زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

پرو در قرن 16 توسط اسپانیا فتح و استعمار شد. با در نظر گرفتن تاریخ غنی پرو ، امروزه با اثار باستانی و معماری استعماری معرفی می شود. پرو علاوه بر زیبایی های دیدنی و جذابیت های طبیعی ، و محصولات ، مقصد برجسته ای برای مسافرت می باشد. در اینجا مروری بر بهترین مکان های گردشگری در پرو را ببینید :

10 پونو (Puno)

پونو

پونو شهری بندری در سواحل دریاچه تیتیکاکا در آلتیپلانو ، پرو است. با وجود دامنه کوه های زیبا ، خود شهر مجموعه ای متزلزل از ساختمان های مدرن عمدتا نیمه تمام می باشد. بزرگترین جذابیت آن به خاطر مرکز حرکت به سمت جزایر شناور معروف در سمت دریاچه تیتیکاکا پرو می باشد.

9 مانکُرا (Mancora) 

مانکُرا

مانکُرا یا مَنکُرا زمانی فقط یک بندر ماهیگیری بود ، اما در حال حاظر مرسوم ترین ساحل در پرو است که جمعیت زیادی را از سراسر جهان جذب می کند. در هنگام سفر به سواحل شمالی ، اینجا توقفگاه بین راهی عالی و لذت بخشی می باشد. 

8 تروجیلو (Trujillo)

تروجیلو

تروجیلو یک شهر نسبتا بزرگ در شمال غرب پرو ، در نزدیکی ساحل اقیانوس آرام است. این شهر در سال 1534 به منظور توانمند ساختن اسپانیایی ها برای متحد شدن با آن ها در برابر اینکاها ، در میان 4 شهرک چیمو تاسیس شد. تروجیلو نزدیک به چان چان ، بزرگترین شهر ادبی در جهان باستان و استراحتگاه ساحلی هوآنچاکو می باشد. 

7 کویر نازکا (Nazca desert)

کویر نازکا

کویر نازاکا باریکه ای در امتداد ساحل شمال اقیانوس آرام در فلاتی بسیار خشک است. مسیرهای معروف نازاکا بین شهرهای نازاکا و پالپا واقع شده است.این کویر 2000 سال قبل از میلاد ایجاد شده و شکل ها از خطوط ساده تا عنکبوت ، میمون ها ، مارمولک ها و چهره انسان طبقه بندی می شوند. خشکی ، نبود باد ، آب و هوای پایدار در کویر نازکا ، به آشکار ماندن مسیرها تا به امروز کمک کرده است.

6 اکیتوز (Iquitos) 

اکیتوز

اکیتوز شهرستانی منحصر به فرد است که بزرگترین شهر غیرقابل دسترس توسط جاده ها می باشد ، هواپیما و قایق راه های اصلی ورود به این شهر هستند. با این حال ، این موضوع باعث نشده است که اکیتوز یکی از محبوب ترین مکان های گردشگری در پرو نباشد. به دلیل قرار گرفتن در کناره رودخانه آمازون در شمال شرقی پرو ، اکیتوز دروازه ورود برای کاوش در آمازون است. 

5 لیما (lima)

لیما

لیما پایتخت و بزرگترین شهر پرو می باشد و کلان شهری وسیع با ترکیبی از زیرساخت های اسپانیایی ، استعماری و مدرن است. این شهر در سال 1535 توسط فرانسیسکو پیزارو ، فاتح اسپانیایی تاسیس شد که تاریخی غنی ، و همچنین غذاهای استثنایی ، فرهنگ سر زنده ، و زندگی شبانه پر جنب و جوشی را معرفی می کند.

4 دره مقدس (Sacred Valley) 

دره مقدس

دره مقدس زمانی قلب امپراتوری اینکا بود که در آند و نزدیک کوسکو و شهر باستانی ماچو پیچو قرار دارد. این مکان شامل بقایای باستان شناسی و روستاهای متعددی از جمله  شهرهای اینکا از پیسک و اُلانتای تامبو می باشد.

3 آره کویپا (Arequipa)

آره کویپا

آره کویپا یکی از شهرهای پر بازدید در پرو است که توسط سه آتشفشان زیبا در منطقه ساحلی کشور احاطه شده است. آره کوپیا مظهر ترکیبی غنی از فرهنگ بومی و استعماری اسپانیا است. نمونه هایی از معماری استعماری اسپانیا را می توانید در سراسر مرکز شهر پیدا کنید. آره کویپا دروازه ورود به کُلکا کانیون ، پر بازدید ترین جاذبه طبیعی پرو می باشد.

2 کوسکو (Cusco) 

کوسکو

کوسکو اغلب به عنوان پایگاه مردمی برای کشف خرابه های معروف مانند ماچو پیچو و دره مقدس اینکاها در نظر گرفته می شود که پایتخت تاریخی امپراتوری اینکا بود. کوسکو یکی از مهم ترین مقصدهای گردشگری در جنوب شرقی پرو می باشد.

1 ماچو پیچو (Machu Picchu) 

ماچو پیچو

ماچو پیچو محبوب ترین جاذبه توریستی و یکی از شگفتی های باستان شناسی معروف در جهان می باشد، که 7000 فوت بالاتر از سطح دریا در رشته کوه های آند قرار گرفته است. اگرچه این مکان باشکوه اینکا مرموز تر از واقعیت می باشد، اعتقاد بر این است که ماچو پیچو برای اولین بار اواسط قرن پانزدهم به عنوان یک قلعه نظامی ساخته شد و بعد به عنوان ملکی برای خانواده سلطنتی اینکا استفاده گردید.

 
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد