زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

مسجد سانجاکلار در استانبول به سبک غار حراء معماري شده است و در مسابقات معماري جهان توانسته مقام اول را به خود اختصاص دهد. مسجد سانجاکلار در محله «بوبوک چکمه جه» استانبول قرار دارد و به عنوان مسجدي فوق مدرن، از نظر نوع طرح و سادگي بي‌همتا است.
مسجد سانجاکلار در مسابقات معماري جهان توانسته است مقام اول را به خود اختصاص دهد.
اين مسجد نمونه اي متفاوت و جالب از مسجدهاي مدرن امروزي است که در سال ٢٠١٢ توسط گروه معماري «امره آرولات» در مساحت ٧٠٠ متر مربع و در ميان دشتي وسيع و بزرگ طراحي و ساخته شد.
مسجد سانجاکلار
معماران مسجد سانجاکلار طرح معماري اين مسجد را از غار حراء، نخستين مکان نزول وحي بر پيامبر اسلام(ص) اقتباس کرده‌اند.
مهشاد خسروي، از گزارش‌نويسان سايت ميهن بنا، در وصف اين مسجد چنين نوشته است: «اغلب ما به ديدن گنبد و مناره در طراحي مساجد عادت داريم که به صورت بنايي با شکوه و برجسته در گوشه و کنار شهرهاي بزرگ و کوچک مشاهده مي‌کنيم و در داخل مساجد نيز لوسترهاي بزرگ و تزئينات و دکوراسيون مذهبي، نزديک‌ترين تصوير به خاطراتي است که از مساجد داريم؛ اما نکته‌اي که مسجد سانجاکلار را متمايز مي‌کند، روند مدرن و غير کليشه‌اي و غير مرسومي است که در طراحي و ساخت اين بناي مدرن طي شده است». 
وي مي‌افزايد: «طراحي فضاي داخلي مسجد در سطحي پايين‌تر از زمين و در ميان توپوگرافي، طراحي ساده و مسطح، استفاده از سيمان و سنگ و ترکيب ساده متريال، تزئينات حداقلي و نورپردازي موضعي و … نکاتي است که منجر به شکل‌گيري فضاي مذهبي مدرن و امروزي شده و محيطي را فراهم کرده است تا انسان با فاصله‌گرفتن از هرج و مرج زندگي روزمره، به فضايي دنج و آرام در دل زمين برود و به مناجات بپردازد».

طراحی عکس نوشته رایگان ویژه مراسم شاد

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد