زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

پاموکاله (Pamukkale) در جنوب غربی ترکیه و دو ساعتی شهر آنتالیا در استان دنیزلی (Denizli)در منطقه ای کوهستانی و در فاصله ای اندک از دریای مدیترانه واقع شده است. این منطقه علاوه بر اینکه توسط دولت ترکیه حفاظت می شود جزء آثار طبیعی اروپا نیز به ثبت رسیده و سالانه بودجه ای نیز از طرف اتحادیه حمایت از آثار تاریخی فرهنگی و طبیعی اروپا برای حفظ این اثر تاریخی فرهنگی و طبیعی اروپا برای حفظ این اثر تخصیص می یابد. 

پاموکاله ، اولین چشمه آب شور جهان از شگفتی های بسیار عجیب است.آب های کالیسوس با حرارت 35 درجه از ارتفاع 100 متری فرو می ریزند و استخرهای بزرگ و متعددی را تشکیل می دهند، آب روح معماری این تشعشعات زیبا بوده و این مکان بنام قصر پنبه ای مشهور شده است.

پاموکاله1

پاموکاله یا پاموک‌کاله دارای سنگ آهک متخلخل تراورتن است و آب روان باعث ته‌نشین شدن کانی‌های کربناتی به صورت ایوان‌های مطبق در این ناحیه شده‌است. پاموکاله در منطقه دریای اژه و دره رودخانه مَندَرَس واقع شده‌است که در بیشتر فصول سال آب و هوایی معتدل دارد . پاموکاله2

استخرهای آب گرم این ناحیه خواص درمانی نیز دارند. مردم هزاران سال است اعتقاد دارند حمام کردن در این استخرها خاصیت شفابخش دارد و قدمت آنها به زمان رم باستان می رسد و به همین دلیل باقیمانده شهر تاریخی هیراپولیس (hlerapolis) که نام قدیمی پاموکاله بوده است نیز در نزدیکی محل چشمه قرار دارد و دولت ترکیه آن را به شکل موزه درآورده است .

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد