زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

شیلی بین آند و اقیانوس آرام قرار دارد، و گاهی اوقات به عنوان طولانی ترین کشور جهان نامیده می شود. هرگز بیشتر از 180 کیلومتر وسعت نداشت، اما خط ساحلی آن بیش از 4300 کیلومتر می باشد. از جمله جاذبه های توریستی برتر در شیلی ، خشک ترین بیابان جهان ، مناظر دیدنی و جذاب از یخچال های طبیعی و کوه های آتشفشان در امتداد اقیانوس آرام می باشد. 

10 تپه سان کریستوبال (Cerro San Cristobal)

تپه سان کریستوبال

سان کریستوبال یک تپه در شمال سانتیاگو با چشم اندازی زیبا در بالای شهر می باشد. در قله کوه ، یک کلیسا و مجسمه 22 متری مریم مقدس وجود دارد. شما می توانید با ماشین برقی یا پیاده روی طولانی به قله برسید. بزرگترین پارک عمومی سان کریستوبال در این تپه قرار دارد. در این پارک یک باغ گیاه شناسی ، باغ وحش و دو استخر شنا وجود دارد.

9 زیستگاه طبیعی پنگوئن ها (Los Pinguinos Natural Monument) 

زیستگاه طبیعی پنگوئن ها

این زیستگاه بزرگترین جرگه پنگوئن ها در جنوب شیلی می باشد ، این زیستگاه محل زندگی بیش از 120000 پنگوئن ماژلانی است. این زیستگاه در جزیره کوچک ماگاندا قرار دارد، و فقط یک کیلومتر مربع می باشد و فانوس دریایی قرمزی در بالای آن قرار گرفته است. در ماه سپتامبر یا اکتبر هر سال ، پرندگان مهاجر به اینجا بازگشته و جفت خود را پیدا می کنند. در پایان ماه مارس پنگوئن ها دوباره به دریا بازمی گردند.

8 جزیره چیلو (Chiloe Island)

جزیره چیلو

جزیره چیلو ، بزرگترین مجمع الجزایر چیلو در منطقه لس لاگوس و پس از تیرا دل فوئگو ، دومین جزیره بزرگ در جنوب آمریکا است. در بخشی به دلیل جداسازی فیزیکی اش از شیلی ، این جزیره دارای معماری بسیار ویژه و فرهنگی محلی می باشد. اسپانیایی ها در قرن 16 وارد شدند، و به دنبال آن ها مبلغان مذهبی آمدند ، که در تلاش برای آوردن مسیحیت به مجمع الجزایر ، صدها کلیسای چوبی منحصر به فرد ساختند و نتیجه اش ترکیب مذهب کاتولیک و باورهای اعتقادی شیلی شد.

7 والپرایزو (Valparaiso) 

والپرایزو

والپرایزو در سواحل اقیانوس آرام و در منطقه مرکزی شیلی قرار دارد، و برای خانه هایی با رنگ روشن ، فرهنگ غیر متعارف و چشم اندازهای ساحلی زیبایش شناخته شده می باشد. والپرایزو بر روی دامنه کوه های شیب دار مشرف به اقیانوس آرام ساخته شده است و دارای خیابان های پر پیچ و خم و کوچه های سنگ فرش شده می باشد که بیانگر میراث غنی معماری و فرهنگی است.

6 یخچال های طبیعی سان رافائل (San Rafael Glaciers)

یخچال های طبیعی سان رافائل

یخچال های طبیعی سان رافائل ، در پارک ملی لاگونا سان رافائل قرار دارد و بزرگترین یخچال های طبیعی در اینجا می باشد. تنها از طریق قایق یا هواپیما می توان به این مکان دسترسی پیدا کرد. از طریق عبور از کانال ها ، سفر با قایق مناظری را با خود به همراه خواهد داشت. آنچه شما می توانید از قایق ببینید در واقع انتهای یخچال های طبیعی می باشد که طول برخی از آن ها 15 کیلومتر می باشد.

5 دره ماه (Valle de la Luna)  

دره ماه

دره ماه در کویر آتاکاما قرار دارد. این صحرای بسیار زیبا ، نتیجه قرن ها باد و سیل روی شن ها و سنگ های منطقه می باشد. تپه های شن و ماسه ای بزرگ ، و حالت سنگ ها تقلیدی از شکل ماه می باشد، و منطقه این نام را به آن داده است که "دره ماه" ترجمه می شود.

4 تورس دل پین (Torres del Paine)

تورس دل پین

تورس دل پین یک پارک ملی در منطقه وسیع جنوبی پاتاگونیا می باشد، و دارای کوه ها ، دریاچه ها و یخچال های طبیعی است. محور اصلی پارک سه برج می باشد، سه قله گرانیتی دیدنی و جذاب که توسط یخ ها تشکیل شده اند. بلندترین قله در حدود 2500 متر ارتفاع دارد. 

3 پوکُن (Pucon)

پوکُن

پوکُن یک شهر کوچک است که وسط جنوب دریاچه منطقه قرار دارد. محلی بی نظیر به همراه یک دریاچه زیبا و آتشفشانی با ابهت،  اینجا را به محبوب ترین جاذبه ی گردشگری در شیلی تبدیل کرده است. پوکُن انواع فعالیت های ورزشی و تفریحی از جمله اسکی روی آب و برف ، قایق سواری ، اسب سواری ، چشمه های آب گرم طبیعی و بالا رفتن از کوه ویاریکا را ارائه می دهد.

2 پارک ملی لوکا ( Lauca National Park) 

پارک ملی لوکا

پارک ملی لوکا در شمال شیلی و در محدوده آند قرار دارد که یکی از جاذبه های توریستی برتر در شیلی است. جذاب ترین ویژگی  در  پارک لوکا ، دریاچه چانگارا یا چونگارا (Chungará Lake) ، یکی از مرتفع ترین دریاچه ها در جهان می باشد. آتشفشان پومراپه (Pomerape) با برادر دو قلو خود پاریناکوتا که با بولیوی هم مرز است از دیگر جاذبه های پارک ملی لوکا به شمار می آید . 

1 جزیره ایستر (Easter Island) 

جزیره ایستر

یکی از جزایر جدا بر روی زمین جزیره ایستر می باشد که در جنوب شرقی اقیانوس آرام قرار دارد. این جزیره به خاطر 887 مجسمه  یادبود به نام موآوی یا موآی که قرن ها پیش ساخته شده اند شناخته شده می باشد.  جای تعجب نیست که موآوی به طور علنی جاذبه های توریستی دیگر جزیره را تحت الشعاع قرار داده است. جزیره ایستر دارای غواصی ، موج سواری و همچنین دو دهانه آتشفشان و چند ساحل شنی می باشد.

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد