیسای گوتیک و سومین کلیسا در جهان است. سازندگان از برخی از ستون ها و عناصر مسجد استفاده کردند. 

5 صومعه نیویورک (York Minster) 

صومعه نیویورک

صومعه نیویورک یکی از دو کلیسای بزرگ گوتیک در شمال اروپا ( در کنار کلیسای جامع کلن در آلمان) است ، صومعه نیویورک بر خط افق شهر باستانی نیویورک تسلط دارد. این کلیسا شامل تمامی مراحل اصلی توسعه معماری گوتیک در انگلستان است. ساختمان کنونی در سال 1230 آغاز شد و در سال 1472 به پایان رسید.  "پنجره شرقی بزرگ" داخل کلیسای جامع ، بزرگترین وسعت رنگ آمیزی شیشه قرون وسطی در جهان است.

4 کلیسای نوتردام پاریس (Notre Dame de Paris)

کلیسای نوتردام

کلیسای نوتردام پاریس ، کلیسای زیبا و جامع کاتولیک در بخش چهارم پاریس است. در سال 1163 آغاز و حدود سال 1345 تکمیل شد. این مکان یکی از معروف ترین کلیساهای گوتیک فرانسه است ، نوتردام یکی از نمونه های بزرگ از معماری گوتیک فرانسوی ، مجسمه سازی و شیشه رنگ آمیزی شده می باشد. در طول انقلاب فرانسه در دهه ی 1970 ، بسیاری از مجسمه ها و گنجینه های آن آسیب دیده و یا نابود شدند. در دسامبر 1804 ، تاج گذاری امپراطور ناپلئون بناپارت در اینجا انجام شد.

3 کلیسای جامع کلن (Cologne Cathedral)

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن ، بزرگترین کلیسای جامع گوتیک در آلمان می باشد ، و معروف ترین نقطه عطف کلن برای قرن ها بوده است. زمانی بزرگترین ساختمان در جهان بود ، و هنوز هم بزرگترین نما در هر نقطه می باشد. این کلیسای معروف در محلی از معبد قرن 4 روم قرار دارد. ساخت و ساز این کلیسا در سال 1248 آغاز شد، و با یک وقفه زمانی بیش از 600 سال تکمیلش طول کشید. این کلیسا به پیتر و مری مقدس اختصاص داده شده است ، و مقر اسقف اعظم کاتولیک کلن می باشد.

2 سانتا ماریا دل فییور (Santa Maria del Fiore)

سانتا ماریا دل فییور

کلیسا سانتا ماریا دل فییور در سال 1296 به سبک گوتیک آغاز شد و در سال 1436 به پایان رسید. سانتا ماریا دل فییور ، کلیسای جامع زیبای فلورانس و نمادی از شهر می باشد. خارج کلیسا تابلوهای سنگ مرمر رنگارنگ با سایه های از رنگ های سبز و صورتی با مرزهای سفید وجود دارند. اینجا یکی از بزرگترین کلیساهای ایتالیا است، و تا عصر مدرن بزرگترین گنبد در جهان بود. و به عنوان بزرگترین گنبد آجری ساخته شده باقی ماند.

1 کلیسای جامع شارتر (Chartres Cathedral)

کلیسای جامع شارتر

کلیسای جامع شارتر در نزدیک شارتر ، شهری در نزدیکی پاریس است که برای سازگاری با یک کلیسای جامع  بیش از حد کوچک به نظر می رسد. نه تنها کلیسای جامع شارتر یکی از بهترین نمونه های سبک گوتیک فرانسوی است بلکه تقریبا به طور کامل حفظ شده است. اکثر پنجره های شیشه ای رنگ آمیزی شده دست نخورده باقی ماندند ، در حالی که از اوایل قرن 13 تغییراتی جزئی در معماری صورت گرفته است.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد