زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

در طول تاریخ دیوارهای شهرها به عنوان حفاظت از دشمن ساخته می شدند. از تاریخی خیلی نزدیک به دوران مدرن ، آن ها تقریبا برای همه شهرها یک ضرورت بودند. شهرهای دیوار دار تنها می توانستند از طریق دروازه های شهر که اغلب پس از یک حکومت نظامی خاص هر شب بسته می شدند ، وارد شوند. امروزه دیوارهای خوب حفاظت شده ، گردشگران را با تعجب از سرتاسر جهان به اطراف این شهرهای قرون وسطی می کشاند.

10 تارودانت (Taroudant)

تارودانت

تارودانت یک شهر بربر جذاب و معتبر در قلب دره سوس است ، که بهترین دیوارهای شهر حفاظت شده در مراکش است. این شهر اغلب به عنوان "مادر بزرگ مراکش" نامیده می شود ، به دلیل این که شهری کوچک شده با دیوارهای اطرافش ، شبیه به مراکش است. این دیوار در قرن 16 تحت نظر سلسله سدی ساخته شد. امروزه اینجا شهری بازاری می باشد ، که نزدیک هر دو میدان اصلی یک بازار وجود دارد.

9 شهر تولدو (Toledo) 

شهر تولدو

تولدو ، جواهری نادیده گرفته شده و یکی از پایتخت های سابق امپراتوری اسپانیا است.تاریخ قدمت تولدو به دوران روم باستان برمی گردد. اشغال حکومت روم توسط حکومت ویزیگوت ، حکومت مسلمانان و در نهایت رکونکیستا از تولدو دنبال می شود. اینجا پایتخت امپراتوری اسپانیا تا اواسط دهه 1500 زمانی که دربار سلطنتی به مادرید نقل مکان کردند بود. این شهر توسط رودخانه تاجو در سه طرف و دو دیوار قرون وسطی در سمت چهارم احاطه شده است. 

8 پینگیائو (Pingyao)

پینگیائو

پینگیائو یک شهر چینی است که به خاطر حفظ دیوار باستانی اش مشهور می باشد. این دیوار باشکوه که شامل شش دروازه اصلی و 72 برج مراقبت گرداگرد شهر می باشد ، تغییر بسیار کمی در بیش از 300 سال گذشته داشته است. در سال 2004 بخشی از دیوار جنوبی سقوط کرد اما بازسازی شد. با این حال ، بقیه دیوار شهر هنوز هم تا حد زیادی دست نخورده است، و پینگیائو یکی از بهترین دیوارهای شهر را در جهان دارد.

7 اوبیدوس (Obidos) 

اوبیدوس

شهر اوبیدوس روی تپه قرار دارد و توسط یک دیوار مستحکم محاصره شده است. در قرن 8 ، مورها (Moors) یک سنگر بر روی تپه ساختند. اینجا توسط اولین پادشاه پرتغال ، افونسو هنریکس ، در سال 1148 گرفته شد. قلعه اوبیدوس و دیوار روستا در قرن 14 بازسازی شد. دیوارها از سنگ های آهکی و سنگ مرمر ساخته شده اند. این روستا با شهرک سازی خارج از دیوار شهر ، توسعه یافت. حفظ خیابان های قرون وسطی ، میدان ها ، دیوارها ، قلعه ی عظیم ، این روستای زیبا را به جاذبه توریستی محبوب در پرتغال تبدیل کرده است.

6 شیان (Xian) 

شیان

شیان یکی از قدیمی ترین شهرها در چین با سابقه بیش از 3،100 سال می باشد. برای 100 سال این شهر پایتخت 13 سلسله بود  و در مجموع 73 امپراتوری در اینجا حکومت کردند. شیان ایستگاه شرقی جاده ابریشم و اقامتگاه ارتش سرخ بود. دیوار این شهر به خوبی حفظ شده است و در اوایل سلسله مینگ در قرن 14 دوباره ساخته شد که دور شهر را احاطه کرده است. اینجا یکی از بزرگترین دیوار های شهر در جهان می باشد که به اندازه ی کافی عریض است و 5 دوچرخه سوار در آن جای می گیرند. 

5 قلعه ایچان (Itchan Kala) 

قلعه ایچان

قلعه ایچان دیواره درونی شهری در خیوه (Khiva) در ازبکستان است. این شهر قدیمی بسیاری از بناهای تاریخی و خانه های قدیمی ، که قدمتشان به قرن 18 یا 19 برمی گردد را حفظ کرده است. جذاب ترین ویژگی های قلعه ایچان ، دیوارهای آجری آفتاب خشک و چهار دروازه در هر طرف از قلعه مستطیل شکل است. دیوارهای شهر چندین بار ویران شدند اما همیشه بازسازی می شدند. 

4 آویلا (Avila) 

آویلا

شهر قرون وسطی آویلا در غرب اسپانیا قرار دارد ، و بر روی قله مسطح یک تپه سنگی که به طور ناگهانی در میان بیابان افزایش می یابد ساخته شده است. آویلا دارای یک دیوار باشکوه که گرداگرد شهر قدیمی را احاطه کرده است می باشد. باروها دارای نه دروازه  و 88 برج می باشند که لانه بسیاری از لک لک ها در بالای آن ها قرار دارد. دیوارهای اولیه شهر در قرن 11 و 12 ساخته شدند.

3 کارکاسون (Carcassonne)

کارکاسون

شهر فرانسوی کارکاسون ، یکی از شهرهایی است که دیوارش به خوبی حفظ شده است و بزرگترین شهر دیواردار اروپا می باشد. غنی سازی شامل دو دیوار بیرونی ، برج ها و قلعه شهر ، در طی یک دوره زمانی طولانی انجام شده است. یکی از بخش ها رومی می باشد ، و به طور ویژه ای از دیواره های قرون وسطی با لایه ای از آجر و سقف کاشی کاری شده متفاوت است. یکی از برج ها محل تفتیش عقاید کاتولیک در قرن 13 بود . بخش هایی از فیلم رابین هود در سال 1991 : شاهزاده دزدان در داخل و اطراف کارکاسون فیلم برداری شد.

2 اورشلیم (Jerusalem)

اورشلیم

اورشلیم شهری مقدس با سه دین یهودیت ، مسحیت و اسلام می باشد در حالی که پایتخت جدید دولت اسرائیل و بزرگترین شهر کشور است. اینجا مکانی منحصر به فرد است که در آن محله های زیبای قدیمی مقابل برج های اداری درخشان و آپارتمان های بلند قرار گرفتند. شهر دیواردار اورشلیم ، که تا اواخر قرن نوزدهم تمام شهر تشکیل شده بود، در حال حاظر شهر قدیمی نامیده می شود و به چهار بخش تقسیم می شود: ارمنی ، مسیحی ، یهودی ، محله های مسلمان. از زمان های قدیم اورشلیم توسط دیوارها برای دفاع از آن احاطه شده است. در قرن 16 در زمان سلطنت امپراتوری عثمانی در منطقه ، تصمیم گرفته شد تا باقی مانده های دیوارهای باستانی شهر دوباره بازسازی شوند. ساخت و ساز از سال 1535 تا 1538 به طول انجامید و این دیوارها ، دیوارهایی هستند که امروزه وجود دارند.

1 دوبرونیک (Dubrovnik) 

دوبرونیک

دوبرونیک شهری دیواردار در ساحل دریای آدریاتیک در منتهی الیه جنوب کرواسی می باشد. نام مستعار آن "مروارید دریای آدریاتیک" است که یکی از برجسته ترین مقصدهای توریستی از دریای مدیترانه می باشد. این شهر به منظور تجارت دریایی ساخته شده است. در قرون وسطی این شهر تنها دولتی بود که در دریای آدریاتیک رقیب ونیز شد، و سطح قابل توجهی از توسعه را در طول قرن 15 و 16 به دست آورد. دیوارهای معروف جهان شهر قدیمی را احاطه کردند. عمدتا در طول قرن ها 12 تا 17 ساخته شدند و تا به امروز به خوبی حفظ شدند.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد