زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

اگر شما برای برخورد با یک کوسه اشتیاق دارید و یا رویای شنا در دریای آبی رنگ را دارید ، بنابراین باید یک ماجراجویی زیر آب را برای تعطیلات بعدی خود درنظر بگیرید. از اقیانوس اطلس تا دریای بالتیک تا دیواره بزرگ مرجانی انتخاب گسترده ای از ماجراجویی هایی  است که شما می توانید داشته باشید. برای کمک به شما در انتخاب کمی ساده تر ، در اینجا 6 ماجرای غواصی مطمئن وجود دارد:

6 شیرجه در ساحل اطراف مدیترانه مایان (Mayan Riviera Dive Locations)

اطراف مدیترانه مایان

این موقعیت در موازات خط ساحلی کارائیب ، مکزیک قرار دارد ، که دارای صخره های مرجانی می باشد که دومین صخره های طولانی در جهان هستند. در اینجا، غواصان می توانند با شنا کردن در گودال ها، تشکیل غارهای کربنات را با توجه به ترکیب هماهنگی از آب شیرین و نمک که در این منطقه از جهان منحصر به فرد است را ببینند. ترکیب منحصر به فرد آب شیرین و نمک به شما این فرصت را می دهد تا موجوداتی را که روی آب شور شناور هستند را ببینید. در حالی که شما دخمه های پر پیچ و خمی را که توسط فرآیندهای بسیار قدیمی زمین شناسی تشکیل شدند را می بینید می توانید رازهای این منطقه را کشف کنید.

5 میکرونزی (Micronesia) 

میکرونزی

میکرونزی نامی است که به 2000 جزیره کوچک و گرمسیری که بیش از 3 میلیون مایل مربع در اقیانوس آرام پراکنده شده اند و یکی از بهترین مکان ها برای غواصی بعدی شما می باشند داده اند. جزایر مختلفی که بخشی از میکرونزی هستند، از لحاظ جغرافیایی، فرهنگی و طبیعی متنوع می باشند. نه تنها به خاطر بومیانی که در این جزیره اقامت دارند، بلکه به خاطر حیاط وحشی که هم جزیره و هم آب های اطراف آن را پر کرده است. افرادی که به دنبال آب های بکر و شفاف هستند، مکانی بهتر از میکرونزی را پیدا نخواهند کرد. انتخاب یک جزیره برای شیرجه زدن ممکن است دشوار باشد، اما هر یک از 8 گروه اصلی جزیره ها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند؛ و صادقانه این که شما نمی توانید در مورد هر کدام به نتیجه ای نرسید.

4 جزایر هاوایی (Hawaii Islands)

جزایر هاوایی

تعطیلات هاوایی واقعا کامل نیست اگر شما زمانی را برای کشف زندگی دریایی در اقیانوس آرام که جزیره های زیبای هاوایی را احاطه کرده است صرف نکنید. به عنوان یکی از بزرگترین ذخایر دریایی در ایالت متحده ، غواصی در اینجا به شما فرصتی برای دیدن 25 درصد از موجودات دریایی که بومی یا منحصر به فرد جزایر هاوایی هستند می دهد. هاوایی متشکل از 132 جزیره می باشد، و تعطیلات در اینجا به شما فرصتی برای کشف آتشفشان های زنده ، پیاده روی در میان جنگل های انبوه ، شیرجه عمیق زدن در اقیانوس آرام ، یادگیری در مورد تاریخ هاوایی ، ادای احترام به پرل هاربر و از همه مهمتر یافتن خودتان زیر خورشید درخشان هاوایی می دهد. با وجود آب های گرم در طول سال ، آب هایی که هاوایی را احاطه کرده اند ، هم برای غواصی پیشرفته و هم مبتدی ایده آل می باشند.

3 جزایر کانال کالیفورنیا (Channel Islands Of California) 

جزایر کانال کالیفورنیا

جزایر کانال کالیفورنیا زنجیره ای از 8 جزیره  سواحل کالیفورنیای جنوبی می باشد، که بهترین تجارب غواصی در آمریکا را فراهم می کند که احتمالا به همین دلیل است که اغلب لقب " گالاپاگوس آمریکای شمالی" را دارند. ترکیبی منحصر به فرد از آب سرد شمال با جریان های گرم جنوبی به جزیره های کانال فوق العاده ترین زندگی دریایی بومی را ، برخلاف هر جای دیگر جهان می دهد. شیرجه زدن در زندگی حیات وحش در آب های جزیره ها بدان معنی است که شما قادر خواهید بود موجودات منحصر به فرد جزیره  فاکس ، مرداب ها ، جزیره اسکراب جی ، جزیره مارمولک ، جزیره مارمولک شب ، بز ، سان کلمنته (San Clemente Island goat) و دیگر حیوانات دریایی بومی که تنها به این منطقه از جهان تعلق دارند را خواهید دید. این واقعا یک تجربه غواصی می باشد که در هیج جای جهان پیدا نمی کنید ، که تنها کمی دورتر از سواحل زیبای جنوب کالیفورنیا می باشد.

2 صخره مرجانی باربادوس (Barbados Barrier Reef)

صخره مرجانی باربادوس

این مکان یکی از برجسته ترین نقاط توریستی در کارائیب است، این جزیره مستعمره کوچک 21 مایل طول و 14 مایل عرض دارد.با سفری به زیر سطح کارائیب به اوج زندگی دریایی رنگارنگ و وسیع در پرتگاه های عمیق می رسید. این مکان محل زندگی هزاران ماهی زیبا می باشد ، صخره های مرجانی به ماجراجویان فرصتی برای شنا در میان اسب دریایی ، قورباغه ماهی ، مار ماهی غول پیکر و انبوهی از موجودات جذاب دیگر می دهد. دو مکان محبوب برای غواصی بین کشتی های شکسته ، خلیج کارلایل و پارک دریایی فولک استون می باشد. با درجه حرارت متوسط 80 درجه و محدوده دید بین 40 تا 70 فوت، باربادوس بهترین فرصت غواصی را برای افرادی که به دنبال یک ماجراجویی منحصر به فرد زیر آب هستند ارائه می دهد.

1 سلسله صخره های مرجانی بزرگ (Great Barrier Reef System) 

صخره های مرجانی بزرگ

نیازی به مقدمه چینی نیست ، صخره مرجانی بزرگ یا دیواره بزرگ مرجانی برای ساخت نام خود به عنوان یکی از بهترین مکان های غواصی در جهان ، کار شگفت انگیزی را انجام داده است.به عنوان بزرگترین صخره جهان ، شامل بیش از 2900 صخره جداگانه است که بیش از 1600 مایل امتداد دارد ، و می تواند از فضای بیرونی دیده شود و به عنوان بزرگترین ساختار جهان که توسط موجودات زنده ساخته شده در نظر گرفته می شود. آنچه سد مرجانی بزرگ را تبدیل به موقعیتی ایده آل برای شیرجه زدن می کند، نه تنها موجودات دریایی بسیار متنوع هستند بلکه آب شفاف و گرم هم می باشد. این مکان از سال 1981 به عنوان "میراث جهانی" ذکر شده است، کاوش در زیر آب به معنی ورود به خانه ی بیش از 400 گونه مرجان، 1500 گونه ماهی، 4000 گونه از نرم تنان، 5000 گونه جلبک دریایی و 200 گونه پرنده است.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد