زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اگرچه اکثر شهرها دارای هزاران خیابان می باشند ، اما همیشه یک یا دو خیابان بهتر شناخته می شوند. آیا به دلیل داشتن فرصت های خرید ، مرکزهای شبانه ، مرکز سرگرمی و یا جایگاهشان در تاریخ است که گردشگران همیشه از این خیابان ها دیدن می کنند. این خیابان ها ، بلوارها و جاده های معروف اغلب تصویر جامعی دارند و در 10 مورد برتر ذکر شده اند.

10 خیابان لومبارد (Lombard Street)

خیابان لومبارد

خیابان لومبارد بین خیابان های هاید و لیونورت در سان فرانسیسکو واقع شده است، و به دلیل این که کج و پیچ در پیچ می باشد در جهان معروف است. بخش یک بلوک خیابان شامل هشت پیچ تند می باشد که برای کاهش شیب ها ، تپه هایی طبیعی ایجاد شده است.حد مجاز سرعت 5 مایل در ساعت (8 کیلومتر) است. همچنین خیابان ورمونت در سان فرانسیسکو و کوچه مار در برلینگتون ، آیووا دو خیابان معروف دیگر هستند که ادعا می شود خیابان هایی کج در جهان می باشند.  

9 جاده ابی (Abbey Road)

جاده ابی

جاده ابی در شمال لندن واقع شده است. استودیوهای این جاده در جنوب شرقی انتهای خیابان واقع شده اند که بیتلز 90 درصد از کارهایش را در آنجا ضبط کرده است. در آوریل سال 1969 ، آن ها جمع شدند و آلبوم نهایی خود را به عنوان یک گروه به نام "جاده ابی" ضبط کردند. این آلبوم تبدیل به پرفروش ترین کار آن ها شد و در حال حاظر تصویر برجسته روی جلد ، خط کشی عابر پیاده بیرون از استودیو می باشد. امروزه گردشگران برای ایجاد طرح جلد آلبوم خودشان به اینجا می آیند.

8 پیاده رو مشاهیر هالیوود (Hollywood Walk Fame) 

پیاده رو مشاهیر هالیوود

پیاده رو مشاهیر در طول خیابان هالیوود در لس آنجلس ، شامل یک سری ستاره های کشیده شده در پیاده رو ها می باشد که به مناسبت گرامیداشت بازیگران ، موسیقی دانان ، کارگردانان ، تولید کنندگان و گروه های تئاتر برای کمک به سرگرم شدن خودشان در اینجا می باشند. این خیابان با بیش از 2400 ستاره جاودانه شده است. همه ، از جمله طرفداران ، می تواند هر فرد فعالی را در زمینه سرگرمی معرفی کند، و هر ساله حدود 200 نامزد به کمیته بازرگانی اتاق هالیوود ارسال می شوند.

7 لا رامبلا (La Rambla) 

لا رامبلا

لا رامبلا پر از انبوه درختان می باشد که شلوغ ترین و پر جنب و جوش ترین خیابان بارسلونا ، اسپانیا است. اکثر مواقع ، گردشگران بیشتر از مردم محلی خیابان را اشغال می کنند ، که گزینه های خرید و ماهیت خیابان را به طور کلی تغییر داده اند. به همین دلیل است که این خیابان تبدیل به هدفی بزرگ برای جیب برها شده است. همچنین اغلب با نام لاس لامبلاس هم خوانده می شود ، به این دلیل که یک سری از چند خیابان مختلف است که حسی متمایز ایجاد می کنند.

6 جاده باغ میوه  (Orchard Road)

جاده باغ میوه

جاده باغ میوه یا خیابان اورچارد ، خیابان خرید اصلی سنگاپور است که به طور منظم افراد محلی و گردشگران خارجی به آن رفت و آمد دارند. نامش به خاطر وجود باغ های میوه در جاده می باشد ، این جاده دارای مراکز خرید ، رستوران های مجلل متعدد ، کافه ها و هتل ها است. همچنین این مکان محل اقامت رئیس جمهور سنگاپور می باشد. تزیین های کریسمس در کنار باغ میوه معروف و اغراق آمیز هستند ، با گوزن های شمالی که میان درختان نخل جست و خیز می کنند و خانه های شیرینی زنجفیلی که پوشیده از برف مصنوعی می باشند.

5 جاده کائو سان (Khao San Road)

جاده کائو سان

جاده کائو سان ، جاده ای کوچک واقع در یک بلوک از رودخانه چائو فرایا در بانکوک ، تایلند است. کائو سان به نام "آرد برنج" ترجمه می شود که یادآور زمانی است که این خیابان بازار بزرگ برنج بانکوک بود. با این حال ، در بیست سال گذشته ، جاده کائو سان تبدیل به پاتوق معروف کوه نوردان شده است. این جاده دارای محل های اقامت ارزان از جمله هتل هایی به سبک خوابگاه ها با قیمت های مناسب ، همچنین کافه ها ، دکه ی مواد غذایی ، رستوران ها ، فروشگاه ها ، کافی نت ها و آژانس های مسافرتی می باشد.

4 وال استریت (Wall Street) 

وال استریت

وال استریت قلب تاریخی یک منطقه مالی و محل بورس نیویورک می باشد. این اصطلاح برای کسب و کارهای بزرگ و معاملات سهام آمریکایی تبدیل به یک ضرب المثل شد. خیابان های باریک در سراشیبی برادوی به رود شرقی قرار دارند و وال استریت برای دیواری که در قرن 17 توسط یک هلندی برای محافظت از توافقات در حال رشدشان ساخته شد ، نام گذاری شد. در اواخر قرن 18 ، معامله گران و دلالان در زیر یک درخت چنار در پای وال استریت به معاملات غیر رسمی می پرداختند. این منشاء بازار بورس نیویورک است که در سال 1817 تاسیس شد. دیگر خیابان های معروف در شهر نیویورک شامل برادوی * ، خیابان پنجم و خیابان مدیسون * است.

3 ویا دولوروسا (Via Dolorosa)

ویا دولوروسا

ویا دولوروسا خیابانی معروف در دو بخش در شهر قدیمی اورشلیم است که آخرین مراحل به صلیب کشیده شدن مسیح را ترسیم می کند. مسیری 25 کیلومتری در طول قرن ها تغییر یافته است و کشفیات باستان شناسی در قرن بیست نشان می دهد که مسیر اولیه ویا دولوروسا در تپه های غربی در یک مسیر واقعی تر قرار داشت. با این وجود ، مردم برای شناختن درد و رنج عیسی مسیح ، مسیر را به طور سنتی طی می کنند. در طول مسیر 14 ایستگاه از صلیب وجود دارد که هر کدام به یک داستان و یا رویداد خاص متصل می شود.

2 باریکه لاس وگاس (Las Vegas Strip)

باریکه لاس وگاس

لاس وگاس مرکز قمار جهان ، در جنوب نوادا *، واقع شده است. قمار خانه ها را می توان در سراسر لاس وگاس پیدا کرد ، اما اکثر آن ها در  باریکه ای در امتداد بلوار جنوبی لاس وگاس قرار دارند. اینجا دارای یک هتل بسیار بزرگ است که با سخاوتی فراوان و توجه به جزئیات با ایجادی فضایی فانتزی طراحی شده است. قمار خانه ها اغلب نام ها و موضوعاتی دارند که از عاشقانه ها ، رازها و رمزها و مقصد های بسیار دور بیرون آمدند.

1 شانزه لیزه (Champs-Elysees)

شانزه لیزه

با وجود سینماها ، کافه ها ، مغازه های لوکس ، و درختان شاه بلوط ، شانزه لیزه یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین خیابان های پاریس و فرانسه است. این خیابان زیبا و گسترده از میدان کنکورد تا طاق پیروزی امتداد دارد. و همچنین یکی از معتبرترین بلوارهای خرید در پاریس می باشد. طبقات بالا عمدتا توسط دفاتر اشغال شده اند، بطوریکه تعداد کمی از مردم قادر به زندگی در شانزه لیزه هستند. از سال 1975 ، به طور سنتی آخرین مرحله ی تور دو فرانس در شانزه لیزه تمام شد ، و دوچرخه سواران شش تا هشت دور در خیابان عقب و جلو رفتند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد