زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

خدمات رساني عالي، امکانات رفاهي مناسب و غذاهاي لذيذ، شاخص‌هايي سنتي و هميشگي است که معمولا براي درجه بندي هتل‌ها مورد استفاده قرار گرفته و مشتري‌ها با توجه به آنها، هتل‌هاي مورد نظر خود را انتخاب مي‌کنند. اما اينروزها، برخي از هتل‌ها يک گام به جلو برداشته و جاذبه‌هاي ديگري را نيز براي جلب بيشتر مشتري به وجود آورده‌اند. يکي از اين نقاط تازه کشف شده بام هتل‌ها هستند. بام هتل‌هاي بزرگ در شهرهاي مهم جهان امروز به عنوان يکي از بخش‌هاي مشتري پذير تبديل شده و با قرار گرفتن رستوران‌ها، استخر‌هاي شنا و ديگر امکانات تفريحي، خود به تنهايي، درآمدي چشمگير را براي صاحبانشان به همراه دارند.

در اين گزارش سعي شده است، هتل‌هايي از دبي گرفته تا برلين و پاريس تا نيويورک را که سقف‌هايشان چيزي بيشتر از يک تراس معمولي را در اختيار مشتريان قرار مي‌دهند، مورد بررسي قرار گيرند.

هتل ساحلي جميره، دبي:
هتل جميره يکي از مجلل‌ترين هتل‌هاي ساحلي دبي به شمار مي رود. اين هتل داراي 1617 اتاق، يک پارک آبي و 20 رستوران بوده و با دو بالکن و محوطه فضاي باز در سقف آن مناظري زيبا را به مشتريان ارائه مي‌کند. از رستوران چرخان و 360 درجه اي اين هتل که روي سقف قرار گرفته منظره‌اي خيره کننده از وسعت خليج فارس نمايان است. علاوه بر آن روشنايي‌هاي شهر و هتل معروف برج العرب نيز از بيست و چهارمين طبقه اين هتل به راحتي قابل رويت است.

هتل برج لبوا استيت، تايلند:
اين هتل در کرانه رودخانه کائو پرايام که از شهر بانکوک مي‌گذرد بنا شده است. اين هتل دومين ساختمان بزرگ شهر بانکوک به شمار مي‌رود و در شصت و سومين طبقه خود، چشم انداز و نمايي بسيار نفس گير و هيجان انگيز را در اختيار مشتريان قرار مي دهد. رستوران اين هتل که «سيروکو» نام دارد به سمت آسمان باز شده و علاوه بر فضاي دلپزير، غذايي لذيز و مديترانه اي را به ميهمانان مي چشاند. از ديگر جاذبه هاي اين هتل، ديدن ميليون ها انساني است که همچون امواج دريا در زير پاي مهمانان آن شناورند.

هتل رومي، برلين:
اين هتل را مي‌توان در رده هتل‌هاي لوکس و مجللي ناميد که از نظر نمايي سنتي نيز از ظرايف و زيبايي کاملي برخوردار است. محل قرار گرفتن هتل ميدان مشهور ببل در برلين و نزديک به تفرجگاه توريستي آنتر دن ليندن است.

بناي قديمي و اوليه اين هتل در سال 1889 ساخته و از 146 اتاق برخوردار است. سقف‌هايي بلند داشته و اسباب و اثاثيه‌اي بسيار گران، گذشته اي درخشان را از اين هتل به تصوير مي کشد. از تراس سقفي اين هتل، مهمانها چشم انداز مسلط به شهر مرکزي آلمان داشته و حتي کليساي جامع و برج تلويزيون اين شهر را نيز به راحتي زير پاي خود دارند.

هتل بيروآلتو، ليسبون:
مهمانان هتل بيروآلتو در ليسبون پس از ورود به آن خود را در فضايي مي‌يابند که در عين مدرن بودن، ويژگي هايي سنتي را نيز دارا است. عناصر هنري موجود در اين هتل همچون مجسمه‌هاي يخي، عکس‌هاي سياه و سفيد، مبلمان عتيقه سلطنتي و ديگر لوازم زينتي ميهمانان را به فضاي قرن هجدهم مي کشاند. ايوان سقفي اين هتل در طبقه ششم آن قرار گرفته است. ميهمانان مي توانند عصرهاي خود را در اين مکان به مطالعه يا گفتگو کردن با يکديگر سپري کنند. علاوه بر آن با تهيه ساندويچ از بوفه اين بخش از هتل، مهمانان مي توانند همزمان با صرف غذا نمايي زيبا از شهر و رودخانه تاگوس را مشاهه کنند.

هتل ريتز کارلتون، مسکو:
در امتداد ميدان سرخ مسکو، هتل ريتزکارلتون قرار دارد. چوب درختان توت لهستاني، سنگ مرمرهاي زيبا و شمعداني‌هاي گران قيمت از مجلل بودن و زيبايي اين هتل پنج ستاره سخن مي گويند. اين هتل يازده طبقه داشته و رستوران روي پشت بام آن نيز غذايي متنوع از شرق دور تا غرب وحشي را براي ميهمانان خود تدارک ديده اند. از ديگر ويژگي‌هاي آن، عصرهاي شهر است که اين رستوران را به باشگاهي پر رفت و آمد مخصوص جشن‌هاي مختلف تبديل مي کند. باشگاهي که نمايي بسيار زيبا به کاخ کرملين دارد.

هتل مرکزي ان اچ پارک، هاوانا:
هتل سنتي ان اچ پارک، در مرکز شهر هاوانا، پايتخت کوبا و در فاصله کمي از کليساي جامع و ساختمان پارلمان شهر قرار دارد. اين هتل چهار ستاره از دو ويژگي برخوردار است که نمايي بر خوردار از تزيينات استعماري و کلاسيک ايتاليايي و طراحي مدرن و امروزي را شامل مي‌شود.

از مناظر زيبا و مهمي که از پشت بام يا رستوران سقفي اين هتل مي‌توان ديد پارک مرکزي هاوانا و تفرجگاه پازو دو پرادو است.

هتل گانزوورت، نيويورک:
هتل گانزوورت يکي از انواع هتل‌هاي مجلل نيويورک به شمار مي‌رود که در ناحيه معروف فرآوري گوشت اين شهر قرار دارد. اما فضاي هيجان انگيز و شاد هتل در محاصره آسمان خراش‌هاي سر به فلک کشيده و کسل کننده مسدود شده است. در اين ميان فضاي درونياين هتل تا حد بسيار زيادي ضعف بيروني آن را پوشانده و به نوعي شيوه زندگي در اين شهر بزرگ را به تصوير کشيده است. طراحان هتل تا حد زيادي سعي کرده اند با ايجاد فضايي سر باز در پشت بام و راه اندازي استخر ديدني روي هتل جاذبه‌اي دلپذير را براي اين ساختمان محصور شده به وجود آورند. مکاني که ميهمانان آن براي مدتي کوتاه به آرامش عميق خواهند رسيد.

گراند هتل مرکزي، بارسلون:
گراند هتل در مرکز شهر بارسلون و در نزديکي منطقه گردشگري البورن اين شهر قرار دارد. اين هتل از جذابيت فوق العاده‌اي برخوردار است. نه به خاطر نما و ظاهر برجسته و زيباي آن بلکه زيبايي فوق العاده تزيينات داخلي آن کاملاً فضاي دوران طلايي قرن بيستم را به تصوير مي کشد.

تمام فضاي 350 متر مربعي موجود در سقف اين هتل نيز به استخر شنا و بوفه هاي غذاخوري اختصاص داده شده است. غذاهاي لذيذ از جمله ويژگي هاي مهمي است که در اين بخش از هتل تهيه و سرو مي شود.

هتل تراس، پاريس:
اين هتل چهار ستاره از 98 اتاق تزيين شده و لوکس برخوردار بوده و مي‌توان از آن به عنوان يک مرکز شروع مناسب و ايده آل براي کشف يک شهر کاملاً فرانسوي ياد کرد. نام اين هتل از تراس زيباي آن گرفته شده که در طبقه هفتم قرار دارد و دورنما يا منظره‌اي جذاب و ديدني از برج ايفل را در معرض ديد ميهمانان خود قرارمي‌دهد.رستوران اين هتل ميزبان پاريسي‌ها و غير پاريسي‌هايي است که تعطيلات آخر هفته خود را براي صرف غذايي لذيذ و لذت بردن از ساحل رودخانه سن در آن سپري مي‌کنند

سيد محمد برازنده 

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد