زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مراکز خرید بزرگ ، خرید یک مرحله ای را برای هر آنچه قابل تصور باشد ارائه می دهند. لیست ما از بزرگترین مراکز خرید جهان بر اساس میزان بزرگی منطقه تجاری اجاره شده می باشد. این تعداد فوت مربع ملک ، برای فعالیت های درآمد زا مانند خرده فروشی ، غذا خوری و سرگرمی می باشند. رونق ساخت و ساز در آسیا ، که در آن زمین ارزان است ، و هزینه های نیروی کار کم می باشد ، مراکز خرید بزرگ را در آنجا به وجود آوردند. تنها دو مرکز خرید در این لیست خارج از آسیا واقع شده اند.

10 سیام پاراگون (Siam Paragon)

سیام پاراگون

سیام پاراگون با 3.2 میلیون فوت مربع در بانکوک یکی از بزرگترین مراکز خرید در تایلند است. این محل شامل طیف گسترده ای از فروشگاه های تخصصی و رستوران ها و همچنین سالن تئاتر و فیلم چند منظوره ، آکواریوم اقیانوس جهانی سیام ، گالری هنری تایلند و سالن کنسرت اپرا می باشد. همچنین این مرکز خرید دارای سالن بولینگ بزرگ و مرکز کارائوکه است.

9 برجایا تایمز اسکوئر (Berjaya Times Square)

برجایا تایمز اسکوئر

میدان تایمز برجایا یا برجایا تایمز اسکوئر با 3.44 میلیون فوت مربع در کوالالامپور قرار دارد، و مجتمع برج های دو قلو می باشد که شامل یک مرکز خرید و دو هتل پنج ستاره است. با 7.5 میلیون فوت مربع از طبقات پر از ساختمان ، در حال حاظر پنجمین ساختمان بزرگ در جهان می باشد. این مرکز خرید شامل بیش از 1000 مغازه خرده فروشی، 65 فروشگاه مواد غذایی ، و جاذبه های سرگرمی مختلف از جمله بزرگترین پارک سرپوشیده آسیا و سالن تئاتر سه بعدی مالزی که در طبقه سوم قرار دارد ، می باشد.

8 جواهیر استامبول (Istanbul Cevahir)

جواهیر استامبول

مرکز خرید و سرگرمی جواهیر با 3.47 میلیون فوت مربع واقع در سمت اروپایی استامبول ، ترکیه قرار دارد و در سال 2005 افتتاح شد که بزرگترین مرکز خرید در اروپا می باشد. 343 مغازه ، 34 رستوران فست فود و 14 رستوران منحصر به فرد در این مرکز خرید وجود دارند. امکانات دیگر شامل یک سالن بزرگ برای مراسم ها ، 12 سینما ، سالن بولینگ ، ترن هوایی کوچک و چندین امکانات سرگرمی دیگر می باشد. 

7 مرکز تجاری مگامال (SM Megamall)

مگامال

مرکز خرید مگامال با 3.6 میلیون فوت مربع در سال 1991 باز شد و در مترو مانیل (Metro Manila) یکی از بزرگترین مراکز خرید فلیپین قرار دارد. این مرکز خرید با ظرفیت حداکثر 4 میلیون ، روزانه 80،000 نفر را جذب می کند و دارای 2 ساختمان اصلی می باشد. ساختمان اول دارای سینماها ، سالن بولینگ فروشگاه مواد غذایی و اسباب بازی  و ساختمان دوم دارای مغازه های خرده فروشی می باشد. پلی که دو ساختمان اصلی را به هم متصل می کند شامل چندین رستوران است. در حال حاظر این مرکز خرید در حال به روز شدن و گسترش است. و هنگامی که به پایان برسد می تواند ادعا کند که بزرگترین مرکز خرید در فلیپین است.

6 مرکز خرید وست ادمونتون (West Edmonton Mall)

وست ادمونتون

مرکز خرید وست ادمونتون با 3.7 میلیون فوت مربع در ادمنتون ، آلبرتا ، کانادا قرار دارد و بزرگترین مرکز خرید از سال 1981 تا 2004 بود و در حال حاظر بزرگترین در آمریکا است. علاوه بر 800 فروشگاه و خدمات ، این مرکز دارای بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده در جهان ، و بزرگترین پارک آبی سرپوشیده در جهان و قصر یخی می باشد. امکانات دیگر شامل زمین گلف مینیاتوری ، یک سالن سینما و بولینگ می باشد.

5 مرکز خرید دبی (Dubai Mall) 

مرکز خرید دبی

مرکز خرید دبی با 3.77 میلیون فوت مربع بخشی از مجموعه برج خلیفه است ، و بلندترین ساختاری است که تاکنون توسط انسان ساخته شده است. با بیش از 12 میلیون فوت مربع ( معادل بیش از 50 زمین فوتبال) بر اساس مساحت ، بزرگترین مرکز خرید در جهان است ، اما اگر فضای اجاره شده را محاسبه کنیم مرکز خرید وست ادمونتون هم همین اندازه می باشد. این مرکز شامل بیش از 1200 مغازه از جمله بزرگترین فروشگاه آب نبات جهان ، زمین اسکی روی یخ ، مرکز بازی سگا ( شامل بازی بولینگ 3 بعدی)، هتل لوکس پنج ستاره ، 22 صفحه نمایش سینمایی به علاوه 120 رستوران و کافه می باشد. همچنین این مرکز دارای بزرگترین آکواریوم در جهان است.

4 مرکز خرید آسیا (SM Mall of Asia)

مرکز خرید آسیا

مرکز خرید آسیا با 4.2 میلیون فوت مربع در مترومانیل ، فیلیپین ، در سال 2006 افتتاح شد، که متشکل از 4 ساختمان متصل شده به گذرگاه ها می باشد. این مرکز دارای واگن برقی 20 نفره می باشد که مشتریان را به سراسر بازار می برد. یکی از جاذبه های اصلی این مرکز ، سالن تئاتری است که دارای یکی از بزرگترین صفحه نمایش های 3 بعدی در جهان است.همچنین این مرکز دارای زمین اسکی روی یخ به اندازه المپیک می باشد. که این می تواند هم به شکل تفریح و هم رقابت و همچنین به شکل هاکی روی یخ باشد.

3 مرکز جهانی (Central World)

مرکز جهانی

مرکز جهانی با 4.62 میلیون فوت مربع در سال 1990 در بانکوک افتتاح شد و بزرگترین مرکز در تایلند است. بر خلاف سیام پاراگون ، این مرکز خود را به عنوان یک مرکز خرید سطح متوسط به بازار عرضه کرد. در 19 مه امسال ، این مرکز خرید یکی از املاکی بود که توسط معترضان ضد دولتی در آتش سوخت. آتش به مدت دو روز شعله ور بود و فروشگاه ذن (ZEN) در آتش سقوط کرد. پس از ماه ها مرمت ، مرکز خرید با 80 درصد از فضای کسب و کار خود ، در 28 سپتامبر دوباره باز شد. 

2 مرکز خرید منابع طلایی (Golden Resources Mall)

مرکز خرید منابع طلایی

مرکز خرید منابع طلایی با 1.5 برابر بزرگتر از مرکز خرید آمریکا ، با 6.0 میلیون فوت مربع در چین ، بزرگترین مرکز خرید جهان از سال 2004 تا 2005 بود. اگرچه در ابتدا توسعه دهندگان این مرکز تخمین می زدند که بازار در روز 50000 خریدار خواهد داشت، در حالی که در سال 2004 تعداد واقعی به مراتب کم تر بود. یکی از مشکلات این بود که قیمت اقلام عرضه شده به مراتب فراتر از توانایی خرید مردم عادی چین بود. مانع دیگر این بود که به دلیل موقعیت این مرکز خرید خارج از قلب پکن ، این مرکز برای مصرف کنندگان خارجی قابل دسترسی نبود. 

1 مرکز خرید جدید جنوب چین (New South China Mall)

مرکز خرید جدید جنوب چین

این مرکز خرید با 6.46 میلیون فوت مربعدر دنگوآن ، چین قرار دارد و براساس منطقه اجاره شده تجاری، بزرگترین مرکز خرید در جهان است. این مرکز دارای 7 منطقه می باشد که از شهرهای بین المللی از جمله ماکت طاق پیروزی * و کانال گوندولا نمونه برداری کردند. اما آن چیزی که ندارد مشتری است. از آنجا که در سال 2005 افتتاح شد، مرکز خرید با کمبود شدید کارکنان مواجه است. بخش عمده ای از فضاهای خرده فروشی و 99 درصد از فروشگاه ها خالی ماندند. تنها مناطق اشغال شده این مرکز ، نزدیک در ورودی می باشد که شامل چند فست فود زنجیره ای غربی می باشد. نام مستعار آن بزرگترین مرکز خرید شبح در جهان است.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد