زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

معبد کارني ماتا (Karni Mata Temple) در هند يکي از عجيب ترين معبدهاي جهان است. اين معبد محل زندگي بيش از ۲۰۰۰۰ موش است و جالب اينکه اين موش ها نه تنها در آن جا زندگي مي کنند و غذا مي خورند، بلکه جمعيت زيادي که به آنجا مي آيند موش ها را مي پرستند. اين حيوانات از نظر مردم مقدس هستند و افراد زيادي از مناطق دوردست براي اداي احترام به موش ها به معبد مي آيند.
موش ها در همه جاي معبد کارني ماتا ديده مي شوند، از دستگيره هاي در گرفته تا لبه هاي مرمري ساختمان، همه جا پر از موش است. مردم براي موش ها شير، نارگيل و غذاهاي ديگر مي آورند و کاملا مراقب هستند که موشي را زير پا له نکنند. مردن يک موش زير پاي شخص شوم ترين اتفاق محسوب مي شود و مقصر ناچار است که جريمه گزافي بپردازد ، يعني يک موش طلا براي معبد بياورد. براي اينکه موش ها از گزند پرندگان و ساير حيوانات در امان بمانند ، در اطراف ساختمان سيم هاي خاردار و ساير وسايل در نظر گرفته شده است.
معبد کارني ماتا 1
افسانه هايي وجود دارد مبني بر اينکه مارني ماتا، زني که در قرن ۱۴ زندگي مي کرد، در واقع تجسم دورگا، الهه قدرت و پيروزي است. گذشتن موش از کنار پاي کسي يک اتفاق فرخنده و پربرکت محسوب مي شود، به خصوص اگر موش سفيد باشد. مردم موش هاي سفيد را تجسم کارني ماتا و ۴ پسرش مي دانند. گفته مي شود تنها ۱۰ موش سفيد در معبد وجود دارد.
معبد کارني ماتا 2
معبد کارني ماتا 3
خوردن پس مانده غذاي موش ها يک نعمت به شمار مي رود و زيارت کنندگان شير يا شيريني هايي را که موش ها قسمتي از آنها را خورده اند مي خورند. جالب اينکه تا به حال بيماري طاعون در بين زيارت کنندگان وجود نداشته ، که اين را معجزه کارني ماتا مي دانند.
DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد