زندگی کتابی است ، که بدون سفر یک صفحه آن بیشتر خوانده نمی شود.

                                                                                                                      

 

سنگاپور یکی از شهرهای بزرگ جهان با ترکیبی از فرهنگ آسیایی و اروپایی است. ساختمان های استعماری برازنده، در کنار بازارهای خیابانی صدساله و مدرن قرار دارند. اگرچه دولت می تواند با ساکنان و گردشگرانی که رفتار درست ندارند با جدیت برخورد کند، مسافرانی که از قوانین پیروی می کنند هم نمی توانند کمکی کنند، اما مجذوب این شهر چند فرهنگی می شوند. مروری بر جاذبه های گردشگری برتر در سنگاپور:

10 تفرجگاه ساحلی خلیج شنی  (Marina Bay Sands)

تفرجگاه ساحلی خلیج شنی

اگر هزینه های ساخت و ساز در جیب مسافرها باشد،آن ها از تفرجگاه ساحلی خلیج شنی لذت خواهند برد، استراحتگاهی که ساختش 5.7 بیلیون دلار هزینه به همراه داشت و زمانی که در سال 2010 افتتاح شد، تبدیل به گرانترین ساختمان جهان شد. این تفرجگاه ساحلی دارای تمامی این امکانات می باشد: یک هتل لوکس، رستوران ها، مجموعه ای از مغازه ها، مرکز عهد نامه که یکی از بزرگترین ها در آسیا می باشد، تئاتر، موزه ی علوم هنری و دیگر مراکز تفریحی. همچنین این شهر دارای سرسره های ساخته شده از یخ مصنوعی می باشد.

9 چرخ و فلک سنگاپور  (Singapore Flyer)

چرخ و فلک سنگاپور

چرخ و فلک غول پیکر سنگاپور تنها یک مزایا دارد آن هم نشان دادن چشم انداز خیره کننده ی نمای پایین می باشد. این چرخ و فلک 28 نفر را در حالی که بالای شهر می چرخند نگه می دارد. هنگامی که در سال 2008 افتتاح شد، بلندترین چرخ و فلک در جهان بود که به 165 متر تا آسمان سنگاپور می رسد. با اطلاع قبلی، چرخ و فلک می توانند مهمان های معلول با صندلی چرخ دار را در خود جای دهد. این چرخ و فلک در تفرجگاه ساحلی خلیج قرار دارد و پایانه اش دارای سه طبقه رستوران،مغازه و سایر خدمات است.

8 معبد دندان بودا ( Buddha Tooth Relic Temple) 

معبد دندان بودا

چینی ها معابد بسیاری از خدایان و چیزهای دیگر ساخته اند، اما معبد بقایای دندان بودا یک نمونه ی بسیار غیر معمولی می باشد. در اواخر دهه ی 1980 زمانی که برای اولین بار یک معبد بودایی برای محله ی چینی ها در سنگاپور پیشنهاد شد، قرار بود به یک معبد سنتی تبدیل شود. این معبد محلی برای بقایای دندان بودا می باشد و در مرکز محله ی چینی ها قرار دارد و همچنین دارای ویژگی های دیگر هنری، فرهنگی و سنگاپوری بودایی می باشد.

7 سفر شبانه به حیات وحش (Night Safari) 

حیات وحش شبانه سنگاپور

افرادی که از زندگی شبانه لذت می برند باید به سفر شبانه ی حیات وحش که در آن حیوانات نمایش داده می شوند بروند. زمانی که در سال 1984 افتتاح شد، به یکی از جاذبه های گردشگری برتر در سنگاپور تبدیل شد و سالانه یک ملیون نفر از سوار شدن ماشین برقی و رفتن به 7 منطقه ی جغرافیای جهان لذت می برند.همچنین گردشگران می توانند با پیاده روی در آنجا اطلاعات بیشتری در مورد عادات غذایی حیوانات به دست آورند ، در حالی که بخش دیگر کارهای سازمان را برای حفظ گونه های در معرض تهدید نشان می دهد. سه رستوران دارای منوها و سرگرمی هایی می باشند که منعکس کننده ی زندگی در جنگل هستند.

6 باغ های گیاهی سنگاپور(Singapore Botanic Gardens )

باغ های گیاهی سنگاپور

مسافرانی که به هزینه کردن در سفر اهمیت می دهند، قدر باغ های گیاهی سنگاپور که اکثرشان رایگان هستند را می دانند؛ تنها باید برای باغ ملی ارکیده که بیشترین بازدید را دارد هزینه پرداخت کنند. این باغ شامل بیش از60،000 گونه از  گیاهان و حیوانات می باشد، و محلی برای باغ کودکان برای اولین بار در جهان است. گردشگران از دیدن باغ های سبز گرمسیری بسیار هیجان زده شدند.

5 باغ های نزدیک خلیج  (Gardens By The Bay)

باغ های نزدیک خلیج

باغ های نزدیک خلیج اخیرا به جاذبه های گردشگری سنگاپور اضافه شده اند، اما چیزی است که باغبان ها نمی خواهند دیدن آن را از دست بدهند. این باغ ها کم تر از سه دهه است که بازگشایی شدند،و روی زمینی اصلاح شده در مرکز سنگاپور ساخته شده اند. اینجا شامل سه باغ می باشد: خلیج مرکزی، یک باغ با اسکله ی پیاده روی که در نهایت دو باغ دیگر را به هم متصل می کند؛ شرق خلیج، که در مراحلی باز می باشد در حالیکه بخش ها تکمیل می شوند، و خلیج جنوبی، بزرگترین باغ، که ویترین باغ های گرمسیری،و شامل درختانی با 50 متر ارتفاع می شود که بر چشم انداز باغ تسلط دارند.

4 هتل رافلز (Raffles Hotel)

هتل رافلز

هتل رافلز با سبک استعماری دلپذیرش،چهره ای از سنگاپور است. زمانی که در سال 1887 افتتاح شد، و به سرعت تبدیل به مکانی برای اقامت  نویسندگانی همچون رودیار کیپلینگ، سامرست موآم، و ارنست همینگوی گردید، و به شهرت این هتل اضافه شد. این مظهر تجمل دارای 15 رستوران و کافه، از جمله کافه ی وسیعی می باشد،که در آن کوکتل سنگاپوری ابداع شد. رافلز یک هتل افسانه ای در سراسر جهان است،دربانی با لباس فرم به مهمان ها تاریخ جنوب شرقی آسیا را معرفی می کند.لابی ساختمان اصلی برای عموم باز می باشد، در حالی که موزه ی هتل در طبقه ی سوم پنهان است. 

3 اسکله کلارک (Clarke Quay) 

اسکله کلارک

اسکله کلارک بخش دیگری از گذشته ی سنگاپور است که امروز هنوز هم یک مکان مرسوم می باشد. یکی از جاذبه های توریستی مهم در سنگاپور، اسکله در دهانه ی رودخانه ی سنگاپور می باشد که مرکز تجاری شهر در اواخر قرن 19 بود. اما امروز هنوز هم شلوغ می باشد اما با نوع دیگری از تجارت: رستوران های امروزی، بوتیک های منحصر به فرد و فروشندگان ارابه به دست که همگی ترکیبی از نفوذ آسیایی و اروپایی هستند. 

2 استراحتگاه های جهانی سنتوزا (Resort World Sentosa)

سنتوزا

استراحتگاه های جهانی سنتوزا به خودی خود مقصد سنگاپور می باشند. این استراحتگاه ها در جزیره ای نزدیک به ساحل جنوبی سنگاپور قرار دارند و دارای هتل ها، رستوران ها، اتاق قمار،و پارک های موضوعی هستند و به طور خلاصه برای همه بدون توجه به سنشان چیزهایی وجود دارد. با وجود این محل،جاذبه ها به وضوح در اطراف دریا جمع می شوند: پارک موجودات دریایی، جزیره دلفین، پارک آبی و یک آکواریوم. و جاذبه های دیگر عبارتند از استودیو های جهانی سنگاپور و سرگرمی های شبانه. محل های قمار انواع  بازی های جدول شن و ماسه را ارائه می دهند. این استراحتگاه بیش از 60 گزینه ی غذا خوردن را به مهمان های گرسنه پیشنهاد می دهد.

1 جاده باغ میوه (Orchard Road)

خیابان اورچارد

خیابان اورچارد که در معنی کلمه ای با نام جاده باغ میوه ، شناخته شده است ، خیابان خرید اصلی سنگاپور است که به طور منظم افراد محلی و گردشگران خارجی به آن رفت و آمد دارند. این خیابان دارای مراکز خرید، رستوران های مجلل متعدد، کافه ها و هتل ها می باشد. همچنین این مکان محل اقامت رئیس جمهور سنگاپور می باشد. تزیین های کریسمس در کنار این خیابان معروف و اغراق آمیز می باشند، با گوزن های شمالی که میان درختان نخل جست و خیز می کنند و خانه های شیرینی زنجفیلی که پوشیده از برف مصنوعی می باشند

DESIGN BY SOORI
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای مدیران این سایت محفوظ می باشد