زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

بوینس آیرس به دلایل خوبی پربازدید ترین شهر در جنوب آفریقا می باشد. بیش از 400 سال است که این شهر برای زندگی فرهنگی برجسته و معماری تاثیر گرفته از اروپا معروف می باشد. تانگو، این رقص حسی، در آرژانتین اختراع شد و بوینس آیرس مکان خوبی برای آموزش دادن یا به کمال رساندن این رقص است. مروری بر جاذبه های توریستی برتر در بوینس آیرس:

10 پورتو مادرو (Puerto Madero)

پورتو مادرو

ساختمان های براق ریو دلا پلاتا در پورتو مادرو بزرگترین طرح توسعه ی شهری در پایتخت هستند. پورتو مادرو ،  بندر اصلی بوینس آیرس در اواخر قرن نوزده بود، اما خیلی زود توسط کشتی های بزرگ منسوخ شد. این بندر، زمانی که تصمیم گرفته شد انبارهای قدیمی بزرگتر شوند، در سال 1989 سقوط کرد: ساختمان ها می توانند به عنوان استراحتگاه،رستوران، مغازه و کسب و کارهای دیگر مورد استفاده قرار گیرند. برای این که کمی ذوق در پروژه استفاده شود، همه ی خیابان های منطقه به یادبود زنان نام گذاری شده است.قدم زدن در میان پورتو مادرو ، راهی عالی برای صرف یک بعداز ظهر دلپذیر است. 

9 موزه ملی هنرهای زیبای دِ بِلاس (Museo Nacional de Belles Artes) 

موزه ملی هنرهای زیبای دِ بِلاس

موزه ملی هنرهای زیبا واقع در منطقه ی رِکُلِتا ، توسط گردشگران بسیاری تحسین می شود، برخی از آن ها به دلیل مجموعه کارهای فوق العاده ای از هنرمندان اروپایی و آرژانتینی، با موزه لوور کوچک مقایسه می شوند. مکان های بسیاری به صورت رایگان وجود ندارند که مردم بتوانند این هنرها را ببینند. این موزه در سال 1895 افتتاح شد، و به محل فعلی خود نقل مکان کرد. مجموعه ای از هنرهای زیبا و بزرگترین در آرژانتین، از هنر در قرون وسطی تا قرن 20 طبقه بندی شده اند.

8 سالن تئاتر کولون (Teatro Colon)

سالن تئاتر کولون

سالن تئاتر کولون در سال 1908 با اجرای نمایش " آیدا" افتتاح شد، این سالن در بوینس آیرس توسط معماران سلسله ای طراحی شده است، که سبک ساختار گزینش شده را توصیف می کند. سالن کولون با نزدیک به 2500 صندلی و جای ایستادن برای 1000 نفر،تا اتمام خانه ی اپرای سیدنی در سال 1973، بزرگترین خانه اپرا در جهان بود و به عنوان یکی از جاذبه های توریستی برتر در بوینس آیرس باقی ماند.

7 باغ گیاه شناسی کارلوس تایس (Carlos Thays Botanical Garden) 

باغ گیاه شناسی کارلوس تایس

کارلوس تایس ، یک هنرمند فرانسوی بود که در چهل سالگی به بوینس آیرس آمد، و در اواخر قرن 19 و اوایل قرن 20 ، شروع به تغییر چهره ی این شهر کرد.تحت نظارت او بسیاری از پارک ها توسعه یافتند، و آن هایی که موجود بودند بازسازی شدند. اما باغ گیاه شناسی پروژه محبوب او بود. باغ گیاه شناسی در منطقه پالرمو در نزدیکی باغ وحش قرار دارد که محل نگه داری بیش از 50000 گونه گیاهی می باشد. آخرین گردشگران می گویند،این پارک راه بسیار خوبی برای فرار از شلوغی و فشار پایتخت است، چه با قدم زدن در مسیرهای پیچ در پیچ، یا فقط با نشستن روی نیمکت و مطالعه کردن. 

6 ستون هرمی شکل سنگی (El Obelisco)

این ستون هرمی شکل یکی از جاذبه های دوست داشتنی است که با 68 متر ارتفاع در بالای شهر قرار دارد. این اثر به عنوان گرامیداشت چهارصدمین سال تاسیس شهر ساخته شده بود، و شهر به عنوان پایتخت  ملی و مکانی که در آن برای اولین بار پرچم آرژانتین برافراشته شد نامگذاری گردید. در واقع پرچم برای اولین بار در سال 1812 در کلیسای سنت نیکلاس دِ باری که برای ساخت ستون هرمی شکل تخریب گردید ، افراشته شد.این افتخار بسیار بزرگی است که خیابان دِخولیو 9 با خیابان کورینتس هم تقاطع شده اند. گفته می شود که دِخولیو 9 وسیع ترین خیابان در جهان است و بعد از تاریخ 1816 که آرژانتین استقلال خود را از اسپانیا اعلام کرد، نام گذاری شد.

5 کافه تُرتُنی (Café Tortoni) 

کافه تُرتُنی

مسافرانی که به دنبال کسب تجربه در غذا خوردن هستند ممکن است بخواهند از کافه تُرتُنی ، قدیمی ترین و معروف ترین کافه آرژانتین دیدن کنند. این کافه در سال 1858 توسط یک فرانسوی افتتاح شد،که به تقلید از یک نمونه پارسی بود و مکانی محبوب برای لذت بردن از قهوه یا تنقلات و همچنین صحبت دوستانه کردن با نویسندگان، نقاشان و هنرمندان دیگر است. و همچنین مکان خوبی برای تماشای رقص تانگو که توسط افراد حرفه ای انجام می شود ،می باشد. این کافه در اَوِنیدا دِ مایو قرار دارد و افراد گرسنه را با ساندویچ ها، استیک ها و دسرهایی که بیش از اندازه خوب به نظر می رسند، جذب می کند.

4 میدان دُرِقو  (Plaza Dorrego)

میدان دُرِقو

مسافرانی که یکشنبه در بوینس آیرس هستند ، نمی خواهند بازارهای میدان دُرِقو را از دست بدهند، به خصوص اگر برای عتیقه جات و چیزهای عجیب به آنجا آمده باشند. میدان دُرِقو یکی از قدیمی ترین میدان های عمومی در بوینس آیرس است، و در قرن 18 زمانی که کشاورزان در روزهای یکشنبه واگن های پر از محصولاتشان را برای فروش به مردم محلی می آوردند، به عنوان بازار شناخته شد. بازارهای عتیقه جات کنونی در اوایل سال 1970 شروع به کار کردند؛ گردشگرانی که نمی توانند از بازارهای یکشنبه دیدن کنند،ممکن است از مناطق اطراف میدان از جمله سان تِلمو مرکز عتیقه ی منطقه لذت ببرند. خریداران خسته می توانند در یک کافه در فضای باز استراحت و رقص تانگو را تماشا کنند. 

3 کامینیتو (Caminito)

کامینیتو

کامینیتو که به عنوان "خیابان کوچک" ترجمه شده همیشه یک خیابان نبود. این در اصل یک رود است؛ وقتی آبها خشک شدند،مسیر خط آهن در بستر خشکی ساخته شد. وقتی خط آهن حذف شد، آنجا تبدیل به محل دفن زباله گردید. اما امروز به عنوان رنگارنگ ترین خیابان بوینس آیرس در نظر گرفته می شود. این خیابان در محله لابوکا قرار دارد، و مکان خوبی برای تماشای هنرمندان در محل کارشان و مشاهده آثار تکمیل شده  آنها است. و چندین موزه در امتداد خیابان واقع شده است.

2 گورستان رِکُلِتا  (Recoleta Cemetery)

گورستان رِکُلِتا

رِکُلِتا تنها یک گورستان معمولی نیست، اینجا مکانی است که نخبگان بوینس آیرس و آرژانتین از جمله رئیس جمهور سابق کشور، اوا پرون، و حتی یکی از نوه های ناپلئون در آن دفن شده اند. این گورستان در سال 1822 ساخته شد و شامل 4500 طاق، بالای سطح زمین است که 94 تا از آن ها به عنوان آثار تاریخی ملی اعلام شده اند. گورستان محل خوبی برای مشاهده آرامگاه سنگ مرمری فوق العاده و بهترین مجسمه هایی که توسط هنرمندان برجسته ساخته شده اند، می باشد. بی بی سی آن را به عنوان یکی از بهترین گورستان های جهان اعلام کرد، در حالی که سی ان ان آن را جز 10 گورستان زیبا در دنیا رتبه بندی کرد.

1 میدان دِمایو (Plaza De Mayo)

میدان دِمایو

میدان دِمایو از انقلاب 1810 که به استقلال منجر شد دایر گردید، و تبدیل به نقطه کانونی از زندگی سیاسی در آرژانتین شد. بسیاری از نشانه های مهم شهر از جمله شورای شهر در اطراف میدان قرار دارد. در مرکز میدان دِمایو ، هرم مِی، قدیمی ترین اثر تاریخی ملی در بوینس آیرس قرار دارد. این میدان چهار گوش محلی است که مادران دِمایو با نشانه ها و تصاویر فرزندانشان، که در سال 1970 توسط دولت نظامی به اجبار ناپدید شدند، جمع می شوند.

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد